UNIVERSAL TOP SRL
Str. PRIMAVERII, Sat Cristești, Comuna Cristești, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 392 mii lei, profit net 16 mii lei, 1 angajați.
Despre UNIVERSAL TOP SRL
UNIVERSAL TOP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 2008 cu numărul J2008002146265 și codul unic de înregistrare (CUI) 24905619, cu sediul în Cristești, județul Mureș. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 392 mii lei (-4% față de 2024), un profit net de 16 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 296 mii lei la 392 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 24905619
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008002146265
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 decembrie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008002146265
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 01.02.2023
din 01.10.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 392 mii lei
- Profit net
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 115 mii lei
- Datorii
- 40 mii lei
- Active totale
- 155 mii lei
- Marjă netă
- 4,2%
- Cifră / angajat
- 392 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 26% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 80 mii | 127 mii | 149 mii | 198 mii | 254 mii | 296 mii | 342 mii | 335 mii | 410 mii | 392 mii |
| Venituri totale | 80 mii | 127 mii | 153 mii | 198 mii | 254 mii | 296 mii | 342 mii | 335 mii | 410 mii | 392 mii |
| Cheltuieli totale | 119 mii | 144 mii | 149 mii | 132 mii | 205 mii | 207 mii | 365 mii | 423 mii | 369 mii | 369 mii |
| Profit / pierdere brută | -39 mii | -16 mii | 4.573 | 67 mii | 49 mii | 89 mii | -23 mii | -88 mii | 41 mii | 24 mii |
| Profit / pierdere netă | -40 mii | -17 mii | 1.789 | 65 mii | 47 mii | 86 mii | -26 mii | -90 mii | 34 mii | 16 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 12 mii | -1 | — | — | 6.300 | 4.725 | 20 mii | 14 mii | 38 mii | 42 mii |
| Active circulante | 177 mii | 158 mii | 200 mii | 231 mii | 265 mii | 356 mii | 294 mii | 305 mii | 196 mii | 113 mii |
| din care stocuri | 9.097 | 17 mii | 6.099 | 13 mii | 6.450 | 49 mii | 8.437 | 18 mii | 43 mii | 22 mii |
| creanțe | 120 mii | 9.212 | 37 mii | 29 mii | 11 mii | 21 mii | 23 mii | 255 mii | 148 mii | 70 mii |
| casa și conturi la bănci | 48 mii | 132 mii | 156 mii | 189 mii | 247 mii | 286 mii | 263 mii | 32 mii | 4.634 | 21 mii |
| Cheltuieli în avans | 455 | 455 | 455 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 49 mii | 36 mii | 75 mii | 42 mii | 35 mii | 38 mii | 40 mii | 69 mii | 108 mii | 40 mii |
| Capitaluri proprii | 140 mii | 123 mii | 125 mii | 190 mii | 236 mii | 323 mii | 274 mii | 249 mii | 127 mii | 115 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 80 din 224 în județul Mureș și locul 3.662 din 9.973 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul Mureș
- CYPAUTO CHECK SERVICE SRL · Vălenii De Mureș (com. Brîncovenești)418 mii lei · 2 ang.
- MOLALECRIDIA S.R.L. · Luduș406 mii lei · 0 ang.
- COCO SELECT GARAGE S.R.L. · Iclandu Mare (com. Iclănzel)389 mii lei · 0 ang.
- VAL STG CONSTRUCT S.R.L. · Târnăveni388 mii lei · 2 ang.
- PETERS PREPSERV SRL · Sâncraiu De Mureș388 mii lei · 1 ang.
- AUTOMOTOBIKE S.R.L. · Sighișoara382 mii lei · 1 ang.
- OMEGA SERVICE SRL · Acățari365 mii lei · 1 ang.
- GALAX CONST SRL · Reghin364 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 14 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 15414/3/202518.08.2026
pretenţii
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Civil · calitate: Intimat
- 19383/300/202617.06.2026
ordonanţă preşedinţială
Tribunalul Bucuresti · Apel · Civil · calitate: Apelant Pârât
- 19355/300/202621.05.2026
actiune in raspundere delictuala
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 19383/300/202621.05.2026
ordonanţă preşedinţială
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3011/3/202405.03.2026
actiune in raspundere delictuala
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Civil · calitate: Intimat Pârât
- 3011/3/2024/a106.11.2025
completare dispozitiv
Tribunalul Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 9270/300/202511.07.2025
evacuare art. 1033 CPC ş.u.
Tribunalul Bucuresti · Apel · Civil · calitate: Apelant Pârât
- 15414/3/202506.05.2025
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 9270/300/202504.04.2025
evacuare art. 1033 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 39576/300/202418.12.2024
evacuare art. 1033 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9610 Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
Întrebări frecvente despre UNIVERSAL TOP SRL
Care este CUI-ul firmei UNIVERSAL TOP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei UNIVERSAL TOP SRL este 24905619, iar codul de TVA este RO24905619. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008002146265, iar codul EUID este ROONRC.J2008002146265.
Unde are sediul UNIVERSAL TOP SRL?
Sediul social al firmei UNIVERSAL TOP SRL este în Str. PRIMAVERII, Sat Cristești, Comuna Cristești, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are UNIVERSAL TOP SRL?
Activitatea principală a firmei UNIVERSAL TOP SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată UNIVERSAL TOP SRL?
UNIVERSAL TOP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 decembrie 2008, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma UNIVERSAL TOP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0748 *** 326). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are UNIVERSAL TOP SRL?
În 2025, UNIVERSAL TOP SRL a raportat o cifră de afaceri de 392 mii lei și un profit net de 16 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este UNIVERSAL TOP SRL plătitoare de TVA?
Da. UNIVERSAL TOP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.