Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA19 ani pe piață

VERBATRAD OFFICE SRL

CUI 21189167J2007003783408

Str. Cara Anghel, bl. C90, sc. 1, et. 5, ap. 31, București Sectorul 6, București

În 2025: cifra de afaceri 133 mii lei, profit net 27 mii lei, 1 angajați.

Despre VERBATRAD OFFICE SRL

VERBATRAD OFFICE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 februarie 2007 cu numărul J2007003783408 și codul unic de înregistrare (CUI) 21189167, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)” (cod CAEN 7430). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 133 mii lei (+74% față de 2024), un profit net de 27 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 125 mii lei la 133 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
21189167
Nr. Registrul Comerțului
J2007003783408
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 februarie 2007
EUID
ROONRC.J2007003783408
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
17.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
133 mii lei

+74% față de 2024

Profit net
27 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
103 mii lei
Datorii
37 mii lei
Active totale
140 mii lei
Marjă netă
20,4%
Cifră / angajat
133 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 27% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 191.429 lei; profit net 74.486 lei20162017: cifra de afaceri 213.155 lei; profit net 56.941 lei20172018: cifra de afaceri 266.573 lei; profit net 80.942 lei20182019: cifra de afaceri 153.340 lei; profit net 8.375 lei20192020: cifra de afaceri 83.840 lei; pierdere netă 1.536 lei20202021: cifra de afaceri 125.095 lei; profit net 11.111 lei20212022: cifra de afaceri 151.478 lei; profit net 8.661 lei20222023: cifra de afaceri 106.866 lei; profit net 66.444 lei20232024: cifra de afaceri 76.403 lei; pierdere netă 16.397 lei20242025: cifra de afaceri 133.003 lei; profit net 27.101 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă191 mii213 mii267 mii153 mii84 mii125 mii151 mii107 mii76 mii133 mii
Venituri totale191 mii213 mii268 mii153 mii146 mii125 mii151 mii154 mii76 mii144 mii
Cheltuieli totale113 mii154 mii184 mii143 mii146 mii113 mii141 mii86 mii92 mii116 mii
Profit / pierdere brută78 mii59 mii84 mii9.909-12712 mii10 mii68 mii-16 mii28 mii
Profit / pierdere netă74 mii57 mii81 mii8.375-1.53611 mii8.66166 mii-16 mii27 mii
Număr mediu de angajați1111111111
Active imobilizate62 mii62 mii145 mii121 mii45 mii22 mii20 mii115 mii88 mii63 mii
Active circulante78 mii97 mii118 mii102 mii129 mii109 mii102 mii81 mii92 mii77 mii
din care stocuri———————3.4953.4953.495
creanțe48 mii62 mii39 mii34 mii40 mii42 mii62 mii49 mii48 mii2.333
casa și conturi la bănci29 mii35 mii79 mii68 mii89 mii67 mii40 mii29 mii40 mii71 mii
Cheltuieli în avans——————86———
Datorii41 mii27 mii50 mii53 mii57 mii61 mii74 mii81 mii82 mii37 mii
Capitaluri proprii98 mii132 mii213 mii171 mii117 mii70 mii49 mii115 mii99 mii103 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 218 din 487 în județul București și locul 572 din 1.392 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7430 – Activități de traducere scrisă și orală (interpreți).

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7430 – Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Întrebări frecvente despre VERBATRAD OFFICE SRL

Care este CUI-ul firmei VERBATRAD OFFICE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VERBATRAD OFFICE SRL este 21189167. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007003783408, iar codul EUID este ROONRC.J2007003783408.

Unde are sediul VERBATRAD OFFICE SRL?

Sediul social al firmei VERBATRAD OFFICE SRL este în Str. Cara Anghel, bl. C90, sc. 1, et. 5, ap. 31, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are VERBATRAD OFFICE SRL?

Activitatea principală a firmei VERBATRAD OFFICE SRL este „Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)”, cod CAEN 7430. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată VERBATRAD OFFICE SRL?

VERBATRAD OFFICE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 februarie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma VERBATRAD OFFICE SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 915). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are VERBATRAD OFFICE SRL?

În 2025, VERBATRAD OFFICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 133 mii lei și un profit net de 27 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este VERBATRAD OFFICE SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, VERBATRAD OFFICE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 17 octombrie 2026.

Explorează