ULTRAPROTRANS SRL
ADUNAȚI, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 86 mii lei, profit net 9.243 lei, 1 angajați.
Despre ULTRAPROTRANS SRL
ULTRAPROTRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 2016 cu numărul J2016002002221 și codul unic de înregistrare (CUI) 36504556, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă” (cod CAEN 4933). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 86 mii lei (-34% față de 2024), un profit net de 9.243 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 141 mii lei la 86 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 36504556
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016002002221
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 septembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016002002221
- Cod poștal
- 700047
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 18.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 86 mii lei
- Profit net
- 9.243 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 6.912 lei
- Datorii
- 5.069 lei
- Active totale
- 12 mii lei
- Marjă netă
- 10,8%
- Cifră / angajat
- 86 mii lei
-34% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 34% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 12 mii | 112 mii | 82 mii | 113 mii | 72 mii | 141 mii | 148 mii | 129 mii | 129 mii | 86 mii |
| Venituri totale | 12 mii | 112 mii | 82 mii | 123 mii | 82 mii | 141 mii | 148 mii | 129 mii | 129 mii | 86 mii |
| Cheltuieli totale | 22 mii | 143 mii | 149 mii | 141 mii | 95 mii | 110 mii | 100 mii | 88 mii | 88 mii | 76 mii |
| Profit / pierdere brută | -9.757 | -31 mii | -67 mii | -18 mii | -13 mii | 31 mii | 48 mii | 41 mii | 41 mii | 10 mii |
| Profit / pierdere netă | -9.878 | -32 mii | -68 mii | -19 mii | -13 mii | 31 mii | 48 mii | 38 mii | 38 mii | 9.243 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 4 | 4 | 3 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 23 mii | 43 mii | 30 mii | 36 mii | 22 mii | 9.102 | 0 | — | — | — |
| Active circulante | 1.008 | 880 | 1.785 | 5.794 | 3.390 | 964 | -18 | 977 | 14 mii | 12 mii |
| creanțe | — | — | — | — | 0 | 31 | 0 | — | — | — |
| casa și conturi la bănci | 1.008 | 880 | 1.785 | 5.794 | 3.390 | 933 | -18 | 977 | 14 mii | 12 mii |
| Cheltuieli în avans | 428 | 19 | 650 | 612 | 134 | 33 | 162 | — | — | — |
| Datorii | 35 mii | 85 mii | 143 mii | 171 mii | 168 mii | 121 mii | 63 mii | 25 mii | 0 | 5.069 |
| Capitaluri proprii | -9.678 | -42 mii | -110 mii | -129 mii | -142 mii | -111 mii | -63 mii | -24 mii | 14 mii | 6.912 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 272 din 730 în județul Iași și locul 4.595 din 12.931 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă.
Firme similare din județul Iași
- V.I.S. EXIM SRL · Iași86 mii lei · 1 ang.
- ALEX GHEBAN SRL · Iași86 mii lei · 1 ang.
- EDU TAXI S.R.L. · Iași86 mii lei · 1 ang.
- EVENTS BY NOROC S.R.L. · Iași86 mii lei · 0 ang.
- ROR-ROXANA SRL · Iași86 mii lei · 1 ang.
- DUNNA OVI BEST S.R.L. · Iași85 mii lei · 0 ang.
- FERVENTE TRANS SRL · Iași85 mii lei · 0 ang.
- MARPOPAL SRL · Iași85 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4932 Transporturi cu taxiuri
Întrebări frecvente despre ULTRAPROTRANS SRL
Care este CUI-ul firmei ULTRAPROTRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ULTRAPROTRANS SRL este 36504556. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016002002221, iar codul EUID este ROONRC.J2016002002221.
Unde are sediul ULTRAPROTRANS SRL?
Sediul social al firmei ULTRAPROTRANS SRL este în ADUNAȚI, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700047, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ULTRAPROTRANS SRL?
Activitatea principală a firmei ULTRAPROTRANS SRL este „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă”, cod CAEN 4933.
Când a fost înființată ULTRAPROTRANS SRL?
ULTRAPROTRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 septembrie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ULTRAPROTRANS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ULTRAPROTRANS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ULTRAPROTRANS SRL?
În 2025, ULTRAPROTRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 86 mii lei și un profit net de 9.243 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ULTRAPROTRANS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ULTRAPROTRANS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 18 octombrie 2026.