VILPLAN S.R.L.
REPUBLICII, Loc. Sebiș, Oraș Sebiș, Arad
În 2025: cifra de afaceri 648 mii lei, profit net 449 mii lei, 1 angajați.
Despre VILPLAN S.R.L.
VILPLAN S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 martie 2021 cu numărul J2/440/2021 și codul unic de înregistrare (CUI) 43845742, cu sediul în Sebiș, județul Arad. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 648 mii lei (+37% față de 2024), un profit net de 449 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 196 mii lei la 648 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 43845742
- Nr. Registrul Comerțului
- J2/440/2021
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 martie 2021
- EUID
- ROONRC.J2/440/2021
- Cod poștal
- 315700
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.2023
din 01.12.2023
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sebiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 648 mii lei
- Profit net
- 449 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 450 mii lei
- Datorii
- 514 mii lei
- Active totale
- 963 mii lei
- Marjă netă
- 69,4%
- Cifră / angajat
- 648 mii lei
+37% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 196 mii | 295 mii | 617 mii | 475 mii | 648 mii |
| Venituri totale | 196 mii | 295 mii | 617 mii | 475 mii | 648 mii |
| Cheltuieli totale | 664 | 1.967 | 52 mii | 117 mii | 120 mii |
| Profit / pierdere brută | 195 mii | 293 mii | 565 mii | 358 mii | 528 mii |
| Profit / pierdere netă | 190 mii | 288 mii | 559 mii | 302 mii | 449 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 517 | 261 | — | — | — |
| Active circulante | 197 mii | 485 mii | 646 mii | 701 mii | 963 mii |
| creanțe | 132 mii | 130 mii | 187 mii | 408 mii | 609 mii |
| casa și conturi la bănci | 65 mii | 356 mii | 460 mii | 293 mii | 354 mii |
| Datorii | 8.062 | 197 mii | 87 mii | 398 mii | 514 mii |
| Capitaluri proprii | 190 mii | 289 mii | 559 mii | 303 mii | 450 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 47 din 277 în județul Arad și locul 3.758 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Arad
- TERRA INTERNATIONAL SRL · Arad696 mii lei · 4 ang.
- ARKUS TOPOCAD S.R.L. · Archiș687 mii lei · 1 ang.
- THM PLUS SRL · Arad678 mii lei · 3 ang.
- RELZA-CARS S.R.L. · Arad677 mii lei · 1 ang.
- DIGITAL MAPPING SRL · Arad643 mii lei · 4 ang.
- EST GAZ SRL · Arad635 mii lei · 2 ang.
- DANI & DAVID PROJECT SRL · Lipova634 mii lei · 1 ang.
- FABCO TRIM SRL · Arad615 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre VILPLAN S.R.L.
Care este CUI-ul firmei VILPLAN S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VILPLAN S.R.L. este 43845742, iar codul de TVA este RO43845742. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2/440/2021, iar codul EUID este ROONRC.J2/440/2021.
Unde are sediul VILPLAN S.R.L.?
Sediul social al firmei VILPLAN S.R.L. este în REPUBLICII, Loc. Sebiș, Oraș Sebiș, Arad, județul Arad, cod poștal 315700, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VILPLAN S.R.L.?
Activitatea principală a firmei VILPLAN S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VILPLAN S.R.L.?
VILPLAN S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 martie 2021, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VILPLAN S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 101). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VILPLAN S.R.L.?
În 2025, VILPLAN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 648 mii lei și un profit net de 449 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VILPLAN S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. VILPLAN S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.