VIA AMG SRL
Moldovei, Sat Moțca, Comuna Moțca, Iași
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 240 mii lei, profit net 232 lei, 0 angajați.
Despre VIA AMG SRL
VIA AMG SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 februarie 2011 cu numărul J22/301/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28057546, cu sediul în Moțca, județul Iași. Activitatea principală este „Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători” (cod CAEN 4931). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 240 mii lei (-41% față de 2024), un profit net de 232 lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 264 mii lei la 240 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 februarie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 28057546
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/301/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 februarie 2011
- EUID
- ROONRC.J22/301/2011
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 25.02.2011
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Paşcani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 240 mii lei
- Profit net
- 232 lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 115 mii lei
- Datorii
- 468 mii lei
- Active totale
- 583 mii lei
- Marjă netă
- 0,1%
-41% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 80% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 41% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 336 mii | 350 mii | 420 mii | 438 mii | 264 mii | 217 mii | 391 mii | 405 mii | 240 mii |
| Venituri totale | 336 mii | 351 mii | 420 mii | 560 mii | 272 mii | 219 mii | 567 mii | 552 mii | 463 mii |
| Cheltuieli totale | 331 mii | 347 mii | 380 mii | 546 mii | 272 mii | 219 mii | 566 mii | 551 mii | 463 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.754 | 3.434 | 39 mii | 14 mii | 159 | 92 | 818 | 164 | 270 |
| Profit / pierdere netă | 892 | 1.518 | 39 mii | 14 mii | 159 | 92 | 687 | 164 | 232 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | — | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Active imobilizate | 166 mii | 170 mii | 120 mii | 184 mii | 575 mii | 715 mii | 694 mii | 719 mii | 538 mii |
| Active circulante | 122 mii | 133 mii | 381 mii | 132 mii | 161 mii | 221 mii | 99 mii | 58 mii | 45 mii |
| din care stocuri | 113 mii | 137 mii | 2.178 | 4.755 | 8.843 | 21 mii | 30 mii | 56 mii | 31 mii |
| creanțe | 29 mii | 11 mii | 378 mii | 39 mii | 106 mii | 84 mii | 62 mii | 332 | 4.753 |
| casa și conturi la bănci | -20 mii | -14 mii | 1.460 | 88 mii | 46 mii | 117 mii | 7.404 | 1.753 | 9.562 |
| Cheltuieli în avans | 124 mii | 169 mii | 60 mii | 185 mii | 193 mii | 215 mii | 215 mii | 215 mii | 0 |
| Datorii | 242 mii | 256 mii | 305 mii | 590 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 468 mii |
| Capitaluri proprii | 170 mii | 217 mii | 256 mii | -89 mii | -89 mii | -86 mii | -85 mii | -85 mii | 115 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 51 din 63 în județul Iași și locul 795 din 1.114 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători.
Firme similare din județul Iași
- URSACHI TRANS SRL · Iași281 mii lei · 0 ang.
- SMALTO TUR SRL · Iași253 mii lei · 1 ang.
- PRISACARU TRANS DOR S.R.L. · Hodora (com. Cotnari)244 mii lei · 1 ang.
- TRANSMIXT MOLDOVA SA · Hârlău240 mii lei · 2 ang.
- PAUL & ANCA EXPRESS S.R.L. · Valea Ursului (com. Miroslava)230 mii lei · 2 ang.
- R & R EURO SPEED TRANSIT S.R.L. · Miroslava187 mii lei · 1 ang.
- BRONSON-EL S.R.L. · Iași178 mii lei · 2 ang.
- RONTZI&CO S.R.L. · Valea Lupului173 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerț cu alte autovehicule
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
- 4932 Transporturi cu taxiuri
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre VIA AMG SRL
Care este CUI-ul firmei VIA AMG SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VIA AMG SRL este 28057546, iar codul de TVA este RO28057546. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/301/2011, iar codul EUID este ROONRC.J22/301/2011.
Unde are sediul VIA AMG SRL?
Sediul social al firmei VIA AMG SRL este în Moldovei, Sat Moțca, Comuna Moțca, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VIA AMG SRL?
Activitatea principală a firmei VIA AMG SRL este „Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători”, cod CAEN 4931. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VIA AMG SRL?
VIA AMG SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 februarie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VIA AMG SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0232 *** 780). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VIA AMG SRL?
În 2025, VIA AMG SRL a raportat o cifră de afaceri de 240 mii lei și un profit net de 232 lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VIA AMG SRL plătitoare de TVA?
Da. VIA AMG SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 februarie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.