Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare20 ani pe piață

VELA MAR SRL

CUI 18784008J2006001151167

Sat Vela, Comuna Vela, Dolj

În 2025: cifra de afaceri 184 mii lei, pierdere netă 872 lei, 2 angajați.

Despre VELA MAR SRL

VELA MAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iunie 2006 cu numărul J2006001151167 și codul unic de înregistrare (CUI) 18784008, cu sediul în Vela, județul Dolj. Activitatea principală este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 184 mii lei (-28% față de 2024), o pierdere netă de 872 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 170 mii lei la 184 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 iunie 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
18784008
Nr. Registrul Comerțului
J2006001151167
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 iunie 2006
EUID
ROONRC.J2006001151167
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 22.06.2006

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
184 mii lei

-28% față de 2024

Pierdere netă
872 lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
-538 mii lei
Datorii
701 mii lei
Active totale
163 mii lei
Marjă netă
-0,5%
Cifră / angajat
92 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (429%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii2016: cifra de afaceri 327.883 lei; pierdere netă 28 lei20162017: cifra de afaceri 273.811 lei; profit net 7.884 lei20172018: cifra de afaceri 231.814 lei; profit net 24.793 lei20182019: cifra de afaceri 215.182 lei; pierdere netă 27.681 lei20192020: cifra de afaceri 179.154 lei; pierdere netă 64.747 lei20202021: cifra de afaceri 169.690 lei; pierdere netă 124.842 lei20212022: cifra de afaceri 274.618 lei; pierdere netă 184.695 lei20222023: cifra de afaceri 332.091 lei; pierdere netă 51.595 lei20232024: cifra de afaceri 255.534 lei; profit net 13.153 lei20242025: cifra de afaceri 183.732 lei; pierdere netă 872 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă328 mii274 mii232 mii215 mii179 mii170 mii275 mii332 mii256 mii184 mii
Venituri totale518 mii415 mii331 mii292 mii214 mii213 mii282 mii336 mii256 mii184 mii
Cheltuieli totale515 mii404 mii304 mii318 mii277 mii336 mii464 mii385 mii240 mii183 mii
Profit / pierdere brută3.25211 mii27 mii-26 mii-63 mii-123 mii-182 mii-48 mii16 mii966
Profit / pierdere netă-287.88425 mii-28 mii-65 mii-125 mii-185 mii-52 mii13 mii-872
Număr mediu de angajați5523334442
Active imobilizate2.790290—9.9169.9169.91626 mii12 mii7.5803.249
Active circulante9.0268.05336 mii22 mii27 mii34 mii55 mii17 mii206 mii160 mii
din care stocuri5.0374.47713 mii12 mii23 mii27 mii73 mii4.343168 mii114 mii
creanțe3.9013.46718 mii10 mii3.9704.49025 mii30 mii34 mii38 mii
casa și conturi la bănci881093.7761534962.409-43 mii-18 mii3.9817.766
Datorii143 mii131 mii134 mii158 mii228 mii357 mii579 mii578 mii750 mii701 mii
Capitaluri proprii-131 mii-123 mii-98 mii-126 mii-190 mii-314 mii-498 mii-550 mii-537 mii-538 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 134 din 212 în județul Dolj și locul 3.896 din 5.804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.

Firme similare din județul Dolj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

Întrebări frecvente despre VELA MAR SRL

Care este CUI-ul firmei VELA MAR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VELA MAR SRL este 18784008, iar codul de TVA este RO18784008. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006001151167, iar codul EUID este ROONRC.J2006001151167.

Unde are sediul VELA MAR SRL?

Sediul social al firmei VELA MAR SRL este în Sat Vela, Comuna Vela, Dolj, județul Dolj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are VELA MAR SRL?

Activitatea principală a firmei VELA MAR SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie”, cod CAEN 1071. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată VELA MAR SRL?

VELA MAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iunie 2006, deci are 20 ani de activitate.

Cum pot contacta firma VELA MAR SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 802). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are VELA MAR SRL?

În 2025, VELA MAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 184 mii lei și o pierdere netă de 872 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este VELA MAR SRL plătitoare de TVA?

Da. VELA MAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 iunie 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează