VALVIO PROD SRL
Ștefan cel Mare, Sat Matca, Comuna Matca, Galați
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 11,7 mil lei, profit net 207 mii lei, 11 angajați.
Despre VALVIO PROD SRL
VALVIO PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 2004 cu numărul J2004001180178 și codul unic de înregistrare (CUI) 16643754, cu sediul în Matca, județul Galați. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi” (cod CAEN 4778). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11,7 mil lei (-10% față de 2024), un profit net de 207 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 10,6 mil lei la 11,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 august 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16643754
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004001180178
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iulie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004001180178
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 05.08.2004
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Tecuci
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 11,7 mil lei
- Profit net
- 207 mii lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 1,9 mil lei
- Datorii
- 3,2 mil lei
- Active totale
- 5,1 mil lei
- Marjă netă
- 1,8%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 63% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 9,6 mil | 9,8 mil | 11,9 mil | 10,2 mil | 11,2 mil | 10,6 mil | 7,8 mil | 10 mil | 13 mil | 11,7 mil |
| Venituri totale | 9,9 mil | 10 mil | 12,1 mil | 10,3 mil | 11,6 mil | 10,7 mil | 8,1 mil | 10 mil | 13,1 mil | 12 mil |
| Cheltuieli totale | 9,6 mil | 9,8 mil | 11,8 mil | 10 mil | 11,2 mil | 10,6 mil | 7,7 mil | 9,7 mil | 12,2 mil | 11,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 310 mii | 160 mii | 268 mii | 358 mii | 365 mii | 106 mii | 447 mii | 307 mii | 884 mii | 245 mii |
| Profit / pierdere netă | 267 mii | 139 mii | 229 mii | 310 mii | 315 mii | 59 mii | 381 mii | 263 mii | 748 mii | 207 mii |
| Număr mediu de angajați | 10 | 11 | 12 | 12 | 13 | 13 | 12 | 12 | 12 | 11 |
| Active imobilizate | 929 mii | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1 mil | 790 mii | 921 mii | 889 mii | 1,2 mil |
| Active circulante | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 3,6 mil | 3,7 mil | 3,4 mil | 3,5 mil | 3,7 mil | 3,9 mil | 3,8 mil |
| din care stocuri | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 2,9 mil | 3,1 mil |
| creanțe | 767 mii | 672 mii | 748 mii | 955 mii | 1,2 mil | 664 mii | 751 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1 mil |
| casa și conturi la bănci | -134 | 80 mii | 42 mii | 178 mii | 78 mii | -55 mii | -46 mii | -336 mii | -416 mii | -321 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 11 mii | 4.877 | 6.999 | 11 mii | 23 mii |
| Datorii | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 3 mil | 3,1 mil | 2,7 mil | 2,5 mil | 2,9 mil | 2,6 mil | 3,2 mil |
| Capitaluri proprii | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 2 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 1,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 513 mii | 513 mii | 513 mii | 513 mii | 513 mii | 513 mii | 513 mii | 513 mii | 513 mii | 513 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 120 în județul Galați și locul 74 din 3.229 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi.
Firme similare din județul Galați
- FRAXINUS EX SRL · Umbrărești18,6 mil lei · 11 ang.
- MANACAT UNV SRL · Tecuci12,7 mil lei · 22 ang.
- UNIVERSAL IMPEX SRL · Tecuci7,7 mil lei · 0 ang.
- VASGABICOS SRL · Umbrărești-Deal (com. Umbrărești)7,6 mil lei · 5 ang.
- FITOPLANT DAMILO SRL · Matca6,6 mil lei · 0 ang.
- AGRO PEST TEC SRL · Tecuci5,3 mil lei · 6 ang.
- ALMACEN DANATRACHE SRL · Matca4,7 mil lei · 7 ang.
- TRAINIQ PARTNER MONTAGE SRL · Șendreni3,9 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
7 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1980/121/2025/a105.06.2026
concordat preventiv EXTRAS împotriva sent.civ.interm.nr.279/17.12.2025
Tribunalul Galati · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1980/121/202507.08.2025
concordat preventiv
Tribunalul Galati · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 26383/245/202530.07.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Iasi · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 2216/324/202328.08.2024
anulare proces verbal de contravenţie seria BUACI052PJ nr. 2300000221/30.03.2023
Tribunalul Galati · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Petent
- 26029/299/202423.08.2024
pretenţii 12833,82 LEI
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 2216/324/202318.04.2023
plângere contravenţională pv seria BUACI052PJ nr 2300000221 din 30.03.2023
Judecătoria Tecuci · Fond · Civil · calitate: Petent
- 4976/196/202323.03.2023
anulare proces verbal de contravenţie SERIA BRC NR. 0066360/22.02.2023
Judecătoria Braila · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 2410 Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
- 2420 Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
- 2431 Tragere la rece a barelor
- 2432 Laminare la rece a benzilor înguste
- 2433 Producția de profile obținute la rece
- 2434 Trefilarea firelor la rece
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2563 Fabricarea uneltelor
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
- 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Întrebări frecvente despre VALVIO PROD SRL
Care este CUI-ul firmei VALVIO PROD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VALVIO PROD SRL este 16643754, iar codul de TVA este RO16643754. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001180178, iar codul EUID este ROONRC.J2004001180178.
Unde are sediul VALVIO PROD SRL?
Sediul social al firmei VALVIO PROD SRL este în Ștefan cel Mare, Sat Matca, Comuna Matca, Galați, județul Galați, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VALVIO PROD SRL?
Activitatea principală a firmei VALVIO PROD SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi”, cod CAEN 4778. În Registrul Comerțului are autorizate în total 38 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VALVIO PROD SRL?
VALVIO PROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VALVIO PROD SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 033). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VALVIO PROD SRL?
În 2025, VALVIO PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 11,7 mil lei și un profit net de 207 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VALVIO PROD SRL plătitoare de TVA?
Da. VALVIO PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 august 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.