VECTRA SRL
CUGIR, Municipiul Sibiu, Sibiu
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 1,7 mil lei, profit net 596 mii lei, 7 angajați.
Despre VECTRA SRL
VECTRA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 1993 cu numărul J1993000296328 și codul unic de înregistrare (CUI) 3351774, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Alte activități de curățenie” (cod CAEN 8123). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,7 mil lei (+18% față de 2024), un profit net de 596 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 1,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1998.
Date de identificare
- CUI
- 3351774
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993000296328
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 februarie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993000296328
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.09.1998
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,7 mil lei
- Profit net
- 596 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 1,5 mil lei
- Datorii
- 504 mii lei
- Active totale
- 2,2 mil lei
- Marjă netă
- 35,5%
- Cifră / angajat
- 240 mii lei
+18% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 23% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 419 mii | 441 mii | 540 mii | 598 mii | 985 mii | 1,1 mil | 968 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,7 mil |
| Venituri totale | 517 mii | 490 mii | 564 mii | 601 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 380 mii | 368 mii | 345 mii | 409 mii | 501 mii | 683 mii | 835 mii | 974 mii | 1,9 mil | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | 137 mii | 121 mii | 219 mii | 192 mii | 523 mii | 440 mii | 203 mii | 341 mii | -83 mii | 702 mii |
| Profit / pierdere netă | 133 mii | 117 mii | 214 mii | 186 mii | 514 mii | 432 mii | 195 mii | 331 mii | -83 mii | 596 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 |
| Active imobilizate | 651 mii | 780 mii | 826 mii | 860 mii | 1 mil | 1,3 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil |
| Active circulante | 70 mii | 80 mii | 157 mii | 191 mii | 399 mii | 346 mii | 169 mii | 228 mii | 396 mii | 716 mii |
| din care stocuri | 5.129 | 2.201 | 3.685 | 6.207 | 4.862 | 18 mii | 14 mii | 7.319 | 12 mii | 19 mii |
| creanțe | 62 mii | 69 mii | 83 mii | 64 mii | 110 mii | 116 mii | 101 mii | 124 mii | 204 mii | 202 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.461 | 8.856 | 71 mii | 121 mii | 284 mii | 212 mii | 54 mii | 96 mii | 180 mii | 494 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.858 | 1.270 | 2.043 | 2.030 | 2.009 | 11 mii | 7.247 | 11 mii | 14 mii | 16 mii |
| Datorii | 196 mii | 209 mii | 122 mii | 66 mii | 126 mii | 101 mii | 732 mii | 594 mii | 483 mii | 504 mii |
| Venituri în avans | — | 6.500 | 4.875 | 3.385 | 1.762 | — | 6.750 | 5.125 | 3.500 | 182 mii |
| Capitaluri proprii | 528 mii | 645 mii | 858 mii | 984 mii | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 16 în județul Sibiu și locul 94 din 777 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8123 – Alte activități de curățenie.
Firme similare din județul Sibiu
- INTER MEDIA SERVICE SRL · Mediaș1,7 mil lei · 8 ang.
- MEDCONSULT RAPIDCLEAN SRL · Sibiu1,1 mil lei · 8 ang.
- GOSPODĂRIRE ORĂȘENEASCĂ AVRIG S.R.L. · Avrig993 mii lei · 7 ang.
- BLUELAND SRL · Șelimbăr678 mii lei · 1 ang.
- ONERAPIDCLEAN SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Sibiu461 mii lei · 3 ang.
- SMART DEEP CLEAN S.R.L. · Cisnădie382 mii lei · 48 ang.
- INTERA DDD SIBIU S.R.L. · Sibiu331 mii lei · 1 ang.
- ECOCLAS SRL · Mediaș248 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 198 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 13383/3/202530.09.2026
rezoluţiune contract
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât
- 21144/301/202430.09.2026
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 10225/197/2026/a128.09.2026
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Tribunalul Brasov · Contestaţie(NCPP) · Penal · calitate: Contestator Inculpat
- 5731/118/202616.09.2026
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 3911/62/202604.09.2026
acţiune în constatare
Tribunalul Brasov · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 921/98/2024/a713.08.2026
alte cereri obiecţiuni împotriva raportului de evaluare a echipamentelor IT şi stocurilor proprietatea debitoarei
Tribunalul Ialomita · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 4785/62/201522.07.2026
închiderea procedurii
Curtea de Apel Brasov · Apel · Faliment · calitate: Intimat
- 69/85/2020/a1016.07.2026
acţiune în anularea hotărârii adunării creditorilor
Tribunalul Sibiu · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 516/62/2021/a106.07.2026
contestaţie creanţe
Curtea de Apel Brasov · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 1933/93/202619.06.2026
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) Dosar repartizat ciclic la completul F18 insolvenţă/drept societar.
Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8123 – Alte activități de curățenie
- 0322 Acvacultura în ape dulci
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre VECTRA SRL
Care este CUI-ul firmei VECTRA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VECTRA SRL este 3351774, iar codul de TVA este RO3351774. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993000296328, iar codul EUID este ROONRC.J1993000296328.
Unde are sediul VECTRA SRL?
Sediul social al firmei VECTRA SRL este în CUGIR, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VECTRA SRL?
Activitatea principală a firmei VECTRA SRL este „Alte activități de curățenie”, cod CAEN 8123. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VECTRA SRL?
VECTRA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VECTRA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 953). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VECTRA SRL?
În 2025, VECTRA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,7 mil lei și un profit net de 596 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VECTRA SRL plătitoare de TVA?
Da. VECTRA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.