VERO ART & NELCONSTRUCT SRL
ALEEA MACULUI, Sat Linia Din Vale, Comuna Curtișoara, Olt
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 436 mii lei, profit net 175 mii lei, 2 angajați.
Despre VERO ART & NELCONSTRUCT SRL
VERO ART & NELCONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 2014 cu numărul J28/171/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 32929163, cu sediul în Linia Din Vale (com. Curtișoara), județul Olt. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 436 mii lei (+314% față de 2024), un profit net de 175 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 56 mii lei la 436 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 32929163
- Nr. Registrul Comerțului
- J28/171/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 martie 2014
- EUID
- ROONRC.J28/171/2014
- Cod poștal
- 237117
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 28.03.2014
din 01.12.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 436 mii lei
- Profit net
- 175 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -169 mii lei
- Datorii
- 399 mii lei
- Active totale
- 705 mii lei
- Marjă netă
- 40,2%
- Cifră / angajat
- 218 mii lei
+314% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 129 mii | 78 mii | 145 mii | 294 mii | 207 mii | 56 mii | 49 mii | 119 mii | 105 mii | 436 mii |
| Venituri totale | 129 mii | 78 mii | 145 mii | 300 mii | 213 mii | 92 mii | 97 mii | 169 mii | 154 mii | 485 mii |
| Cheltuieli totale | 113 mii | 125 mii | 107 mii | 327 mii | 247 mii | 265 mii | 153 mii | 193 mii | 214 mii | 299 mii |
| Profit / pierdere brută | 16 mii | -47 mii | 38 mii | -28 mii | -34 mii | -173 mii | -56 mii | -25 mii | -60 mii | 186 mii |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | -48 mii | 36 mii | -31 mii | -36 mii | -174 mii | -56 mii | -26 mii | -61 mii | 175 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 6 | 3 | 4 | 2 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | 78 mii | 489 mii | 850 mii | 814 mii | 766 mii | 717 mii | 668 mii | 633 mii |
| Active circulante | 17 mii | 49 mii | 729 mii | 397 mii | 90 mii | 82 mii | 66 mii | 68 mii | 67 mii | 70 mii |
| din care stocuri | 6.289 | 19 mii | 6.211 | 6.211 | 6.211 | 29 mii | 21 mii | 22 mii | 25 mii | 23 mii |
| creanțe | 6.525 | 4.564 | 629 mii | 343 mii | 49 mii | 52 mii | 45 mii | 44 mii | 42 mii | 42 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.163 | 25 mii | 94 mii | 48 mii | 35 mii | 1.376 | 719 | 829 | 667 | 4.288 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 1.065 | 1.065 | — | — | — | 2.124 |
| Datorii | 14 mii | 94 mii | 84 mii | 147 mii | 243 mii | 408 mii | 468 mii | 495 mii | 556 mii | 399 mii |
| Venituri în avans | — | — | 731 mii | 731 mii | 726 mii | 690 mii | 622 mii | 573 mii | 525 mii | 476 mii |
| Capitaluri proprii | 3.184 | -45 mii | -8.390 | 8.384 | -27 mii | -201 mii | -257 mii | -283 mii | -345 mii | -169 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 70 din 234 în județul Olt și locul 5.069 din 16.146 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Olt
- IRY TENCUIALĂ CONSTRUCȚII S.R.L. · Pîrșcoveni467 mii lei · 3 ang.
- MARYS ENERGY GOLD S.R.L. · Dobrosloveni435 mii lei · 2 ang.
- PLACE ARBITTE WORK SRL · Iancu Jianu434 mii lei · 0 ang.
- ȘTEFI-DANVER CONSTRUCT SRL · Sat Chițeasca, Oraș Scornicești432 mii lei · 1 ang.
- SORIN ALEVIO S.R.L. · Balș425 mii lei · 6 ang.
- LORENZO CONSTRUCT STAR S.R.L. · Arvăteasca (com. Grădinile)425 mii lei · 3 ang.
- FABCONSTRUCT CONCEPT S.R.L. · Brastăvățu424 mii lei · 1 ang.
- LIXANDRA CONS SRL · Valea Fetei (com. Verguleasa)406 mii lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre VERO ART & NELCONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei VERO ART & NELCONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VERO ART & NELCONSTRUCT SRL este 32929163, iar codul de TVA este RO32929163. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J28/171/2014, iar codul EUID este ROONRC.J28/171/2014.
Unde are sediul VERO ART & NELCONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei VERO ART & NELCONSTRUCT SRL este în ALEEA MACULUI, Sat Linia Din Vale, Comuna Curtișoara, Olt, Linia Din Vale (com. Curtișoara), județul Olt, cod poștal 237117, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VERO ART & NELCONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei VERO ART & NELCONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VERO ART & NELCONSTRUCT SRL?
VERO ART & NELCONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VERO ART & NELCONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0762 *** 322). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VERO ART & NELCONSTRUCT SRL?
În 2025, VERO ART & NELCONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 436 mii lei și un profit net de 175 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VERO ART & NELCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. VERO ART & NELCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.