Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA32 ani pe piață

VELCOM SRL

CUI 6500757J24/1824/1994

ARINIȘ, Sat Ariniș, Comuna Ariniș, Maramureș

În 2025: cifra de afaceri 146 mii lei, profit net 59 mii lei, 1 angajați.

Despre VELCOM SRL

VELCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 septembrie 1994 cu numărul J24/1824/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6500757, cu sediul în Ariniș, județul Maramureș. Activitatea principală este „Fabricarea altor produse din cauciuc” (cod CAEN 2219). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 146 mii lei (-32% față de 2024), un profit net de 59 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 211 mii lei la 146 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1997.

Date de identificare

CUI
6500757
Nr. Registrul Comerțului
J24/1824/1994
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
19 septembrie 1994
EUID
ROONRC.J24/1824/1994
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.1997

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
146 mii lei

-32% față de 2024

Profit net
59 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
269 mii lei
Datorii
95 mii lei
Active totale
365 mii lei
Marjă netă
40,7%
Cifră / angajat
146 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 32% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 239.315 lei; profit net 140.510 lei20162017: cifra de afaceri 249.548 lei; profit net 154.036 lei20172018: cifra de afaceri 175.100 lei; profit net 81.742 lei20182019: cifra de afaceri 184.486 lei; profit net 104.169 lei20192020: cifra de afaceri 164.338 lei; profit net 89.684 lei20202021: cifra de afaceri 211.141 lei; profit net 144.816 lei20212022: cifra de afaceri 210.283 lei; profit net 121.422 lei20222023: cifra de afaceri 208.965 lei; profit net 81.177 lei20232024: cifra de afaceri 213.415 lei; profit net 81.145 lei20242025: cifra de afaceri 146.007 lei; profit net 59.374 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă239 mii250 mii175 mii184 mii164 mii211 mii210 mii209 mii213 mii146 mii
Venituri totale242 mii250 mii176 mii185 mii165 mii212 mii216 mii216 mii213 mii148 mii
Cheltuieli totale97 mii94 mii92 mii79 mii70 mii61 mii90 mii133 mii130 mii84 mii
Profit / pierdere brută144 mii157 mii83 mii106 mii94 mii151 mii126 mii83 mii83 mii64 mii
Profit / pierdere netă141 mii154 mii82 mii104 mii90 mii145 mii121 mii81 mii81 mii59 mii
Număr mediu de angajați21111—1111
Active imobilizate332 mii339 mii328 mii323 mii284 mii280 mii276 mii272 mii268 mii263 mii
Active circulante215 mii241 mii257 mii282 mii275 mii264 mii231 mii139 mii150 mii102 mii
din care stocuri48 mii50 mii48 mii51 mii55 mii52 mii53 mii51 mii49 mii275
creanțe47 mii27 mii31 mii29 mii30 mii31 mii31 mii33 mii34 mii55 mii
casa și conturi la bănci120 mii164 mii178 mii202 mii190 mii181 mii148 mii55 mii68 mii47 mii
Datorii36 mii55 mii74 mii72 mii81 mii11 mii98 mii42 mii128 mii95 mii
Capitaluri proprii512 mii525 mii511 mii533 mii477 mii532 mii409 mii369 mii291 mii269 mii
din care capital subscris vărsat11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 4 în județul Maramureș și locul 36 din 60 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2219 – Fabricarea altor produse din cauciuc.

Firme similare din județul Maramureș

Dosare în instanță

4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 6529/62/2010*12.03.2024

    închiderea procedurii

    Curtea de Apel Brasov · Recurs · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 818/225/202323.11.2023

    pretenţii

    Tribunalul Mehedinti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat

  • 5108/101/202321.11.2023

    deschiderea procedurii la cererea creditorului

    Tribunalul Mehedinti · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 818/225/202327.01.2023

    pretenţii plata sumei de 190286 lei

    Judecătoria Drobetaturnuseverin · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2219 – Fabricarea altor produse din cauciuc

  • 2219 Fabricarea altor produse din cauciuc

Întrebări frecvente despre VELCOM SRL

Care este CUI-ul firmei VELCOM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VELCOM SRL este 6500757, iar codul de TVA este RO6500757. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J24/1824/1994, iar codul EUID este ROONRC.J24/1824/1994.

Unde are sediul VELCOM SRL?

Sediul social al firmei VELCOM SRL este în ARINIȘ, Sat Ariniș, Comuna Ariniș, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are VELCOM SRL?

Activitatea principală a firmei VELCOM SRL este „Fabricarea altor produse din cauciuc”, cod CAEN 2219.

Când a fost înființată VELCOM SRL?

VELCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 septembrie 1994, deci are 32 ani de activitate.

Cum pot contacta firma VELCOM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0262 *** 075). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are VELCOM SRL?

În 2025, VELCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 146 mii lei și un profit net de 59 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este VELCOM SRL plătitoare de TVA?

Da. VELCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează