VATCO PRESTCOM SRL
Str. 22 DECEMBRIE, bl. 10, sc. 2, ap. 23, Municipiul Petroșani, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 137 mii lei, profit net 55 mii lei.
Despre VATCO PRESTCOM SRL
VATCO PRESTCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 noiembrie 2006 cu numărul J20/1566/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 19164381, cu sediul în Petroșani, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule” (cod CAEN 4531). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 137 mii lei (+2% față de 2024), un profit net de 55 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 36 mii lei la 137 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 19164381
- Nr. Registrul Comerțului
- J20/1566/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 noiembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J20/1566/2006
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
reactivat 16.04.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Petroşani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 137 mii lei
- Profit net
- 55 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 62 mii lei
- Datorii
- 1.768 lei
- Active totale
- 64 mii lei
- Marjă netă
- 40,1%
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 3% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.326 | 16 mii | 30 mii | 61 mii | 36 mii | 36 mii | 48 mii | 124 mii | 134 mii | 137 mii |
| Venituri totale | 7.326 | 16 mii | 30 mii | 61 mii | 36 mii | 36 mii | 48 mii | 124 mii | 134 mii | 137 mii |
| Cheltuieli totale | 4.411 | 5.554 | 5.817 | 26 mii | 9.989 | 26 mii | 41 mii | 51 mii | 67 mii | 73 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.915 | 10 mii | 25 mii | 35 mii | 26 mii | 10 mii | 6.026 | 73 mii | 67 mii | 64 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.695 | 9.952 | 24 mii | 33 mii | 25 mii | 9.342 | 4.601 | 62 mii | 57 mii | 55 mii |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 65 mii | 90 mii | 84 mii | 103 mii | 56 mii | 18 mii |
| Active circulante | 3.038 | 13 mii | 37 mii | 69 mii | 29 mii | 13 mii | 25 mii | 74 mii | 77 mii | 46 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 16 mii | 324 | 2.925 | 0 | — | — |
| creanțe | — | — | 25 mii | 25 mii | — | — | 15 mii | 11 mii | — | 7.000 |
| casa și conturi la bănci | 3.038 | 13 mii | 12 mii | 44 mii | 14 mii | 13 mii | 6.380 | 64 mii | 77 mii | 39 mii |
| Datorii | 220 | 102 | 100 | 111 | 198 | 156 | 381 | 7.236 | 75 mii | 1.768 |
| Capitaluri proprii | 2.818 | 13 mii | 36 mii | 69 mii | 94 mii | 103 mii | 108 mii | 170 mii | 57 mii | 62 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 12 în județul Hunedoara și locul 429 din 577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4531 – Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule.
Firme similare din județul Hunedoara
- RALU-SERV SRL · Hațeg264 mii lei · 0 ang.
- AUTOGLOB STYLE SRL · Bucium (com. Orăștioara De Sus)230 mii lei · 0 ang.
- ALISEB DISTRIBUTION SRL · Hunedoara226 mii lei · 1 ang.
- AUTO VISION HD S.R.L. · Deva43 mii lei · 1 ang.
- MEMO CARS S.R.L. · Sat Sântandrei, Oraș Simeria34 mii lei · 0 ang.
- AUTO HELP MOBIL S.R.L. · Boholt (com. Șoimuș)9.920 lei · 0 ang.
- REAL AUTOMOTIVE N S.R.L. · Petroșani4.588 lei · 0 ang.
- DENDROLOGICA PREST SRL · Deva0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4531 – Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre VATCO PRESTCOM SRL
Care este CUI-ul firmei VATCO PRESTCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VATCO PRESTCOM SRL este 19164381. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J20/1566/2006, iar codul EUID este ROONRC.J20/1566/2006.
Unde are sediul VATCO PRESTCOM SRL?
Sediul social al firmei VATCO PRESTCOM SRL este în Str. 22 DECEMBRIE, bl. 10, sc. 2, ap. 23, Municipiul Petroșani, Hunedoara, județul Hunedoara, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VATCO PRESTCOM SRL?
Activitatea principală a firmei VATCO PRESTCOM SRL este „Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule”, cod CAEN 4531.
Când a fost înființată VATCO PRESTCOM SRL?
VATCO PRESTCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 noiembrie 2006, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VATCO PRESTCOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 381). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VATCO PRESTCOM SRL?
În 2025, VATCO PRESTCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 137 mii lei și un profit net de 55 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VATCO PRESTCOM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, VATCO PRESTCOM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.