VIGADAUTO SRL
Sat Bizighești, Comuna Garoafa, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 261 mii lei, profit net 21 mii lei, 2 angajați.
Despre VIGADAUTO SRL
VIGADAUTO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 2006 cu numărul J2006000412391 și codul unic de înregistrare (CUI) 18721581, cu sediul în Bizighești (com. Garoafa), județul Vrancea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe” (cod CAEN 4782). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 261 mii lei (+25% față de 2024), un profit net de 21 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 157 mii lei la 261 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 18721581
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000412391
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 mai 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000412391
- Cod poștal
- 627141
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 261 mii lei
- Profit net
- 21 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 234 mii lei
- Datorii
- 46 mii lei
- Active totale
- 279 mii lei
- Marjă netă
- 8%
- Cifră / angajat
- 131 mii lei
+25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 16% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 50 mii | 77 mii | 123 mii | 158 mii | 120 mii | 157 mii | 189 mii | 212 mii | 209 mii | 261 mii |
| Venituri totale | 50 mii | 89 mii | 153 mii | 158 mii | 120 mii | 157 mii | 189 mii | 212 mii | 229 mii | 276 mii |
| Cheltuieli totale | 67 mii | 87 mii | 149 mii | 135 mii | 95 mii | 85 mii | 151 mii | 203 mii | 196 mii | 253 mii |
| Profit / pierdere brută | -17 mii | 2.576 | 4.271 | 23 mii | 25 mii | 72 mii | 38 mii | 9.161 | 33 mii | 23 mii |
| Profit / pierdere netă | -18 mii | 1.684 | 2.741 | 22 mii | 24 mii | 71 mii | 36 mii | 7.356 | 31 mii | 21 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | 3.041 | 2.644 | 2.247 | 1.850 | 1.452 | 1.055 | 15 mii | 13 mii |
| Active circulante | 120 mii | 153 mii | 130 mii | 107 mii | 115 mii | 160 mii | 190 mii | 210 mii | 247 mii | 267 mii |
| din care stocuri | 118 mii | 146 mii | 107 mii | 101 mii | 106 mii | 128 mii | 174 mii | 188 mii | 231 mii | 248 mii |
| creanțe | 1.231 | 4.033 | 1.696 | 1.946 | 2.997 | 2.982 | 2.897 | 3.797 | 4.898 | 5.489 |
| casa și conturi la bănci | 278 | 2.623 | 21 mii | 3.967 | 5.912 | 29 mii | 13 mii | 18 mii | 11 mii | 13 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 66 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 83 mii | 114 mii | 92 mii | 46 mii | 29 mii | 3.192 | 17 mii | 29 mii | 49 mii | 46 mii |
| Capitaluri proprii | 37 mii | 39 mii | 42 mii | 63 mii | 88 mii | 159 mii | 174 mii | 182 mii | 212 mii | 234 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 51 din 83 în județul Vrancea și locul 2.630 din 4.199 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe.
Firme similare din județul Vrancea
- G-XEN-AUTOMOTIVE S.R.L. · Focșani309 mii lei · 1 ang.
- GEOPATMARS PTC S.R.L. · Focșani292 mii lei · 0 ang.
- DEZTOM SERVICE S.R.L. · Focșani292 mii lei · 0 ang.
- SNS AUTOMARKET S.R.L. · Odobești246 mii lei · 0 ang.
- DIMI & TEODORA SRL · Străoane243 mii lei · 1 ang.
- AUTOLUPUGEX S.R.L. · Movilița225 mii lei · 1 ang.
- AUTO MAZMIN SRL · Panciu222 mii lei · 0 ang.
- FAST 21 CARS S.R.L. · Focșani218 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 20.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre VIGADAUTO SRL
Care este CUI-ul firmei VIGADAUTO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VIGADAUTO SRL este 18721581. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000412391, iar codul EUID este ROONRC.J2006000412391.
Unde are sediul VIGADAUTO SRL?
Sediul social al firmei VIGADAUTO SRL este în Sat Bizighești, Comuna Garoafa, Vrancea, Bizighești (com. Garoafa), județul Vrancea, cod poștal 627141, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VIGADAUTO SRL?
Activitatea principală a firmei VIGADAUTO SRL este „Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe”, cod CAEN 4782. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VIGADAUTO SRL?
VIGADAUTO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VIGADAUTO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 808). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VIGADAUTO SRL?
În 2025, VIGADAUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 261 mii lei și un profit net de 21 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VIGADAUTO SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, VIGADAUTO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Bizighești (com. Garoafa)
- Firme cu CAEN 4782 din județul Vrancea
- CAEN 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- Top firme din județul Vrancea
- Top firme cu CAEN 4782
- Firme noi din județul Vrancea
- Compară VIGADAUTO SRL cu alte firme