VARIANTE A1 SRL
Loc. Cerghizel, Oraș Ungheni, Mureș
În 2024: cifra de afaceri 226 mii lei, profit net 13 mii lei, 0 angajați.
Despre VARIANTE A1 SRL
VARIANTE A1 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 ianuarie 2011 cu numărul J26/21/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 27885818, cu sediul în Cerghizel (oraș Ungheni), județul Mureș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule” (cod CAEN 4532). Firma are 15 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 226 mii lei, un profit net de 13 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2018 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 7.319 lei la 226 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 iunie 2026 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 27885818
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/21/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 ianuarie 2011
- EUID
- ROONRC.J26/21/2011
- Cod poștal
- 547607
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 28.06.2026
din 28.06.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 226 mii lei
- Profit net
- 13 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 130 mii lei
- Datorii
- 74 mii lei
- Active totale
- 204 mii lei
- Marjă netă
- 5,7%
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 330 | 4.535 | 7.319 | 35 mii | 59 mii | 157 mii | 226 mii |
| Venituri totale | 330 | 4.535 | 7.319 | 35 mii | 59 mii | 157 mii | 227 mii |
| Cheltuieli totale | 320 | 548 | 2.649 | 18 mii | 15 mii | 127 mii | 207 mii |
| Profit / pierdere brută | 10 | 3.987 | 4.670 | 17 mii | 44 mii | 30 mii | 20 mii |
| Profit / pierdere netă | -18 | 3.850 | 4.449 | 16 mii | 42 mii | 26 mii | 13 mii |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 3.488 | 2.882 | 71 mii |
| Active circulante | 9.379 | 13 mii | 25 mii | 32 mii | 73 mii | 123 mii | 110 mii |
| din care stocuri | 9.049 | 9.049 | 22 mii | 32 mii | 61 mii | 50 mii | 1.035 |
| creanțe | — | — | — | — | 328 | 15 mii | 21 mii |
| casa și conturi la bănci | 330 | 4.335 | 2.663 | 248 | 12 mii | 58 mii | 88 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | — | — | — | 139 | 23 mii |
| Datorii | 10 mii | 11 mii | 18 mii | 9.687 | 12 mii | 36 mii | 74 mii |
| Capitaluri proprii | -1.081 | 2.769 | 7.218 | 22 mii | 64 mii | 90 mii | 130 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 28 din 45 în județul Mureș și locul 979 din 1.768 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4532 – Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule.
Firme similare din județul Mureș
- NORDIC PARTS S.R.L. · Sântana De Mureș273 mii lei · 1 ang.
- LYDIA & FLORIN SKY S.R.L. · Rîciu270 mii lei · 0 ang.
- DAMI & VLADI AUTO SHOP SRL · Iernut263 mii lei · 1 ang.
- MIHPET TRANS UTILAJE S.R.L. · Sighișoara196 mii lei · 1 ang.
- WEBWORK PC SERVICE S.R.L. · Dedrad (com. Batoș)182 mii lei · 0 ang.
- GRUSEA SPARE PARTS S.R.L. · Daneș181 mii lei · 1 ang.
- BMW PARTS&SERVICE S.R.L. · Târgu Mureș167 mii lei · 1 ang.
- DNY DEZ AUTO S.R.L. · Reghin112 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4532 – Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre VARIANTE A1 SRL
Care este CUI-ul firmei VARIANTE A1 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VARIANTE A1 SRL este 27885818, iar codul de TVA este RO27885818. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/21/2011, iar codul EUID este ROONRC.J26/21/2011.
Unde are sediul VARIANTE A1 SRL?
Sediul social al firmei VARIANTE A1 SRL este în Loc. Cerghizel, Oraș Ungheni, Mureș, Cerghizel (oraș Ungheni), județul Mureș, cod poștal 547607, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VARIANTE A1 SRL?
Activitatea principală a firmei VARIANTE A1 SRL este „Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule”, cod CAEN 4532. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VARIANTE A1 SRL?
VARIANTE A1 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 ianuarie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VARIANTE A1 SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VARIANTE A1 SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cerghizel (oraș Ungheni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are VARIANTE A1 SRL?
În 2024, VARIANTE A1 SRL a raportat o cifră de afaceri de 226 mii lei și un profit net de 13 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VARIANTE A1 SRL plătitoare de TVA?
Da. VARIANTE A1 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 iunie 2026 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.