VELTADOORS S.A.
PETELEA, Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureș
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 93,5 mil lei, pierdere netă 10,5 mil lei, 275 angajați.
Despre VELTADOORS S.A.
VELTADOORS S.A. este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iunie 2009 cu numărul J2009000559262 și codul unic de înregistrare (CUI) 25629376, cu sediul în Petelea, județul Mureș. Activitatea principală este „Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții” (cod CAEN 1623). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 93,5 mil lei (+80% față de 2024), o pierdere netă de 10,5 mil lei și 275 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 26,7 mil lei la 93,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 25629376
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000559262
- Formă juridică
- SA
- Data înregistrării
- 02 iunie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000559262
- Cod poștal
- 547460
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.09.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 93,5 mil lei
- Pierdere netă
- 10,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 275
- Capitaluri proprii
- 31,1 mil lei
- Datorii
- 90,2 mil lei
- Active totale
- 124 mil lei
- Marjă netă
- -11,2%
- Cifră / angajat
- 340 mii lei
+80% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 9,3 mil | 10,3 mil | 15,8 mil | 14,3 mil | 19,5 mil | 26,7 mil | 52 mil | 48,7 mil | 51,9 mil | 93,5 mil |
| Venituri totale | 9,7 mil | 10,4 mil | 16,5 mil | 15,3 mil | 21,3 mil | 27,3 mil | 58,5 mil | 50,3 mil | 54,8 mil | 93 mil |
| Cheltuieli totale | 9,4 mil | 10,1 mil | 14,5 mil | 14,3 mil | 19,7 mil | 26,2 mil | 46,8 mil | 39,9 mil | 42,7 mil | 103 mil |
| Profit / pierdere brută | 309 mii | 325 mii | 2 mil | 1 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 11,6 mil | 10,4 mil | 12,2 mil | -10,2 mil |
| Profit / pierdere netă | 264 mii | 273 mii | 1,8 mil | 838 mii | 1,4 mil | 1 mil | 10,1 mil | 9 mil | 11,7 mil | -10,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 20 | 81 | 95 | 107 | 138 | 151 | 128 | 275 |
| Active imobilizate | 848 mii | 946 mii | 1,2 mil | 4,6 mil | 8,1 mil | 9,2 mil | 13,3 mil | 14,1 mil | 99,9 mil | 90,1 mil |
| Active circulante | 1,4 mil | 1,6 mil | 4,7 mil | 4,9 mil | 6,8 mil | 8,5 mil | 17,8 mil | 14,5 mil | 49,6 mil | 32,6 mil |
| din care stocuri | 86 mii | 202 mii | 940 mii | 2,2 mil | 3,6 mil | 3,8 mil | 7,8 mil | 7,6 mil | 21,4 mil | 14,5 mil |
| creanțe | 1,1 mil | 1,3 mil | 3,7 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 4,7 mil | 8,7 mil | 5,5 mil | 22,4 mil | 16,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 129 mii | 94 mii | 86 mii | 94 mii | 486 mii | 50 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 5,8 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 2.649 | 6.044 | 10 mii | 17 mii | 17 mii | 918 mii | 1,6 mil |
| Datorii | 1,9 mil | 2,2 mil | 3,9 mil | 6,8 mil | 10,8 mil | 12,6 mil | 16,7 mil | 9,4 mil | 101 mil | 90,2 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 1,5 mil | 1,1 mil |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | — | 1,8 mil | 1,9 mil |
| Capitaluri proprii | 298 mii | 315 mii | 2 mil | 2,7 mil | 4,1 mil | 5,1 mil | 14,4 mil | 19,3 mil | 45,8 mil | 31,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 2.310 | 90 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 34 în județul Mureș și locul 2 din 852 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1623 – Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții.
Firme similare din județul Mureș
- HOLZ CENTER SRL · Periș (com. Gornești)8,4 mil lei · 45 ang.
- SENIN PRODEXP SRL · Târgu Mureș6,1 mil lei · 25 ang.
- FILUX SRL · Reghin5,7 mil lei · 5 ang.
- BINALE STRATIFICATE SRL · Miercurea Nirajului4,1 mil lei · 12 ang.
- ZARIS SRL · Hodac4 mil lei · 2 ang.
- FORSA SVA SRL · Saschiz2,1 mil lei · 0 ang.
- INFOREG SRL · Sovata1,5 mil lei · 4 ang.
- ADICE SRL · Band982 mii lei · 11 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1623 – Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Întrebări frecvente despre VELTADOORS S.A.
Care este CUI-ul firmei VELTADOORS S.A.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VELTADOORS S.A. este 25629376, iar codul de TVA este RO25629376. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000559262, iar codul EUID este ROONRC.J2009000559262.
Unde are sediul VELTADOORS S.A.?
Sediul social al firmei VELTADOORS S.A. este în PETELEA, Sat Petelea, Comuna Petelea, Mureș, județul Mureș, cod poștal 547460, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VELTADOORS S.A.?
Activitatea principală a firmei VELTADOORS S.A. este „Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții”, cod CAEN 1623. În Registrul Comerțului are autorizate în total 40 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VELTADOORS S.A.?
VELTADOORS S.A. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iunie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VELTADOORS S.A.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0265 *** 676). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VELTADOORS S.A.?
În 2025, VELTADOORS S.A. a raportat o cifră de afaceri de 93,5 mil lei și o pierdere netă de 10,5 mil lei, cu 275 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VELTADOORS S.A. plătitoare de TVA?
Da. VELTADOORS S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.