VALEREXIM SRL
com. Mateești, Sat Mateești, Comuna Mateești, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 436 mii lei, profit net 5.324 lei, 1 angajați.
Despre VALEREXIM SRL
VALEREXIM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 februarie 2005 cu numărul J2005000121386 și codul unic de înregistrare (CUI) 17193240, cu sediul în Mateești, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice” (cod CAEN 7320). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 436 mii lei (-13% față de 2024), un profit net de 5.324 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 244 mii lei la 436 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17193240
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005000121386
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 februarie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005000121386
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.08.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Horezu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 436 mii lei
- Profit net
- 5.324 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 103 mii lei
- Datorii
- 255 mii lei
- Active totale
- 358 mii lei
- Marjă netă
- 1,2%
- Cifră / angajat
- 436 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 71% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 130 mii | 182 mii | 166 mii | 135 mii | 144 mii | 244 mii | 416 mii | 482 mii | 503 mii | 436 mii |
| Venituri totale | 136 mii | 192 mii | 169 mii | 175 mii | 152 mii | 247 mii | 418 mii | 504 mii | 505 mii | 436 mii |
| Cheltuieli totale | 121 mii | 185 mii | 165 mii | 172 mii | 150 mii | 242 mii | 372 mii | 488 mii | 502 mii | 429 mii |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 7.012 | 3.975 | 2.869 | 2.161 | 5.148 | 46 mii | 15 mii | 3.398 | 6.736 |
| Profit / pierdere netă | 12 mii | 5.095 | 2.283 | 1.121 | 706 | 2.676 | 42 mii | 10 mii | 2.431 | 5.324 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 45 mii | 123 mii | 80 mii | 65 mii | 37 mii | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 110 mii | 157 mii | 135 mii | 125 mii | 165 mii | 176 mii | 233 mii | 272 mii | 339 mii | 311 mii |
| din care stocuri | 215 | 317 | 317 | 3.669 | 3.669 | 21 mii | 15 mii | 12 mii | 21 mii | 17 mii |
| creanțe | 105 mii | 156 mii | 133 mii | 119 mii | 146 mii | 145 mii | 214 mii | 254 mii | 286 mii | 293 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.573 | 1.036 | 2.198 | 2.634 | 16 mii | 10 mii | 3.700 | 5.709 | 32 mii | 1.212 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 1.192 | 21 mii | 21 mii | 21 mii | 26 mii | 47 mii |
| Datorii | 123 mii | 243 mii | 177 mii | 151 mii | 163 mii | 154 mii | 169 mii | 198 mii | 278 mii | 255 mii |
| Capitaluri proprii | 31 mii | 36 mii | 39 mii | 40 mii | 40 mii | 43 mii | 85 mii | 95 mii | 87 mii | 103 mii |
| din care capital subscris vărsat | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 3 în județul Vâlcea și locul 256 din 845 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7320 – Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice.
Firme similare din județul Vâlcea
- PROMARKETING SRL · Râmnicu Vâlcea519 mii lei · 1 ang.
- MOJO INVESTMENT S.R.L. · Râmnicu Vâlcea100 mii lei · 0 ang.
- RIVES-DATA S.R.L. · Râmnicu Vâlcea0 lei · 0 ang.
- MASTER MKR SRL · Bujoreni0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7320 – Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Întrebări frecvente despre VALEREXIM SRL
Care este CUI-ul firmei VALEREXIM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VALEREXIM SRL este 17193240, iar codul de TVA este RO17193240. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000121386, iar codul EUID este ROONRC.J2005000121386.
Unde are sediul VALEREXIM SRL?
Sediul social al firmei VALEREXIM SRL este în com. Mateești, Sat Mateești, Comuna Mateești, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VALEREXIM SRL?
Activitatea principală a firmei VALEREXIM SRL este „Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice”, cod CAEN 7320. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VALEREXIM SRL?
VALEREXIM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 februarie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VALEREXIM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 387). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VALEREXIM SRL?
În 2025, VALEREXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 436 mii lei și un profit net de 5.324 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VALEREXIM SRL plătitoare de TVA?
Da. VALEREXIM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.