VIDOMAS GIL SRL
PRINCIPALA, Sat Anies, Comuna Maieru, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 2,8 mil lei, pierdere netă 512 mii lei, 12 angajați.
Despre VIDOMAS GIL SRL
VIDOMAS GIL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2015 cu numărul J2015000346061 și codul unic de înregistrare (CUI) 34686885, cu sediul în Anies (com. Maieru), județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,8 mil lei (+18% față de 2024), o pierdere netă de 512 mii lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1 mil lei la 2,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 34686885
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000346061
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 iunie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000346061
- Cod poștal
- 427131
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.06.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,8 mil lei
- Pierdere netă
- 512 mii lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- 281 mii lei
- Datorii
- 288 mii lei
- Active totale
- 570 mii lei
- Marjă netă
- -18,2%
- Cifră / angajat
- 235 mii lei
+18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 447 mii | 349 mii | 374 mii | 414 mii | 782 mii | 1 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 2,4 mil | 2,8 mil |
| Venituri totale | 447 mii | 349 mii | 374 mii | 414 mii | 782 mii | 1 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 2,4 mil | 2,9 mil |
| Cheltuieli totale | 330 mii | 244 mii | 375 mii | 492 mii | 811 mii | 850 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 3,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 117 mii | 105 mii | -406 | -78 mii | -29 mii | 159 mii | 668 mii | 310 mii | 860 mii | -419 mii |
| Profit / pierdere netă | 113 mii | 101 mii | -4.149 | -83 mii | -36 mii | 150 mii | 651 mii | 295 mii | 794 mii | -512 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 5 | 9 | 12 | 12 | 10 | 8 | 11 | 12 |
| Active imobilizate | — | 2.016 | 1.260 | 2.110 | 473 | 0 | 43 mii | 31 mii | 19 mii | 198 mii |
| Active circulante | 435 mii | 559 mii | 564 mii | 175 mii | 136 mii | 300 mii | 840 mii | 641 mii | 1 mil | 371 mii |
| din care stocuri | 48 mii | 259 | 592 | 1.939 | 1.431 | 2.059 | 5.202 | 3.269 | 7.990 | — |
| creanțe | 356 mii | 477 mii | 554 mii | 113 mii | 77 mii | 115 mii | 757 mii | 581 mii | 961 mii | 315 mii |
| casa și conturi la bănci | 31 mii | 81 mii | 9.706 | 60 mii | 57 mii | 183 mii | 78 mii | 57 mii | 56 mii | 56 mii |
| Datorii | 159 mii | 184 mii | 193 mii | 259 mii | 255 mii | 268 mii | 230 mii | 124 mii | 101 mii | 288 mii |
| Capitaluri proprii | 276 mii | 377 mii | 373 mii | -82 mii | -119 mii | 32 mii | 653 mii | 548 mii | 942 mii | 281 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 69 din 432 în județul Bistrița-Năsăud și locul 3.340 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- DUAL IMOBILE S.R.L. · Beclean3,3 mil lei · 7 ang.
- CITTA' DELLA SETA SRL · Bistrița3,3 mil lei · 1 ang.
- PASIVE HOUSE TECHNOLOGY S.R.L. · Lunca Ilvei3,2 mil lei · 8 ang.
- GRAND LUXURY CONSTRUCT S.R.L. · Unirea (mun. Bistrița)3,1 mil lei · 12 ang.
- BAULIV 2000 SRL · Bistrița3 mil lei · 14 ang.
- GOSEN TRANS CONSTRUCT SRL · Sângeorz-Băi3 mil lei · 8 ang.
- DAMON CONINSTAL SRL · Bistrița2,4 mil lei · 9 ang.
- DIADAR NATURE SRL · Agrieș (com. Târlisua)2,3 mil lei · 8 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 24471/300/202321.09.2023
cerere de valoare redusă
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre VIDOMAS GIL SRL
Care este CUI-ul firmei VIDOMAS GIL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VIDOMAS GIL SRL este 34686885, iar codul de TVA este RO34686885. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000346061, iar codul EUID este ROONRC.J2015000346061.
Unde are sediul VIDOMAS GIL SRL?
Sediul social al firmei VIDOMAS GIL SRL este în PRINCIPALA, Sat Anies, Comuna Maieru, Bistrița-Năsăud, Anies (com. Maieru), județul Bistrița-Năsăud, cod poștal 427131, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VIDOMAS GIL SRL?
Activitatea principală a firmei VIDOMAS GIL SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VIDOMAS GIL SRL?
VIDOMAS GIL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VIDOMAS GIL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 996). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VIDOMAS GIL SRL?
În 2025, VIDOMAS GIL SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,8 mil lei și o pierdere netă de 512 mii lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VIDOMAS GIL SRL plătitoare de TVA?
Da. VIDOMAS GIL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.