VAERINST GRUP SRL
MĂRULUI, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 23 mii lei, pierdere netă 2.856 lei, 1 angajați.
Despre VAERINST GRUP SRL
VAERINST GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2015 cu numărul J9/43/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34001710, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 23 mii lei (-88% față de 2024), o pierdere netă de 2.856 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 225 mii lei la 23 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 ianuarie 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 34001710
- Nr. Registrul Comerțului
- J9/43/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 ianuarie 2015
- EUID
- ROONRC.J9/43/2015
- Cod poștal
- 810090
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 27.01.2015
din 27.01.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 23 mii lei
- Pierdere netă
- 2.856 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 35 mii lei
- Datorii
- 58 mii lei
- Active totale
- 93 mii lei
- Marjă netă
- -12,5%
- Cifră / angajat
- 23 mii lei
-88% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 88% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 168 mii | 203 mii | 218 mii | 175 mii | 194 mii | 225 mii | 196 mii | 295 mii | 196 mii | 23 mii |
| Venituri totale | 168 mii | 203 mii | 219 mii | 175 mii | 194 mii | 225 mii | 196 mii | 295 mii | 196 mii | 23 mii |
| Cheltuieli totale | 134 mii | 177 mii | 179 mii | 197 mii | 227 mii | 271 mii | 176 mii | 242 mii | 199 mii | 26 mii |
| Profit / pierdere brută | 34 mii | 26 mii | 39 mii | -22 mii | -33 mii | -46 mii | 21 mii | 54 mii | -3.836 | -2.856 |
| Profit / pierdere netă | 31 mii | 24 mii | 37 mii | -24 mii | -35 mii | -49 mii | 19 mii | 51 mii | -5.831 | -2.856 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 1.197 | 7.912 | 5.439 | 2.966 | 493 | 2.953 | 975 | 1.517 | 379 |
| Active circulante | 67 mii | 91 mii | 120 mii | 107 mii | 68 mii | 78 mii | 102 mii | 130 mii | 129 mii | 93 mii |
| din care stocuri | 27 mii | 33 mii | 34 mii | 33 mii | 57 mii | 53 mii | 75 mii | 62 mii | 48 mii | 34 mii |
| creanțe | 6.838 | 4.634 | 14 mii | 3.219 | 1.046 | 3.859 | 10 mii | 1.986 | 44 mii | 33 mii |
| casa și conturi la bănci | 34 mii | 54 mii | 72 mii | 70 mii | 9.723 | 20 mii | 17 mii | 66 mii | 37 mii | 26 mii |
| Datorii | 22 mii | 22 mii | 20 mii | 29 mii | 49 mii | 104 mii | 113 mii | 88 mii | 93 mii | 58 mii |
| Capitaluri proprii | 46 mii | 70 mii | 107 mii | 84 mii | 22 mii | -26 mii | -7.575 | 43 mii | 38 mii | 35 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 70 din 76 în județul Brăila și locul 8.233 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Brăila
- FRIGO SORIMIH S.R.L. · Brăila33 mii lei · 0 ang.
- AVR EFECTRONICS SRL · Brăila27 mii lei · 0 ang.
- SPITZINSTAL SRL · Brăila22 mii lei · 0 ang.
- BLUE FROZEN COOL S.R.L. · Brăila20 mii lei · 0 ang.
- MIRTRUFNIK INSTAL S.R.L. · Sat Oprișenești, Oraș Ianca20 mii lei · 0 ang.
- CLIMATRONIC MULTIPREST SRL · Făurei14 mii lei · 0 ang.
- ELTRIMAT SERVICE SRL · Brăila11 mii lei · 0 ang.
- RUSU INSTAL SBB S.R.L. · Brăila11 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Întrebări frecvente despre VAERINST GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei VAERINST GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VAERINST GRUP SRL este 34001710, iar codul de TVA este RO34001710. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J9/43/2015, iar codul EUID este ROONRC.J9/43/2015.
Unde are sediul VAERINST GRUP SRL?
Sediul social al firmei VAERINST GRUP SRL este în MĂRULUI, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, cod poștal 810090, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VAERINST GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei VAERINST GRUP SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322.
Când a fost înființată VAERINST GRUP SRL?
VAERINST GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VAERINST GRUP SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VAERINST GRUP SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brăila sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are VAERINST GRUP SRL?
În 2025, VAERINST GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 23 mii lei și o pierdere netă de 2.856 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VAERINST GRUP SRL plătitoare de TVA?
Da. VAERINST GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 ianuarie 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.