TRIP ATELIER SRL
ALEXANDRU, et. 1, București Sectorul 1, București
În 2024: cifra de afaceri 545 mii lei, pierdere netă 255 mii lei, 6 angajați.
Despre TRIP ATELIER SRL
TRIP ATELIER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2016 cu numărul J2016016481407 și codul unic de înregistrare (CUI) 36844361, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511). Firma are 9 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 545 mii lei (-68% față de 2023), o pierdere netă de 255 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 34 mii lei la 545 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.
Date de identificare
- CUI
- 36844361
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016016481407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 decembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016016481407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Da
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 07.08.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 545 mii lei
- Pierdere netă
- 255 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 274 mii lei
- Datorii
- 191 mii lei
- Active totale
- 465 mii lei
- Marjă netă
- -46,7%
- Cifră / angajat
- 91 mii lei
-68% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF; pierdere în 2024; cifra de afaceri a scăzut cu 68% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 53 mii | 190 mii | 146 mii | 34 mii | 185 mii | 316 mii | 1,7 mil | 545 mii |
| Venituri totale | 53 mii | 190 mii | 146 mii | 34 mii | 185 mii | 469 mii | 1,6 mil | 545 mii |
| Cheltuieli totale | 99 mii | 142 mii | 128 mii | 48 mii | 158 mii | 429 mii | 1,1 mil | 800 mii |
| Profit / pierdere brută | -46 mii | 48 mii | 18 mii | -14 mii | 27 mii | 41 mii | 497 mii | -255 mii |
| Profit / pierdere netă | -48 mii | 42 mii | 14 mii | -15 mii | 22 mii | 34 mii | 480 mii | -255 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 0 | 0 | 1 | 3 | 6 |
| Active imobilizate | 6.924 | 15 mii | 4.575 | 2.209 | 5.057 | 1.221 | 69 mii | 41 mii |
| Active circulante | 42 mii | 88 mii | 89 mii | 86 mii | 106 mii | 340 mii | 602 mii | 424 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 0 | 0 | 152 mii | 683 | 364 |
| creanțe | 42 mii | 83 mii | 88 mii | 83 mii | 92 mii | 94 mii | 124 mii | 177 mii |
| casa și conturi la bănci | 425 | 4.651 | 1.164 | 3.038 | 14 mii | 93 mii | 477 mii | 247 mii |
| Cheltuieli în avans | 46 mii | 70 mii | 81 mii | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Datorii | 143 mii | 178 mii | 166 mii | 95 mii | 96 mii | 292 mii | 142 mii | 191 mii |
| Capitaluri proprii | -47 mii | -4.960 | 8.683 | -6.627 | 15 mii | 49 mii | 529 mii | 274 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 180 din 324 în județul București și locul 1.459 din 3.554 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
Firme similare din județul București
- TANGERINE PRODUCTION S.R.L. · București Sector 2579 mii lei · 1 ang.
- FIER EXPERT ROMANIA S.R.L. · București Sector 2574 mii lei · 5 ang.
- AURI MONTAJ CONSTRUCTII S.R.L. · București Sector 3567 mii lei · 6 ang.
- CROS CONTAINER S.R.L. · București Sector 4558 mii lei · 2 ang.
- COSTRUCȚII SERV METAL SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ · București Sector 2556 mii lei · 0 ang.
- CONSTRUCTII & TURISM S.R.L. · București Sector 2540 mii lei · 1 ang.
- HORECA TOTAL SOLUTIONS 94 S.R.L. · București Sector 3531 mii lei · 1 ang.
- SELECTIVE SOLUTIONS SRL · București Sector 5517 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 5865/4/202625.02.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Sectorul 4 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 16192/4/202429.05.2024
validare poprire dosar executare nr. 807/2023
Judecătoria Sectorul 4 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 17.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 2740 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Întrebări frecvente despre TRIP ATELIER SRL
Care este CUI-ul firmei TRIP ATELIER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TRIP ATELIER SRL este 36844361. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016016481407, iar codul EUID este ROONRC.J2016016481407.
Unde are sediul TRIP ATELIER SRL?
Sediul social al firmei TRIP ATELIER SRL este în ALEXANDRU, et. 1, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TRIP ATELIER SRL?
Activitatea principală a firmei TRIP ATELIER SRL este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice”, cod CAEN 2511. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TRIP ATELIER SRL?
TRIP ATELIER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2016, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TRIP ATELIER SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TRIP ATELIER SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TRIP ATELIER SRL?
În 2024, TRIP ATELIER SRL a raportat o cifră de afaceri de 545 mii lei și o pierdere netă de 255 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TRIP ATELIER SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, TRIP ATELIER SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.