VALCANIS SRL
Sat Vălcani, Comuna Vălcani, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 547 mii lei, pierdere netă 78 mii lei, 2 angajați.
Despre VALCANIS SRL
VALCANIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 februarie 1993 cu numărul J35/790/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 3484932, cu sediul în Vălcani, județul Timiș. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 547 mii lei (-31% față de 2024), o pierdere netă de 78 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,9 mil lei la 547 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1996.
Date de identificare
- CUI
- 3484932
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/790/1993
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 februarie 1993
- EUID
- ROONRC.J35/790/1993
- Cod poștal
- 307153
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.11.1996
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sânnicolau Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 547 mii lei
- Pierdere netă
- 78 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 258 mii lei
- Datorii
- 299 mii lei
- Active totale
- 557 mii lei
- Marjă netă
- -14,3%
- Cifră / angajat
- 274 mii lei
-31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 31% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 792 mii | 547 mii |
| Venituri totale | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 792 mii | 549 mii |
| Cheltuieli totale | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 870 mii | 627 mii |
| Profit / pierdere brută | -35 mii | 17 mii | 58 mii | 62 mii | -1.542 | 43 mii | -17 mii | -43 mii | -78 mii | -78 mii |
| Profit / pierdere netă | -35 mii | 15 mii | 41 mii | 52 mii | -2.733 | 24 mii | -34 mii | -55 mii | -78 mii | -78 mii |
| Număr mediu de angajați | 11 | 8 | 6 | 5 | 7 | 5 | 5 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 763 mii | 695 mii | 714 mii | 662 mii | 624 mii | 598 mii | 555 mii | 514 mii | 483 mii | 453 mii |
| Active circulante | 210 mii | 133 mii | 118 mii | 98 mii | 86 mii | 93 mii | 106 mii | 90 mii | 99 mii | 104 mii |
| din care stocuri | 195 mii | 144 mii | 151 mii | 115 mii | 118 mii | 122 mii | 134 mii | 141 mii | 100 mii | 95 mii |
| creanțe | 19 mii | 338 | 43 | 668 | 668 | 17 mii | 18 mii | 24 mii | 16 mii | 4.602 |
| casa și conturi la bănci | -4.670 | -12 mii | -34 mii | -17 mii | -33 mii | -45 mii | -46 mii | -74 mii | -18 mii | 5.058 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 238 |
| Datorii | 597 mii | 437 mii | 401 mii | 276 mii | 229 mii | 187 mii | 191 mii | 190 mii | 244 mii | 299 mii |
| Capitaluri proprii | 376 mii | 391 mii | 431 mii | 484 mii | 481 mii | 504 mii | 470 mii | 415 mii | 337 mii | 258 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 68 din 346 în județul Timiș și locul 1.627 din 8.010 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.
Firme similare din județul Timiș
- SARDENI SANTA MARIA SRL · Jimbolia593 mii lei · 8 ang.
- NIC & BET LUX SRL · Sat Percosova, Oraș Gătaia584 mii lei · 1 ang.
- EUROMIMA SRL · Timișoara573 mii lei · 3 ang.
- FACTORY SPECIALITY COFFEE S.R.L. · Dumbrăvița559 mii lei · 2 ang.
- WILD REBELYA S.R.L. · Timișoara534 mii lei · 5 ang.
- STELIANO EVENTS S.R.L. · Moșnița Nouă517 mii lei · 3 ang.
- DANIEL CORBEANU PROMOTION S.R.L. · Giroc502 mii lei · 1 ang.
- ERICK'S HOUSE SRL · Timișoara498 mii lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre VALCANIS SRL
Care este CUI-ul firmei VALCANIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VALCANIS SRL este 3484932, iar codul de TVA este RO3484932. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/790/1993, iar codul EUID este ROONRC.J35/790/1993.
Unde are sediul VALCANIS SRL?
Sediul social al firmei VALCANIS SRL este în Sat Vălcani, Comuna Vălcani, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307153, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VALCANIS SRL?
Activitatea principală a firmei VALCANIS SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VALCANIS SRL?
VALCANIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 februarie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VALCANIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0256 *** 286). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VALCANIS SRL?
În 2025, VALCANIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 547 mii lei și o pierdere netă de 78 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VALCANIS SRL plătitoare de TVA?
Da. VALCANIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.