VERNIER ADVERTISING SRL
Str. VALEA ARGEȘULUI, bl. A8, sc. D, et. 4, ap. 58, București Sectorul 6, București
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 3.361 lei, pierdere netă 5.086 lei.
Despre VERNIER ADVERTISING SRL
VERNIER ADVERTISING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2004 cu numărul J2004014991408 și codul unic de înregistrare (CUI) 16772953, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor de publicitate” (cod CAEN 7311). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3.361 lei (-11% față de 2024), o pierdere netă de 5.086 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 196 lei la 3.361 lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 septembrie 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16772953
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004014991408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 septembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004014991408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 17.10.2026
din 22.09.2004
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3.361 lei
- Pierdere netă
- 5.086 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 20 mii lei
- Datorii
- 73 lei
- Active totale
- 20 mii lei
- Marjă netă
- -151,3%
-11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 70 mii | 74 mii | 67 mii | 70 mii | 79 mii | 196 | 16 mii | 2.500 | 3.782 | 3.361 |
| Venituri totale | 70 mii | 74 mii | 71 mii | 73 mii | 89 mii | 136 | 16 mii | 2.500 | 3.782 | 3.361 |
| Cheltuieli totale | 13 mii | 12 mii | 28 mii | 15 mii | 38 mii | 20 mii | 17 mii | 9.758 | 14 mii | 8.447 |
| Profit / pierdere brută | 57 mii | 62 mii | 43 mii | 58 mii | 50 mii | -20 mii | -653 | -7.258 | -9.787 | -5.086 |
| Profit / pierdere netă | 55 mii | 60 mii | 41 mii | 56 mii | 48 mii | -20 mii | -1.117 | -7.258 | -9.787 | -5.086 |
| Active imobilizate | — | — | 126 | — | 3.257 | 2.261 | 1.527 | 2.825 | 467 | — |
| Active circulante | 182 mii | 244 mii | 281 mii | 268 mii | 200 mii | 161 mii | 161 mii | 152 mii | 25 mii | 20 mii |
| creanțe | 6.539 | 6.626 | 8.040 | — | 814 | 3.381 | 1.513 | 112 mii | 2.565 | 3.407 |
| casa și conturi la bănci | 175 mii | 237 mii | 273 mii | 268 mii | 199 mii | 157 mii | 159 mii | 40 mii | 22 mii | 17 mii |
| Datorii | 4.067 | 5.989 | 2.390 | 3.784 | 52 | 0 | 201 | 0 | -39 | 73 |
| Capitaluri proprii | 178 mii | 238 mii | 279 mii | 265 mii | 203 mii | 163 mii | 162 mii | 155 mii | 25 mii | 20 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul București
- INKSPHERE INNOVATIONS S.R.L. · București Sector 33.509 lei · 0 ang.
- RIMA SPECIAL SRL · București Sector 63.432 lei · 1 ang.
- MXP CREATIVE MEDIA S.R.L. · București Sector 63.403 lei · 0 ang.
- CREATIVE MATTERS CONSULTING S.R.L. · București Sector 63.309 lei · 1 ang.
- GRANDEKO MEDIA SRL · București Sector 63.197 lei · 0 ang.
- MINA-CARAN CO. SRL · București Sector 13.170 lei · 0 ang.
- INSUS MARKETING SRL · București Sector 23.150 lei · 0 ang.
- GO TOP S.R.L. · București Sector 53.150 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
- 3240 Fabricarea jocurilor și jucăriilor
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 5819 Alte activități de editare
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre VERNIER ADVERTISING SRL
Care este CUI-ul firmei VERNIER ADVERTISING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VERNIER ADVERTISING SRL este 16772953, iar codul de TVA este RO16772953. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004014991408, iar codul EUID este ROONRC.J2004014991408.
Unde are sediul VERNIER ADVERTISING SRL?
Sediul social al firmei VERNIER ADVERTISING SRL este în Str. VALEA ARGEȘULUI, bl. A8, sc. D, et. 4, ap. 58, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VERNIER ADVERTISING SRL?
Activitatea principală a firmei VERNIER ADVERTISING SRL este „Activități ale agențiilor de publicitate”, cod CAEN 7311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VERNIER ADVERTISING SRL?
VERNIER ADVERTISING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VERNIER ADVERTISING SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VERNIER ADVERTISING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are VERNIER ADVERTISING SRL?
În 2025, VERNIER ADVERTISING SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.361 lei și o pierdere netă de 5.086 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VERNIER ADVERTISING SRL plătitoare de TVA?
Da. VERNIER ADVERTISING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 septembrie 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 17 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/16772953API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.