VAN CONVERT S.R.L.
ARDEALULUI, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 33 mii lei, 2 angajați.
Despre VAN CONVERT S.R.L.
VAN CONVERT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 decembrie 2018 cu numărul J2018017987401 și codul unic de înregistrare (CUI) 40322285, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule” (cod CAEN 4672). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-56% față de 2024), un profit net de 33 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 13 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 martie 2019 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 40322285
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018017987401
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 decembrie 2018
- EUID
- ROONRC.J2018017987401
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 27.03.2019
din 27.03.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 33 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 672 mii lei
- Datorii
- 199 mii lei
- Active totale
- 870 mii lei
- Marjă netă
- 3%
- Cifră / angajat
- 548 mii lei
-56% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 56% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 13 mii | 2,3 mil | 2,5 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 0 | 0 | 13 mii | 2,3 mil | 2,5 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 2.640 | 2.985 | 3.524 | 1,3 mil | 1,3 mil | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | -2.640 | -2.985 | 8.976 | 957 mii | 1,2 mil | 53 mii |
| Profit / pierdere netă | -2.640 | -2.985 | 8.601 | 937 mii | 1,1 mil | 33 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | 70 mii | 469 mii | 293 mii |
| Active circulante | 202 | 76 | 11 mii | 1 mil | 545 mii | 576 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 344 mii | 90 mii | 44 mii |
| creanțe | 2 | 27 | 8 | 180 mii | 449 mii | 74 mii |
| casa și conturi la bănci | 200 | 49 | 11 mii | 477 mii | 5.474 | 458 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 1.503 | 1.225 |
| Datorii | 2.642 | 5.501 | 8.107 | 114 mii | 122 mii | 199 mii |
| Capitaluri proprii | -2.440 | -5.425 | 3.176 | 957 mii | 893 mii | 672 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 300 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 105 din 214 în județul București și locul 631 din 1.287 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4672 – Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.
Firme similare din județul București
- ACTIVE DRAGONS SRL · București Sector 21,3 mil lei · 2 ang.
- INTEX-SET SERV SRL · București Sector 21,1 mil lei · 3 ang.
- NINGI PRODIMPEX SRL · București Sector 21,1 mil lei · 0 ang.
- ZORLU PARTI S.R.L. · București Sector 31,1 mil lei · 1 ang.
- TZAR METALCOM SRL · București Sector 21,1 mil lei · 2 ang.
- ROBI CAR BUSINESS SRL · București Sector 31 mil lei · 2 ang.
- WEST TRADE BEST CONSULTING S.R.L. · București Sector 4971 mii lei · 1 ang.
- EUXINAL TRADE SRL · București Sector 1936 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4672 – Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre VAN CONVERT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei VAN CONVERT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VAN CONVERT S.R.L. este 40322285, iar codul de TVA este RO40322285. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018017987401, iar codul EUID este ROONRC.J2018017987401.
Unde are sediul VAN CONVERT S.R.L.?
Sediul social al firmei VAN CONVERT S.R.L. este în ARDEALULUI, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VAN CONVERT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei VAN CONVERT S.R.L. este „Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule”, cod CAEN 4672. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VAN CONVERT S.R.L.?
VAN CONVERT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 decembrie 2018, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VAN CONVERT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VAN CONVERT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are VAN CONVERT S.R.L.?
În 2025, VAN CONVERT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 33 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VAN CONVERT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. VAN CONVERT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 27 martie 2019 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.