UTELMTRANS SRL
CVARTAL 8, PARCELA 120/1, C 1, Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 90 mii lei, 6 angajați.
Despre UTELMTRANS SRL
UTELMTRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 2010 cu numărul J2010000295092 și codul unic de înregistrare (CUI) 27054827, cu sediul în Cazasu, județul Brăila. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (-25% față de 2024), un profit net de 90 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,9 mil lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 iunie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 27054827
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010000295092
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 iunie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010000295092
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 16.10.2026
din 15.06.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,2 mil lei
- Profit net
- 90 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 90 mii lei
- Datorii
- 763 mii lei
- Active totale
- 853 mii lei
- Marjă netă
- 4,2%
- Cifră / angajat
- 359 mii lei
-25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 89% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 218 mii | 245 mii | 561 mii | 1 mil | 2,4 mil | 2,9 mil | 3,3 mil | 2,4 mil | 2,9 mil | 2,2 mil |
| Venituri totale | 221 mii | 248 mii | 562 mii | 1,2 mil | 2,5 mil | 3,2 mil | 3,7 mil | 2,5 mil | 2,9 mil | 2,3 mil |
| Cheltuieli totale | 156 mii | 176 mii | 443 mii | 852 mii | 1,8 mil | 2,3 mil | 3,1 mil | 1,9 mil | 2,8 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 64 mii | 72 mii | 118 mii | 338 mii | 702 mii | 889 mii | 626 mii | 529 mii | 141 mii | 116 mii |
| Profit / pierdere netă | 60 mii | 70 mii | 113 mii | 326 mii | 677 mii | 857 mii | 588 mii | 504 mii | 117 mii | 90 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 4 | 6 | 9 | 9 | 10 | 10 | 7 | 6 |
| Active imobilizate | 8.609 | 247 mii | 491 mii | 927 mii | 774 mii | 778 mii | 639 mii | 600 mii | 647 mii | 468 mii |
| Active circulante | 104 mii | 72 mii | 123 mii | 286 mii | 141 mii | 687 mii | 650 mii | 631 mii | 325 mii | 375 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 204 mii | 0 | — |
| creanțe | 41 mii | 63 mii | 90 mii | 266 mii | 87 mii | 83 mii | 79 mii | 309 mii | 179 mii | 253 mii |
| casa și conturi la bănci | 63 mii | 8.557 | 33 mii | 21 mii | 54 mii | 604 mii | 570 mii | 118 mii | 146 mii | 122 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.838 | 4.555 | 6.526 | — | — | — | — | 22 mii | 23 mii | 10 mii |
| Datorii | 308 mii | 447 mii | 632 mii | 899 mii | 238 mii | 609 mii | 700 mii | 748 mii | 878 mii | 763 mii |
| Capitaluri proprii | -194 mii | -124 mii | -12 mii | 314 mii | 677 mii | 857 mii | 589 mii | 504 mii | 117 mii | 90 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 39 din 432 în județul Brăila și locul 5.713 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Brăila
- LORYTIN TRANS EXPRESS S.R.L. · Brăila2,5 mil lei · 10 ang.
- ROMCAR&FII TRANS SPEDITION S.R.L. · Brăila2,4 mil lei · 6 ang.
- PETHOLB TRANS SRL · Brăila2,3 mil lei · 6 ang.
- SIMVAIO TRANS SRL · Mihai Bravu (com. Victoria)2,1 mil lei · 3 ang.
- DOMREAL TRANS S.R.L. · Brăila2,1 mil lei · 4 ang.
- RIZKLAROW TRANS S.R.L. · Brăila2 mil lei · 3 ang.
- DREDAT TRANS SRL · Brăila1,7 mil lei · 4 ang.
- CRAFRO TRANS S.R.L. · Brăila1,7 mil lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre UTELMTRANS SRL
Care este CUI-ul firmei UTELMTRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei UTELMTRANS SRL este 27054827, iar codul de TVA este RO27054827. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010000295092, iar codul EUID este ROONRC.J2010000295092.
Unde are sediul UTELMTRANS SRL?
Sediul social al firmei UTELMTRANS SRL este în CVARTAL 8, PARCELA 120/1, C 1, Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila, județul Brăila, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are UTELMTRANS SRL?
Activitatea principală a firmei UTELMTRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată UTELMTRANS SRL?
UTELMTRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma UTELMTRANS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru UTELMTRANS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cazasu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are UTELMTRANS SRL?
În 2025, UTELMTRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și un profit net de 90 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este UTELMTRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. UTELMTRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 iunie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 16 octombrie 2026.