VEL DISTRIBUTION SRL
Str. HOREA, Municipiul Turda, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 376 mii lei, profit net 80 mii lei.
Despre VEL DISTRIBUTION SRL
VEL DISTRIBUTION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2004 cu numărul J2004003304123 și codul unic de înregistrare (CUI) 16754752, cu sediul în Turda, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 376 mii lei (+23% față de 2024), un profit net de 80 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1.799 lei la 376 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 septembrie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 16754752
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004003304123
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 septembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004003304123
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 30.09.2020
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 376 mii lei
- Profit net
- 80 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 169 mii lei
- Datorii
- 53 mii lei
- Active totale
- 222 mii lei
- Marjă netă
- 21,4%
+23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 24% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 0 | 0 | 0 | 134 | 1.799 | 63 mii | 229 mii | 306 mii | 376 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 0 | 134 | 1.799 | 64 mii | 229 mii | 307 mii | 376 mii |
| Cheltuieli totale | 0 | 0 | 0 | 0 | 3.170 | 4.085 | 60 mii | 181 mii | 239 mii | 282 mii |
| Profit / pierdere brută | 0 | 0 | 0 | 0 | -3.036 | -2.286 | 3.271 | 49 mii | 69 mii | 94 mii |
| Profit / pierdere netă | 0 | 0 | 0 | 0 | -3.040 | -2.340 | 1.364 | 41 mii | 57 mii | 80 mii |
| Active imobilizate | 308 | 308 | 308 | 308 | 308 | 308 | 389 | 593 | 201 | — |
| Active circulante | 3.022 | 3.022 | 3.022 | 3.022 | 5.834 | 8.219 | 35 mii | 74 mii | 147 mii | 222 mii |
| din care stocuri | 3.022 | 3.022 | 3.022 | 3.022 | 5.045 | 7.120 | 6.914 | 9.860 | 17 mii | 15 mii |
| creanțe | — | — | — | — | 195 | 579 | 28 mii | 37 mii | 63 mii | 97 mii |
| casa și conturi la bănci | — | — | — | — | 594 | 520 | 678 | 27 mii | 68 mii | 110 mii |
| Datorii | 8.715 | 8.715 | 8.715 | 8.715 | 15 mii | 19 mii | 45 mii | 43 mii | 59 mii | 53 mii |
| Capitaluri proprii | -5.385 | -5.385 | -5.385 | -5.385 | -8.425 | -11 mii | -9.401 | 31 mii | 89 mii | 169 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 130 din 169 în județul Cluj și locul 2.895 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul Cluj
- EXPO CERAMIC S.R.L. · Cluj-Napoca431 mii lei · 0 ang.
- EUROFENESTRA S.R.L. · Florești423 mii lei · 1 ang.
- ALUTOP IND S.R.L. · Cluj-Napoca400 mii lei · 1 ang.
- ROMGEO COM IMPEX SRL · Turda351 mii lei · 2 ang.
- ALEXUZU DEPOTRUST SRL · Cluj-Napoca309 mii lei · 2 ang.
- CORO ANTO FOREST SRL · Dej307 mii lei · 1 ang.
- MILLENNIUM DACH ROOF S.R.L. · Podeni (com. Moldovenești)299 mii lei · 0 ang.
- DARIA & ERIK INVEST S.R.L. · Sântejude (com. Țaga)297 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Întrebări frecvente despre VEL DISTRIBUTION SRL
Care este CUI-ul firmei VEL DISTRIBUTION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VEL DISTRIBUTION SRL este 16754752, iar codul de TVA este RO16754752. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004003304123, iar codul EUID este ROONRC.J2004003304123.
Unde are sediul VEL DISTRIBUTION SRL?
Sediul social al firmei VEL DISTRIBUTION SRL este în Str. HOREA, Municipiul Turda, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VEL DISTRIBUTION SRL?
Activitatea principală a firmei VEL DISTRIBUTION SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VEL DISTRIBUTION SRL?
VEL DISTRIBUTION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VEL DISTRIBUTION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 384). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VEL DISTRIBUTION SRL?
În 2025, VEL DISTRIBUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 376 mii lei și un profit net de 80 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VEL DISTRIBUTION SRL plătitoare de TVA?
Da. VEL DISTRIBUTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 septembrie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.