UNIRAMA SRL
Str. DECEBAL, ap. 3, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 644 mii lei, profit net 35 mii lei, 2 angajați.
Despre UNIRAMA SRL
UNIRAMA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2000 cu numărul J2000000144263 și codul unic de înregistrare (CUI) 12770453, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 644 mii lei (-19% față de 2024), un profit net de 35 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,2 mil lei la 644 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 martie 2000.
Date de identificare
- CUI
- 12770453
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000000144263
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 martie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000000144263
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 14.03.2000
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 644 mii lei
- Profit net
- 35 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -118 mii lei
- Datorii
- 545 mii lei
- Active totale
- 427 mii lei
- Marjă netă
- 5,5%
- Cifră / angajat
- 322 mii lei
-19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (128%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 346 mii | 470 mii | 610 mii | 602 mii | 932 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 514 mii | 798 mii | 644 mii |
| Venituri totale | 346 mii | 470 mii | 613 mii | 602 mii | 935 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 514 mii | 799 mii | 648 mii |
| Cheltuieli totale | 328 mii | 466 mii | 584 mii | 579 mii | 914 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 499 mii | 728 mii | 603 mii |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | 4.219 | 28 mii | 23 mii | 21 mii | 35 mii | 124 mii | 15 mii | 71 mii | 45 mii |
| Profit / pierdere netă | 14 mii | -524 | 22 mii | 17 mii | 13 mii | 23 mii | 111 mii | 10 mii | 59 mii | 35 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 88 mii | 85 mii | 82 mii | 78 mii | 79 mii | 75 mii | 71 mii | 68 mii | 205 mii | 176 mii |
| Active circulante | 66 mii | 60 mii | 70 mii | 74 mii | 181 mii | 109 mii | 183 mii | 251 mii | 232 mii | 251 mii |
| din care stocuri | 50 mii | 50 mii | 59 mii | 60 mii | 161 mii | 99 mii | 169 mii | 242 mii | 218 mii | 249 mii |
| creanțe | 13 mii | 10 mii | 6.986 | 4.744 | 20 mii | 9.320 | 5.106 | 6.129 | 13 mii | 1.066 |
| casa și conturi la bănci | 2.970 | 69 | 4.392 | 9.820 | 567 | 756 | 8.698 | 2.727 | 1.678 | — |
| Datorii | 561 mii | 553 mii | 538 mii | 522 mii | 616 mii | 517 mii | 476 mii | 531 mii | 590 mii | 545 mii |
| Capitaluri proprii | -408 mii | -408 mii | -386 mii | -369 mii | -356 mii | -333 mii | -222 mii | -212 mii | -154 mii | -118 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 61 din 317 în județul Mureș și locul 3.778 din 14.557 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Mureș
- PALAS LUCKY DRACULA SRL · Sighișoara712 mii lei · 4 ang.
- CALYPSO CAPITAL SRL · Târgu Mureș699 mii lei · 1 ang.
- DIANA & TIBI SERVICE S.R.L. · Sînpaul687 mii lei · 2 ang.
- L M CLAUS SRL · Târgu Mureș677 mii lei · 3 ang.
- BASTION LOCAL S.R.L. · Sighișoara677 mii lei · 1 ang.
- CONSUMCOOP SOVATA SOCIETATE COOPERATIVA · Sovata604 mii lei · 2 ang.
- SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA TIRNAVEANCA · Târnăveni594 mii lei · 15 ang.
- EVER GREEN PRIME S.R.L. · Târgu Mureș572 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre UNIRAMA SRL
Care este CUI-ul firmei UNIRAMA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei UNIRAMA SRL este 12770453, iar codul de TVA este RO12770453. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000144263, iar codul EUID este ROONRC.J2000000144263.
Unde are sediul UNIRAMA SRL?
Sediul social al firmei UNIRAMA SRL este în Str. DECEBAL, ap. 3, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are UNIRAMA SRL?
Activitatea principală a firmei UNIRAMA SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820.
Când a fost înființată UNIRAMA SRL?
UNIRAMA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma UNIRAMA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0365 *** 303). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are UNIRAMA SRL?
În 2025, UNIRAMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 644 mii lei și un profit net de 35 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este UNIRAMA SRL plătitoare de TVA?
Da. UNIRAMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 martie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.