TUINSTRA INVEST SRL
STEJARULUI, Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 905 mii lei, profit net 85 mii lei, 2 angajați.
Despre TUINSTRA INVEST SRL
TUINSTRA INVEST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 aprilie 2009 cu numărul J2009000343320 și codul unic de înregistrare (CUI) 25391583, cu sediul în Sadu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Activități ale tur-operatorilor” (cod CAEN 7912). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 905 mii lei (+9% față de 2024), un profit net de 85 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1 mil lei la 905 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 aprilie 2009 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 25391583
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000343320
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 aprilie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000343320
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 07.04.2009
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 905 mii lei
- Profit net
- 85 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 58 mii lei
- Datorii
- 613 mii lei
- Active totale
- 671 mii lei
- Marjă netă
- 9,4%
- Cifră / angajat
- 453 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 91% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 418 mii | 372 mii | 506 mii | 248 mii | 332 mii | 1 mil | 116 mii | 496 mii | 828 mii | 905 mii |
| Venituri totale | 342 mii | 390 mii | 537 mii | 456 mii | 452 mii | 1,1 mil | 220 mii | 508 mii | 877 mii | 953 mii |
| Cheltuieli totale | 397 mii | 440 mii | 531 mii | 543 mii | 556 mii | 610 mii | 440 mii | 488 mii | 848 mii | 839 mii |
| Profit / pierdere brută | -54 mii | -50 mii | 6.525 | -87 mii | -104 mii | 493 mii | -220 mii | 21 mii | 29 mii | 113 mii |
| Profit / pierdere netă | -54 mii | -50 mii | 1.269 | -91 mii | -108 mii | 482 mii | -222 mii | 16 mii | 2.745 | 85 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 5 | 4 | 5 | 11 | 3 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 126 mii | 221 mii | 356 mii | 353 mii | 376 mii | 571 mii | 387 mii | 364 mii | 294 mii | 532 mii |
| Active circulante | 493 mii | 302 mii | 401 mii | 336 mii | 329 mii | 684 mii | 699 mii | 730 mii | 485 mii | 132 mii |
| din care stocuri | 91 mii | 156 mii | 135 mii | 147 mii | 197 mii | 386 mii | 404 mii | 227 mii | 23 mii | 9.526 |
| creanțe | 90 mii | 107 mii | 156 mii | 62 mii | 65 mii | 238 mii | 197 mii | 354 mii | 330 mii | 111 mii |
| casa și conturi la bănci | 312 mii | 38 mii | 109 mii | 127 mii | 67 mii | 60 mii | 98 mii | 150 mii | 132 mii | 12 mii |
| Cheltuieli în avans | 810 | 548 | 873 | 0 | 669 | 2.894 | 1.555 | 5.016 | 5.805 | 6.925 |
| Datorii | 243 mii | 269 mii | 509 mii | 607 mii | 733 mii | 802 mii | 853 mii | 929 mii | 812 mii | 613 mii |
| Capitaluri proprii | 377 mii | 254 mii | 249 mii | 82 mii | -27 mii | 456 mii | 234 mii | 170 mii | -27 mii | 58 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 41 în județul Sibiu și locul 339 din 1.129 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7912 – Activități ale tur-operatorilor.
Firme similare din județul Sibiu
- SIBIU REISEN SRL · Sibiu1,2 mil lei · 3 ang.
- PELERINAJ AOR S.R.L. · Sibiu1 mil lei · 1 ang.
- TRAMP TRAVEL TOUROPERATOR S.R.L. · Sibiu965 mii lei · 5 ang.
- MEDTOUR TRAVEL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Mediaș912 mii lei · 3 ang.
- NICOLA CLASIC TUR SRL · Mediaș833 mii lei · 2 ang.
- HAI TAI TRAVEL SRL · Mediaș798 mii lei · 3 ang.
- BON VOYAGE SRL · Sibiu763 mii lei · 2 ang.
- INTER PARES SRL · Sibiu747 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7912 – Activități ale tur-operatorilor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 7752 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor
Întrebări frecvente despre TUINSTRA INVEST SRL
Care este CUI-ul firmei TUINSTRA INVEST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TUINSTRA INVEST SRL este 25391583, iar codul de TVA este RO25391583. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000343320, iar codul EUID este ROONRC.J2009000343320.
Unde are sediul TUINSTRA INVEST SRL?
Sediul social al firmei TUINSTRA INVEST SRL este în STEJARULUI, Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TUINSTRA INVEST SRL?
Activitatea principală a firmei TUINSTRA INVEST SRL este „Activități ale tur-operatorilor”, cod CAEN 7912. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TUINSTRA INVEST SRL?
TUINSTRA INVEST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 aprilie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TUINSTRA INVEST SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 699). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TUINSTRA INVEST SRL?
În 2025, TUINSTRA INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 905 mii lei și un profit net de 85 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TUINSTRA INVEST SRL plătitoare de TVA?
Da. TUINSTRA INVEST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 aprilie 2009 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.