Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA7 ani pe piață

VALCOGAN S.R.L.

CUI 40799080J2019000649049

BÂRSĂNEȘTI, Sat Bârsănești, Comuna Bârsănești, Bacău

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 38 mii lei, 2 angajați.

Despre VALCOGAN S.R.L.

VALCOGAN S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 martie 2019 cu numărul J2019000649049 și codul unic de înregistrare (CUI) 40799080, cu sediul în Bârsănești, județul Bacău. Activitatea principală este „Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)” (cod CAEN 0150). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+11% față de 2024), un profit net de 38 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 881 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 mai 2019.

Date de identificare

CUI
40799080
Nr. Registrul Comerțului
J2019000649049
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
18 martie 2019
EUID
ROONRC.J2019000649049
Cod poștal
607035

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 16.05.2019

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Oneşti

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,1 mil lei

+11% față de 2024

Profit net
38 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
538 mii lei
Datorii
349 mii lei
Active totale
887 mii lei
Marjă netă
3,4%
Cifră / angajat
564 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 39% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2019: cifra de afaceri 289.801 lei; profit net 58.046 lei20192020: cifra de afaceri 393.305 lei; profit net 167.146 lei20202021: cifra de afaceri 881.475 lei; profit net 343.005 lei20212022: cifra de afaceri 1.371.022 lei; profit net 254.561 lei20222023: cifra de afaceri 1.311.580 lei; profit net 9.202 lei20232024: cifra de afaceri 1.012.074 lei; profit net 218.029 lei20242025: cifra de afaceri 1.128.439 lei; profit net 38.457 lei2025
Indicator (lei)2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă290 mii393 mii881 mii1,4 mil1,3 mil1 mil1,1 mil
Venituri totale300 mii418 mii932 mii1,4 mil1,4 mil1,2 mil1,2 mil
Cheltuieli totale239 mii247 mii580 mii1,2 mil1,4 mil987 mii1,1 mil
Profit / pierdere brută61 mii171 mii352 mii267 mii21 mii245 mii110 mii
Profit / pierdere netă58 mii167 mii343 mii255 mii9.202218 mii38 mii
Număr mediu de angajați1113322
Active imobilizate49 mii81 mii250 mii781 mii697 mii534 mii443 mii
Active circulante46 mii196 mii476 mii525 mii513 mii275 mii443 mii
din care stocuri4.488—40 mii36 mii73 mii224 mii2.143
creanțe40 mii180 mii420 mii353 mii471 mii96 mii430 mii
casa și conturi la bănci60517 mii16 mii136 mii-31 mii-46 mii11 mii
Cheltuieli în avans—————12 mii—
Datorii37 mii52 mii185 mii689 mii823 mii300 mii349 mii
Capitaluri proprii58 mii225 mii541 mii617 mii387 mii521 mii538 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 6 din 25 în județul Bacău și locul 324 din 1.057 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0150 – Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor).

Firme similare din județul Bacău

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0150 – Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări

Întrebări frecvente despre VALCOGAN S.R.L.

Care este CUI-ul firmei VALCOGAN S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VALCOGAN S.R.L. este 40799080, iar codul de TVA este RO40799080. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000649049, iar codul EUID este ROONRC.J2019000649049.

Unde are sediul VALCOGAN S.R.L.?

Sediul social al firmei VALCOGAN S.R.L. este în BÂRSĂNEȘTI, Sat Bârsănești, Comuna Bârsănești, Bacău, județul Bacău, cod poștal 607035, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are VALCOGAN S.R.L.?

Activitatea principală a firmei VALCOGAN S.R.L. este „Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)”, cod CAEN 0150. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată VALCOGAN S.R.L.?

VALCOGAN S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 martie 2019, deci are 7 ani de activitate.

Cum pot contacta firma VALCOGAN S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VALCOGAN S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bârsănești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are VALCOGAN S.R.L.?

În 2025, VALCOGAN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 38 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este VALCOGAN S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. VALCOGAN S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 16 mai 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează