VASER TRAVEL SRL
NICOLAE IORGA, Loc. Vișeu De Sus, Oraș Viseu De Sus, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 3,3 mil lei, profit net 548 mii lei, 3 angajați.
Despre VASER TRAVEL SRL
VASER TRAVEL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 octombrie 2012 cu numărul J2012000871241 și codul unic de înregistrare (CUI) 30742990, cu sediul în Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus), județul Maramureș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule” (cod CAEN 4782). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,3 mil lei (+34% față de 2024), un profit net de 548 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 768 mii lei la 3,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2019.
Date de identificare
- CUI
- 30742990
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000871241
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 octombrie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000871241
- Cod poștal
- 435700
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.08.2019
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,3 mil lei
- Profit net
- 548 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 1,4 mil lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 2,6 mil lei
- Marjă netă
- 16,7%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
+34% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 45% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 14 mii | 16 mii | 154 mii | 518 mii | 462 mii | 768 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 3,3 mil |
| Venituri totale | 14 mii | 16 mii | 154 mii | 519 mii | 465 mii | 768 mii | 1,3 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 3,3 mil |
| Cheltuieli totale | 26 mii | 38 mii | 183 mii | 487 mii | 495 mii | 797 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,7 mil |
| Profit / pierdere brută | -12 mii | -23 mii | -28 mii | 32 mii | -30 mii | -29 mii | 67 mii | 177 mii | 577 mii | 631 mii |
| Profit / pierdere netă | -12 mii | -23 mii | -30 mii | 27 mii | -33 mii | -36 mii | 55 mii | 159 mii | 497 mii | 548 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 63 mii | 35 mii | 9.581 | 73 mii | 69 mii | 45 mii | 208 mii | 161 mii | 295 mii | 544 mii |
| Active circulante | 7.322 | 7.790 | 65 mii | 28 mii | 369 mii | 516 mii | 765 mii | 934 mii | 1,4 mil | 2,1 mil |
| din care stocuri | — | — | 2.139 | 9.443 | 359 mii | 495 mii | 649 mii | 513 mii | 667 mii | 1,6 mil |
| creanțe | — | — | — | 12 mii | 7.416 | 7.735 | 11 mii | 290 mii | 442 mii | 407 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.322 | 7.790 | 63 mii | 7.143 | 2.432 | 13 mii | 104 mii | 131 mii | 252 mii | 67 mii |
| Datorii | 85 mii | 81 mii | 143 mii | 142 mii | 211 mii | 370 mii | 727 mii | 691 mii | 755 mii | 1,2 mil |
| Capitaluri proprii | -15 mii | -38 mii | -68 mii | -40 mii | 227 mii | 191 mii | 245 mii | 405 mii | 902 mii | 1,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 300 mii | 300 mii | 300 mii | 300 mii | 300 mii | 300 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 89 în județul Maramureș și locul 394 din 4.198 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4782 – Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.
Firme similare din județul Maramureș
- MOTOR GLASS SRL · Baia Mare3,6 mil lei · 9 ang.
- AN-MAR IMPEX SRL · Satu Nou De Jos (com. Groși)3 mil lei · 13 ang.
- ENTERPRISE CONS SRL · Baia Mare3 mil lei · 6 ang.
- AUTO EXPERT SRL · Sighetu Marmației2,8 mil lei · 2 ang.
- MIRMAR COM SRL · Baia Mare2,8 mil lei · 5 ang.
- AMS ȚIC SRL · Seini2,6 mil lei · 3 ang.
- MXG SYSTEM SRL · Baia Mare2,4 mil lei · 8 ang.
- TOTAL BP GROUP SRL · Târgu Lăpuș2,2 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4782 – Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4934 Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9312 Activități ale cluburilor sportive
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Întrebări frecvente despre VASER TRAVEL SRL
Care este CUI-ul firmei VASER TRAVEL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VASER TRAVEL SRL este 30742990, iar codul de TVA este RO30742990. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000871241, iar codul EUID este ROONRC.J2012000871241.
Unde are sediul VASER TRAVEL SRL?
Sediul social al firmei VASER TRAVEL SRL este în NICOLAE IORGA, Loc. Vișeu De Sus, Oraș Viseu De Sus, Maramureș, Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus), județul Maramureș, cod poștal 435700, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VASER TRAVEL SRL?
Activitatea principală a firmei VASER TRAVEL SRL este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule”, cod CAEN 4782. În Registrul Comerțului are autorizate în total 55 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VASER TRAVEL SRL?
VASER TRAVEL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 octombrie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VASER TRAVEL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 920). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VASER TRAVEL SRL?
În 2025, VASER TRAVEL SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,3 mil lei și un profit net de 548 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VASER TRAVEL SRL plătitoare de TVA?
Da. VASER TRAVEL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.