ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL
B-dul DECEBAL, bl. 16, sc. M, et. P, Municipiul Deva, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 1,7 mil lei, pierdere netă 150 mii lei, 2 angajați.
Despre ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL
ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 2010 cu numărul J2010000128200 și codul unic de înregistrare (CUI) 26524157, cu sediul în Deva, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații” (cod CAEN 4740). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,7 mil lei (-3% față de 2024), o pierdere netă de 150 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 663 mii lei la 1,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 februarie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 26524157
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010000128200
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 februarie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010000128200
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 17.02.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,7 mil lei
- Pierdere netă
- 150 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 235 mii lei
- Datorii
- 96 mii lei
- Active totale
- 331 mii lei
- Marjă netă
- -8,6%
- Cifră / angajat
- 868 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 485 mii | 406 mii | 524 mii | 868 mii | 977 mii | 663 mii | 438 mii | 1,1 mil | 1,8 mil | 1,7 mil |
| Venituri totale | 485 mii | 406 mii | 571 mii | 868 mii | 978 mii | 663 mii | 440 mii | 1,1 mil | 1,8 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 472 mii | 439 mii | 469 mii | 800 mii | 1,1 mil | 601 mii | 496 mii | 827 mii | 1,5 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 12 mii | -33 mii | 103 mii | 68 mii | -77 mii | 62 mii | -56 mii | 234 mii | 332 mii | -122 mii |
| Profit / pierdere netă | 9.824 | -37 mii | 97 mii | 59 mii | -85 mii | 55 mii | -60 mii | 224 mii | 281 mii | -150 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 3.008 | 2.076 | 1.385 | 4.219 | 3.237 | 12 mii | 13 mii | 70 mii | 74 mii | 87 mii |
| Active circulante | 304 mii | 269 mii | 519 mii | 280 mii | 248 mii | 261 mii | 195 mii | 308 mii | 509 mii | 244 mii |
| din care stocuri | 61 mii | 39 mii | 184 mii | 39 mii | 62 mii | 58 mii | 18 mii | 92 mii | 100 mii | 5.719 |
| creanțe | 16 mii | 3.033 | 21 mii | 38 mii | 6.062 | 36 mii | 7.287 | 11 mii | 27 mii | 58 mii |
| casa și conturi la bănci | 227 mii | 226 mii | 314 mii | 203 mii | 179 mii | 166 mii | 170 mii | 205 mii | 382 mii | 180 mii |
| Cheltuieli în avans | 779 | 391 | — | 46 | — | 205 | 333 | 200 | 67 | 205 |
| Datorii | 86 mii | 87 mii | 249 mii | 134 mii | 196 mii | 162 mii | 158 mii | 105 mii | 108 mii | 96 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | -8 | — | — |
| Capitaluri proprii | 221 mii | 184 mii | 271 mii | 151 mii | 55 mii | 110 mii | 50 mii | 274 mii | 475 mii | 235 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 43 în județul Hunedoara și locul 284 din 1.482 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4740 – Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații.
Firme similare din județul Hunedoara
- EXETECH COMPUTERS SRL · Deva1,7 mil lei · 0 ang.
- PML COMMUNICATION S.R.L. · Petroșani1,7 mil lei · 7 ang.
- FLORIADI CLAS S.R.L. · Deva1,7 mil lei · 11 ang.
- TAMARIN IMPEX SRL · Petroșani1,5 mil lei · 9 ang.
- FLORIADI MOBILE S.R.L. · Deva1,5 mil lei · 8 ang.
- HLB COMMUNICATION S.R.L. · Deva974 mii lei · 6 ang.
- RIA TECHNO EXPERT S.R.L. · Sat Sântandrei, Oraș Simeria964 mii lei · 8 ang.
- TORNADO SRL · Deva651 mii lei · 5 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1195/221/202414.02.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Deva · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4740 – Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 5819 Alte activități de editare
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL
Care este CUI-ul firmei ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL este 26524157, iar codul de TVA este RO26524157. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010000128200, iar codul EUID este ROONRC.J2010000128200.
Unde are sediul ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL?
Sediul social al firmei ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL este în B-dul DECEBAL, bl. 16, sc. M, et. P, Municipiul Deva, Hunedoara, județul Hunedoara, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL?
Activitatea principală a firmei ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL este „Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații”, cod CAEN 4740. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL?
ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 543). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL?
În 2025, ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,7 mil lei și o pierdere netă de 150 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL plătitoare de TVA?
Da. ULTRA SPECIAL COMPUTER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 februarie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.