VERESFENYŐ SRL
SÎNDOMINIC, Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 406 mii lei, pierdere netă 82 mii lei, 2 angajați.
Despre VERESFENYŐ SRL
VERESFENYŐ SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 mai 2014 cu numărul J2014000158195 și codul unic de înregistrare (CUI) 33184031, cu sediul în Sândominic, județul Harghita. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 406 mii lei (+13% față de 2024), o pierdere netă de 82 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 307 mii lei la 406 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 mai 2014.
Date de identificare
- CUI
- 33184031
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000158195
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 mai 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000158195
- Cod poștal
- 537275
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 29.05.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 406 mii lei
- Pierdere netă
- 82 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 16 mii lei
- Datorii
- 45 mii lei
- Active totale
- 61 mii lei
- Marjă netă
- -20,1%
- Cifră / angajat
- 203 mii lei
+13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 83 mii | 215 mii | 175 mii | 187 mii | 197 mii | 307 mii | 557 mii | 540 mii | 358 mii | 406 mii |
| Venituri totale | 88 mii | 217 mii | 176 mii | 189 mii | 196 mii | 328 mii | 535 mii | 558 mii | 351 mii | 436 mii |
| Cheltuieli totale | 116 mii | 167 mii | 196 mii | 185 mii | 210 mii | 275 mii | 431 mii | 449 mii | 434 mii | 508 mii |
| Profit / pierdere brută | -27 mii | 50 mii | -20 mii | 3.798 | -14 mii | 53 mii | 103 mii | 109 mii | -83 mii | -73 mii |
| Profit / pierdere netă | -28 mii | 48 mii | -22 mii | 1.926 | -16 mii | 50 mii | 100 mii | 105 mii | -89 mii | -82 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 11 mii | 4.720 | 1.450 | 1.450 | 1.450 | 1.450 | 4.154 | 20 mii | 18 mii | 9.765 |
| Active circulante | 34 mii | 54 mii | 46 mii | 63 mii | 49 mii | 86 mii | 117 mii | 185 mii | 93 mii | 51 mii |
| din care stocuri | 19 mii | 43 mii | 23 mii | 49 mii | 14 mii | 42 mii | 77 mii | 109 mii | 80 mii | 43 mii |
| creanțe | 8.489 | 1 | 21 mii | 11 mii | 7.703 | 40 mii | 16 mii | 21 mii | 5.018 | 5.227 |
| casa și conturi la bănci | 6.646 | 10 mii | 3.028 | 2.846 | 27 mii | 4.734 | 24 mii | 54 mii | 7.956 | 2.541 |
| Datorii | 95 mii | 61 mii | 72 mii | 87 mii | 88 mii | 76 mii | 9.800 | 18 mii | 13 mii | 45 mii |
| Capitaluri proprii | -50 mii | -2.337 | -24 mii | -22 mii | -38 mii | 12 mii | 112 mii | 187 mii | 98 mii | 16 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 126 din 196 în județul Harghita și locul 1.899 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Harghita
- IMI FAVAGO FOREST SRL · Sub Cetate (com. Zetea)420 mii lei · 4 ang.
- ALPINA IEZER FOREST SRL · Bilbor408 mii lei · 3 ang.
- GYORS BALTA SRL · Sânsimion406 mii lei · 1 ang.
- FEKETEREZ-FOREST SRL · Sândominic404 mii lei · 2 ang.
- EDA-FABIAN LEMNPROD SRL · Vărșag394 mii lei · 4 ang.
- PROD TIRNAVA-VARSAG SRL · Vărșag391 mii lei · 2 ang.
- WOODWINTERSHUN S.R.L. · Joseni386 mii lei · 1 ang.
- BOMI-FORS SRL · Izvoare (com. Zetea)385 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0220 Exploatarea forestieră
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Întrebări frecvente despre VERESFENYŐ SRL
Care este CUI-ul firmei VERESFENYŐ SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VERESFENYŐ SRL este 33184031, iar codul de TVA este RO33184031. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000158195, iar codul EUID este ROONRC.J2014000158195.
Unde are sediul VERESFENYŐ SRL?
Sediul social al firmei VERESFENYŐ SRL este în SÎNDOMINIC, Sat Sândominic, Comuna Sândominic, Harghita, județul Harghita, cod poștal 537275, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VERESFENYŐ SRL?
Activitatea principală a firmei VERESFENYŐ SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VERESFENYŐ SRL?
VERESFENYŐ SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 mai 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VERESFENYŐ SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 336). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VERESFENYŐ SRL?
În 2025, VERESFENYŐ SRL a raportat o cifră de afaceri de 406 mii lei și o pierdere netă de 82 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VERESFENYŐ SRL plătitoare de TVA?
Da. VERESFENYŐ SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 mai 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.