UNITREND LCD SRL
Aleea EGRETEI, bl. AV2, et. 9, ap. 39, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 716 mii lei, profit net 61 mii lei, 9 angajați.
Despre UNITREND LCD SRL
UNITREND LCD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 2011 cu numărul J2011000335133 și codul unic de înregistrare (CUI) 28039981, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Alte activități poștale și de curier” (cod CAEN 5320). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 716 mii lei (+2% față de 2024), un profit net de 61 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 610 mii lei la 716 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 februarie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 28039981
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000335133
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 februarie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000335133
- Cod poștal
- 900144
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 17.02.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 716 mii lei
- Profit net
- 61 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- -170 mii lei
- Datorii
- 374 mii lei
- Active totale
- 204 mii lei
- Marjă netă
- 8,5%
- Cifră / angajat
- 80 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (183%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 479 mii | 511 mii | 574 mii | 578 mii | 580 mii | 610 mii | 771 mii | 766 mii | 698 mii | 716 mii |
| Venituri totale | 479 mii | 511 mii | 579 mii | 579 mii | 580 mii | 614 mii | 771 mii | 770 mii | 719 mii | 722 mii |
| Cheltuieli totale | 411 mii | 548 mii | 743 mii | 560 mii | 491 mii | 639 mii | 797 mii | 750 mii | 727 mii | 644 mii |
| Profit / pierdere brută | 68 mii | -37 mii | -164 mii | 19 mii | 89 mii | -26 mii | -26 mii | 20 mii | -8.032 | 78 mii |
| Profit / pierdere netă | 64 mii | -42 mii | -170 mii | 13 mii | 83 mii | -32 mii | -34 mii | 12 mii | -26 mii | 61 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 7 | 12 | 11 | 12 | 11 | 11 | 10 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | — | 9.058 | — | — | 33 mii | 129 mii | 142 mii | 124 mii | 110 mii | 96 mii |
| Active circulante | 86 mii | 69 mii | 91 mii | 87 mii | 83 mii | 105 mii | 97 mii | 103 mii | 53 mii | 101 mii |
| din care stocuri | 8.953 | 1.282 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 57 mii | 55 mii | 72 mii | 64 mii | 78 mii | 89 mii | 86 mii | 79 mii | 31 mii | 82 mii |
| casa și conturi la bănci | 20 mii | 12 mii | 19 mii | 23 mii | 5.817 | 17 mii | 11 mii | 24 mii | 22 mii | 19 mii |
| Cheltuieli în avans | 687 | — | — | — | — | — | — | — | — | 6.440 |
| Datorii | 124 mii | 156 mii | 340 mii | 323 mii | 268 mii | 419 mii | 456 mii | 432 mii | 394 mii | 374 mii |
| Capitaluri proprii | -37 mii | -79 mii | -249 mii | -235 mii | -152 mii | -184 mii | -218 mii | -205 mii | -231 mii | -170 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 21 din 152 în județul Constanța și locul 794 din 3.969 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5320 – Alte activități poștale și de curier.
Firme similare din județul Constanța
- KOALA LOGISTICS S.R.L. · Năvodari820 mii lei · 2 ang.
- BEST RED CURIER S.R.L. · Costinești689 mii lei · 5 ang.
- C4 SPEED PARTENER S.R.L. · Constanța669 mii lei · 7 ang.
- OMI BLACK TRAVEL S.R.L. · Constanța642 mii lei · 9 ang.
- RDM PAKET&KURIER S.R.L. · Constanța637 mii lei · 2 ang.
- SHOTY CURIER S.R.L. · Cumpăna614 mii lei · 5 ang.
- MAFMAF RIDERS S.R.L. · Năvodari613 mii lei · 1 ang.
- LOGGIA WHITE STORE S.R.L. · Constanța573 mii lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5320 – Alte activități poștale și de curier
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre UNITREND LCD SRL
Care este CUI-ul firmei UNITREND LCD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei UNITREND LCD SRL este 28039981, iar codul de TVA este RO28039981. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000335133, iar codul EUID este ROONRC.J2011000335133.
Unde are sediul UNITREND LCD SRL?
Sediul social al firmei UNITREND LCD SRL este în Aleea EGRETEI, bl. AV2, et. 9, ap. 39, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, cod poștal 900144, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are UNITREND LCD SRL?
Activitatea principală a firmei UNITREND LCD SRL este „Alte activități poștale și de curier”, cod CAEN 5320. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată UNITREND LCD SRL?
UNITREND LCD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma UNITREND LCD SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0769 *** 766). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are UNITREND LCD SRL?
În 2025, UNITREND LCD SRL a raportat o cifră de afaceri de 716 mii lei și un profit net de 61 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este UNITREND LCD SRL plătitoare de TVA?
Da. UNITREND LCD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 februarie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.