VAMOND SRL
Str. CARBUNELUI, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 148 mii lei, profit net 19 mii lei.
Despre VAMOND SRL
VAMOND SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 aprilie 1993 cu numărul J32/759/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 7086042, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 148 mii lei (+5% față de 2024), un profit net de 19 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 137 mii lei la 148 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1997 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 7086042
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/759/1993
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 aprilie 1993
- EUID
- ROONRC.J32/759/1993
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.06.1997
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 148 mii lei
- Profit net
- 19 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 30 mii lei
- Datorii
- 22 mii lei
- Active totale
- 52 mii lei
- Marjă netă
- 13,1%
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 92 mii | 196 mii | 205 mii | 109 mii | 52 mii | 137 mii | 124 mii | 91 mii | 141 mii | 148 mii |
| Venituri totale | 92 mii | 196 mii | 205 mii | 109 mii | 52 mii | 138 mii | 134 mii | 91 mii | 145 mii | 148 mii |
| Cheltuieli totale | 85 mii | 87 mii | 107 mii | 91 mii | 44 mii | 83 mii | 117 mii | 101 mii | 133 mii | 125 mii |
| Profit / pierdere brută | 6.173 | 109 mii | 98 mii | 18 mii | 8.423 | 55 mii | 16 mii | -10 mii | 12 mii | 23 mii |
| Profit / pierdere netă | 4.036 | 105 mii | 92 mii | 14 mii | 7.086 | 51 mii | 13 mii | -12 mii | 6.847 | 19 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 995 | 340 | 102 | 102 | 102 | 30 mii | 23 mii | 20 mii | 14 mii | 6.104 |
| Active circulante | 89 mii | 165 mii | 257 mii | 63 mii | 56 mii | 78 mii | 77 mii | 58 mii | 52 mii | 43 mii |
| creanțe | 47 mii | 64 mii | 90 mii | 59 mii | 54 mii | 67 mii | 64 mii | 28 mii | 18 mii | 25 mii |
| casa și conturi la bănci | 43 mii | 101 mii | 167 mii | 4.824 | 2.043 | 11 mii | 13 mii | 30 mii | 34 mii | 18 mii |
| Cheltuieli în avans | 357 | — | — | — | 342 | 4.119 | 3.923 | 4.735 | 2.785 | 2.562 |
| Datorii | 31 mii | 1.411 | 1.298 | 11 mii | 2.612 | 6.312 | 6.956 | 3.533 | 30 mii | 22 mii |
| Capitaluri proprii | 60 mii | 164 mii | 256 mii | 52 mii | 54 mii | 105 mii | 97 mii | 80 mii | 39 mii | 30 mii |
| din care capital subscris vărsat | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 620 din 803 în județul Sibiu și locul 26.806 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Sibiu
- RODAVIMA SRL · Sibiu153 mii lei · 1 ang.
- TRANSHAN SIBIU S.R.L. · Sibiu153 mii lei · 1 ang.
- PACT SIB SMART LOGISTIC S.R.L. · Sibiu150 mii lei · 0 ang.
- COTRANS TRADING SRL · Sibiu150 mii lei · 2 ang.
- NOVA IULCOM SRL · Șelimbăr147 mii lei · 1 ang.
- ANDY WINNER TRANSPORT S.R.L. · Sibiu146 mii lei · 1 ang.
- LUK AS SPEDITION S.R.L. · Axente Sever146 mii lei · 1 ang.
- TOW TRUCK SERVICE SRL · Sibiu143 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre VAMOND SRL
Care este CUI-ul firmei VAMOND SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VAMOND SRL este 7086042, iar codul de TVA este RO7086042. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/759/1993, iar codul EUID este ROONRC.J32/759/1993.
Unde are sediul VAMOND SRL?
Sediul social al firmei VAMOND SRL este în Str. CARBUNELUI, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VAMOND SRL?
Activitatea principală a firmei VAMOND SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată VAMOND SRL?
VAMOND SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 aprilie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VAMOND SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 399). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VAMOND SRL?
În 2025, VAMOND SRL a raportat o cifră de afaceri de 148 mii lei și un profit net de 19 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VAMOND SRL plătitoare de TVA?
Da. VAMOND SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1997 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.