UNILUX GEIGER SRL
CAREIULUI, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 3.600 lei, pierdere netă 16 mii lei.
Despre UNILUX GEIGER SRL
UNILUX GEIGER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iunie 2015 cu numărul J30/391/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34651577, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții” (cod CAEN 2223). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3.600 lei (-97% față de 2024), o pierdere netă de 16 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 297 mii lei la 3.600 lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iulie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 34651577
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/391/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 iunie 2015
- EUID
- ROONRC.J30/391/2015
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.11.2026
din 10.07.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3.600 lei
- Pierdere netă
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 450 mii lei
- Datorii
- 1 mil lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- -435,3%
-97% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 97% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 314 mii | 368 mii | 303 mii | 310 mii | 301 mii | 297 mii | 288 mii | 287 mii | 133 mii | 3.600 |
| Venituri totale | 315 mii | 403 mii | 303 mii | 310 mii | 368 mii | 297 mii | 296 mii | 288 mii | 161 mii | 3.722 |
| Cheltuieli totale | 297 mii | 457 mii | 282 mii | 260 mii | 255 mii | 207 mii | 161 mii | 115 mii | 89 mii | 19 mii |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | -54 mii | 21 mii | 51 mii | 112 mii | 90 mii | 134 mii | 173 mii | 72 mii | -16 mii |
| Profit / pierdere netă | 14 mii | -58 mii | 18 mii | 48 mii | 109 mii | 87 mii | 131 mii | 170 mii | 61 mii | -16 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 11 | 8 | 7 | 7 | 6 | 5 | 1 | 0 | — |
| Active imobilizate | 835 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 988 mii | 980 mii | 975 mii | 932 mii | 890 mii | 729 mii |
| Active circulante | 106 mii | 61 mii | 229 mii | 363 mii | 432 mii | 557 mii | 751 mii | 988 mii | 729 mii | 724 mii |
| din care stocuri | 4.385 | 3.035 | 4.235 | — | 2.281 | — | — | 5 | — | — |
| creanțe | 100 mii | 51 mii | 223 mii | 362 mii | 429 mii | 555 mii | 746 mii | 985 mii | 722 mii | 715 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.619 | 7.668 | 1.649 | 767 | 1.101 | 1.995 | 4.697 | 2.912 | 7.464 | 8.794 |
| Datorii | 845 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1 mil | 1 mil |
| Venituri în avans | 50 mii | 33 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 46 mii | -12 mii | 6.293 | 54 mii | 162 mii | 249 mii | 381 mii | 551 mii | 612 mii | 450 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Satu Mare
- FERESTRE PLUS 2019 S.R.L. · Satu Mare520 mii lei · 1 ang.
- MELIARN KRIS S.R.L. · Sanislău385 mii lei · 2 ang.
- FEIDI FENSTER SYSTEM SRL · Supuru De Jos (com. Supur)281 mii lei · 3 ang.
- SAMTHERM GA S.R.L. · Vetiș112 mii lei · 0 ang.
- WOODY TERMO CONSTRUCT S.R.L. · Vezendiu (com. Tiream)16 mii lei · 1 ang.
- SAMDECO IONUȚ S.R.L. · Vetiș6.825 lei · 1 ang.
- MELANY GROUP SRL · Satu Mare0 lei · 0 ang.
- EUROFENSTER SRL · Carei0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2223 – Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2229 Fabricarea altor produse din material plastic
- 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
- 2433 Producția de profile obținute la rece
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre UNILUX GEIGER SRL
Care este CUI-ul firmei UNILUX GEIGER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei UNILUX GEIGER SRL este 34651577, iar codul de TVA este RO34651577. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/391/2015, iar codul EUID este ROONRC.J30/391/2015.
Unde are sediul UNILUX GEIGER SRL?
Sediul social al firmei UNILUX GEIGER SRL este în CAREIULUI, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are UNILUX GEIGER SRL?
Activitatea principală a firmei UNILUX GEIGER SRL este „Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții”, cod CAEN 2223. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată UNILUX GEIGER SRL?
UNILUX GEIGER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iunie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma UNILUX GEIGER SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 079). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are UNILUX GEIGER SRL?
În 2025, UNILUX GEIGER SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.600 lei și o pierdere netă de 16 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este UNILUX GEIGER SRL plătitoare de TVA?
Da. UNILUX GEIGER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iulie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/34651577API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.