Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA9 ani pe piață

UTILSERV IANCA SRL

CUI 37517511J2017000507286

UNIRII, Sat Ianca, Comuna Ianca, Olt

În 2025: cifra de afaceri 446 mii lei, pierdere netă 29 mii lei, 7 angajați.

Despre UTILSERV IANCA SRL

UTILSERV IANCA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 mai 2017 cu numărul J2017000507286 și codul unic de înregistrare (CUI) 37517511, cu sediul în Ianca, județul Olt. Activitatea principală este „Captarea, tratarea și distribuția apei” (cod CAEN 3600). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 446 mii lei (+16% față de 2024), o pierdere netă de 29 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 263 mii lei la 446 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023.

Date de identificare

CUI
37517511
Nr. Registrul Comerțului
J2017000507286
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 mai 2017
EUID
ROONRC.J2017000507286
Cod poștal
237215

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2023

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Corabia

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
446 mii lei

+16% față de 2024

Pierdere netă
29 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
-127 mii lei
Datorii
142 mii lei
Active totale
14 mii lei
Marjă netă
-6,6%
Cifră / angajat
64 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (983%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2017: cifra de afaceri 97.932 lei; pierdere netă 27.368 lei20172018: cifra de afaceri 254.202 lei; profit net 55.172 lei20182019: cifra de afaceri 171.080 lei; pierdere netă 34.412 lei20192020: cifra de afaceri 269.657 lei; profit net 14.698 lei20202021: cifra de afaceri 263.039 lei; pierdere netă 27.961 lei20212022: cifra de afaceri 323.765 lei; profit net 6.974 lei20222023: cifra de afaceri 321.131 lei; pierdere netă 23.460 lei20232024: cifra de afaceri 385.924 lei; pierdere netă 25.747 lei20242025: cifra de afaceri 445.774 lei; pierdere netă 29.237 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă98 mii254 mii171 mii270 mii263 mii324 mii321 mii386 mii446 mii
Venituri totale98 mii254 mii173 mii271 mii263 mii324 mii321 mii386 mii446 mii
Cheltuieli totale125 mii194 mii207 mii254 mii291 mii317 mii345 mii412 mii475 mii
Profit / pierdere brută-27 mii61 mii-34 mii17 mii-28 mii6.974-23 mii-26 mii-29 mii
Profit / pierdere netă-27 mii55 mii-34 mii15 mii-28 mii6.974-23 mii-26 mii-29 mii
Număr mediu de angajați——7788467
Active imobilizate143143144——————
Active circulante7.13154 mii18 mii33 mii19 mii24 mii37 mii33 mii14 mii
creanțe7327321.0007323.9383.9387.1887.4697.694
casa și conturi la bănci6.39953 mii17 mii32 mii15 mii20 mii30 mii26 mii6.720
Datorii34 mii25 mii24 mii24 mii38 mii36 mii72 mii94 mii142 mii
Capitaluri proprii-26 mii29 mii-5.6089.090-19 mii-12 mii-35 mii-61 mii-127 mii
din care capital subscris vărsat1.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 5 din 25 în județul Olt și locul 199 din 335 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3600 – Captarea, tratarea și distribuția apei.

Firme similare din județul Olt

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 3600 – Captarea, tratarea și distribuția apei

  • 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
  • 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate

Întrebări frecvente despre UTILSERV IANCA SRL

Care este CUI-ul firmei UTILSERV IANCA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei UTILSERV IANCA SRL este 37517511, iar codul de TVA este RO37517511. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000507286, iar codul EUID este ROONRC.J2017000507286.

Unde are sediul UTILSERV IANCA SRL?

Sediul social al firmei UTILSERV IANCA SRL este în UNIRII, Sat Ianca, Comuna Ianca, Olt, județul Olt, cod poștal 237215, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are UTILSERV IANCA SRL?

Activitatea principală a firmei UTILSERV IANCA SRL este „Captarea, tratarea și distribuția apei”, cod CAEN 3600. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată UTILSERV IANCA SRL?

UTILSERV IANCA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 mai 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma UTILSERV IANCA SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0249 *** 005). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are UTILSERV IANCA SRL?

În 2025, UTILSERV IANCA SRL a raportat o cifră de afaceri de 446 mii lei și o pierdere netă de 29 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este UTILSERV IANCA SRL plătitoare de TVA?

Da. UTILSERV IANCA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează