Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA35 ani pe piață

VASILE VAL COM SNC

CUI 1172276J10/2070/1991

Str. NICOLAE BĂLCESCU, Loc. Pogoanele, Oraș Pogoanele, Buzău

În 2025: cifra de afaceri 938 mii lei, profit net 16 mii lei, 2 angajați.

Despre VASILE VAL COM SNC

VASILE VAL COM SNC este o societate în nume colectiv (SNC) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iunie 1991 cu numărul J10/2070/1991 și codul unic de înregistrare (CUI) 1172276, cu sediul în Pogoanele, județul Buzău. Activitatea principală este „Activități de alimentație (catering) pentru evenimente” (cod CAEN 5621). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 938 mii lei (-13% față de 2024), un profit net de 16 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 357 mii lei la 938 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2001.

Date de identificare

CUI
1172276
Nr. Registrul Comerțului
J10/2070/1991
Formă juridică
SNC
Data înregistrării
25 iunie 1991
EUID
ROONRC.J10/2070/1991
Cod poștal
125200

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.06.2001

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Pogoanele

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
938 mii lei

-13% față de 2024

Profit net
16 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
109 mii lei
Datorii
52 mii lei
Active totale
161 mii lei
Marjă netă
1,7%
Cifră / angajat
469 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 32% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 30.398 lei; profit net 6.871 lei20162017: cifra de afaceri 42.048 lei; profit net 9.133 lei20172018: cifra de afaceri 80.178 lei; profit net 14.886 lei20182019: cifra de afaceri 174.702 lei; profit net 13.474 lei20192020: cifra de afaceri 225.693 lei; profit net 17.807 lei20202021: cifra de afaceri 356.724 lei; profit net 12.368 lei20212022: cifra de afaceri 727.114 lei; profit net 35.920 lei20222023: cifra de afaceri 828.848 lei; pierdere netă 24.126 lei20232024: cifra de afaceri 1.081.648 lei; profit net 49.170 lei20242025: cifra de afaceri 938.391 lei; profit net 16.227 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă30 mii42 mii80 mii175 mii226 mii357 mii727 mii829 mii1,1 mil938 mii
Venituri totale30 mii42 mii80 mii175 mii226 mii357 mii727 mii829 mii1,1 mil946 mii
Cheltuieli totale23 mii32 mii63 mii156 mii203 mii334 mii678 mii845 mii1 mil923 mii
Profit / pierdere brută7.78310 mii17 mii19 mii23 mii23 mii49 mii-16 mii60 mii23 mii
Profit / pierdere netă6.8719.13315 mii13 mii18 mii12 mii36 mii-24 mii49 mii16 mii
Număr mediu de angajați0—————1222
Active imobilizate0—14 mii96 mii78 mii59 mii41 mii9.097—65 mii
Active circulante42 mii40 mii38 mii65 mii69 mii61 mii102 mii111 mii159 mii96 mii
din care stocuri3.4986.8307.53043 mii62 mii59 mii43 mii64 mii100 mii46 mii
creanțe3402281534.1983.358—1125.19812 mii11 mii
casa și conturi la bănci38 mii33 mii31 mii18 mii3.9002.42859 mii42 mii47 mii39 mii
Cheltuieli în avans0——585836780—1.897——
Datorii24 mii13 mii10 mii106 mii75 mii36 mii52 mii54 mii66 mii52 mii
Capitaluri proprii18 mii27 mii42 mii55 mii73 mii86 mii92 mii68 mii93 mii109 mii
din care capital subscris vărsat10101010101010101010

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 22 în județul Buzău și locul 411 din 1.341 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5621 – Activități de alimentație (catering) pentru evenimente.

Firme similare din județul Buzău

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5621 – Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 5210 Depozitări
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre VASILE VAL COM SNC

Care este CUI-ul firmei VASILE VAL COM SNC?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VASILE VAL COM SNC este 1172276, iar codul de TVA este RO1172276. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J10/2070/1991, iar codul EUID este ROONRC.J10/2070/1991.

Unde are sediul VASILE VAL COM SNC?

Sediul social al firmei VASILE VAL COM SNC este în Str. NICOLAE BĂLCESCU, Loc. Pogoanele, Oraș Pogoanele, Buzău, județul Buzău, cod poștal 125200, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are VASILE VAL COM SNC?

Activitatea principală a firmei VASILE VAL COM SNC este „Activități de alimentație (catering) pentru evenimente”, cod CAEN 5621. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată VASILE VAL COM SNC?

VASILE VAL COM SNC a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iunie 1991, deci are 35 ani de activitate.

Cum pot contacta firma VASILE VAL COM SNC?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VASILE VAL COM SNC. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Pogoanele sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are VASILE VAL COM SNC?

În 2025, VASILE VAL COM SNC a raportat o cifră de afaceri de 938 mii lei și un profit net de 16 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este VASILE VAL COM SNC plătitoare de TVA?

Da. VASILE VAL COM SNC este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează