Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare31 ani pe piață

V & L IMPEX SRL

CUI 7576230J1995000743080

Calea FĂGĂRAȘULUI, Municipiul Brașov, Brașov

În 2025: cifra de afaceri 718 mii lei, profit net 101 mii lei, 2 angajați.

Despre V & L IMPEX SRL

V & L IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iunie 1995 cu numărul J1995000743080 și codul unic de înregistrare (CUI) 7576230, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 718 mii lei (+15% față de 2024), un profit net de 101 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 465 mii lei la 718 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1995 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
7576230
Nr. Registrul Comerțului
J1995000743080
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 iunie 1995
EUID
ROONRC.J1995000743080
Cod poștal
500053

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.1995

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
718 mii lei

+15% față de 2024

Profit net
101 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
4,2 mil lei
Datorii
92 mii lei
Active totale
4,3 mil lei
Marjă netă
14%
Cifră / angajat
359 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 2% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 347.216 lei; profit net 69.396 lei20162017: cifra de afaceri 395.364 lei; profit net 68.951 lei20172018: cifra de afaceri 401.706 lei; profit net 61.675 lei20182019: cifra de afaceri 426.975 lei; profit net 54.714 lei20192020: cifra de afaceri 490.370 lei; profit net 83.926 lei20202021: cifra de afaceri 464.599 lei; profit net 157.926 lei20212022: cifra de afaceri 460.940 lei; profit net 27.330 lei20222023: cifra de afaceri 559.402 lei; profit net 30.315 lei20232024: cifra de afaceri 622.763 lei; pierdere netă 35.021 lei20242025: cifra de afaceri 718.257 lei; profit net 100.662 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă347 mii395 mii402 mii427 mii490 mii465 mii461 mii559 mii623 mii718 mii
Venituri totale347 mii403 mii402 mii465 mii526 mii469 mii461 mii569 mii664 mii719 mii
Cheltuieli totale274 mii330 mii336 mii406 mii437 mii300 mii427 mii533 mii699 mii606 mii
Profit / pierdere brută73 mii73 mii66 mii59 mii88 mii169 mii34 mii36 mii-35 mii113 mii
Profit / pierdere netă69 mii69 mii62 mii55 mii84 mii158 mii27 mii30 mii-35 mii101 mii
Număr mediu de angajați2222225222
Active imobilizate3,8 mil4 mil3,9 mil3,9 mil3,8 mil3,8 mil3,8 mil3,8 mil3,8 mil3,8 mil
Active circulante346 mii199 mii263 mii329 mii457 mii648 mii377 mii342 mii308 mii387 mii
din care stocuri579579579579579579579—21 mii21 mii
creanțe31 mii50 mii45 mii40 mii59 mii82 mii232 mii291 mii226 mii274 mii
casa și conturi la bănci314 mii148 mii218 mii289 mii398 mii565 mii144 mii50 mii61 mii92 mii
Cheltuieli în avans5.751272——1.3842.29321 mii37 mii3.20050 mii
Datorii50 mii45 mii55 mii67 mii69 mii58 mii64 mii78 mii78 mii92 mii
Venituri în avans—160————————
Capitaluri proprii4,1 mil4,1 mil4,1 mil4,1 mil4,2 mil4,4 mil4,1 mil4,1 mil4,1 mil4,2 mil
din care capital subscris vărsat126 mii126 mii126 mii130 mii130 mii130 mii130 mii130 mii130 mii130 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 139 din 595 în județul Brașov și locul 3.532 din 14.559 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.

Firme similare din județul Brașov

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre V & L IMPEX SRL

Care este CUI-ul firmei V & L IMPEX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei V & L IMPEX SRL este 7576230, iar codul de TVA este RO7576230. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000743080, iar codul EUID este ROONRC.J1995000743080.

Unde are sediul V & L IMPEX SRL?

Sediul social al firmei V & L IMPEX SRL este în Calea FĂGĂRAȘULUI, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500053, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are V & L IMPEX SRL?

Activitatea principală a firmei V & L IMPEX SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată V & L IMPEX SRL?

V & L IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 iunie 1995, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma V & L IMPEX SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 305). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are V & L IMPEX SRL?

În 2025, V & L IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 718 mii lei și un profit net de 101 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este V & L IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da. V & L IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1995 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează