TRIMETAL SRL
Str. FAGARASULUI (PLATFORMA CALNICEL), Municipiul Reșița, Caraș-Severin
În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, pierdere netă 184 mii lei, 11 angajați.
Despre TRIMETAL SRL
TRIMETAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 1994 cu numărul J1994000737116 și codul unic de înregistrare (CUI) 6229276, cu sediul în Reșița, județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Operațiuni de mecanică generală” (cod CAEN 2553). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (+1% față de 2024), o pierdere netă de 184 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 709 mii lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 6229276
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994000737116
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 septembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994000737116
- Cod poștal
- 320116
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.11.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1 mil lei
- Pierdere netă
- 184 mii lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 951 mii lei
- Datorii
- 1,4 mil lei
- Active totale
- 2,3 mil lei
- Marjă netă
- -18,2%
- Cifră / angajat
- 92 mii lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,4 mil | 3,6 mil | 1,9 mil | 1,1 mil | 673 mii | 709 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 999 mii | 1 mil |
| Venituri totale | 4,4 mil | 3,6 mil | 2 mil | 1,1 mil | 684 mii | 712 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1 mil | 1 mil |
| Cheltuieli totale | 2,3 mil | 2,3 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 2,1 mil | 1,4 mil | 34 mii | -738 mii | -701 mii | -489 mii | -245 mii | -34 mii | -405 mii | -154 mii |
| Profit / pierdere netă | 1,8 mil | 1,1 mil | 15 mii | -749 mii | -707 mii | -496 mii | -256 mii | -46 mii | -435 mii | -184 mii |
| Număr mediu de angajați | 35 | 35 | 33 | 32 | 26 | 21 | 20 | 20 | — | 11 |
| Active imobilizate | 476 mii | 517 mii | 542 mii | 588 mii | 518 mii | 454 mii | 921 mii | 907 mii | 868 mii | 991 mii |
| Active circulante | 5,5 mil | 6,6 mil | 6,6 mil | 5,5 mil | 5,1 mil | 3,2 mil | 2,7 mil | 2,2 mil | 1,5 mil | 1,3 mil |
| din care stocuri | 18 mii | 17 mii | 7.253 | 2.297 | 1.380 | 12 mii | 17 mii | 10 mii | 19 mii | 7.169 |
| creanțe | 139 mii | 164 mii | 24 mii | 13 mii | 165 mii | 151 mii | 116 mii | 168 mii | 211 mii | 16 mii |
| casa și conturi la bănci | 5,4 mil | 6,4 mil | 6,5 mil | 5,5 mil | 4,9 mil | 3,1 mil | 2,6 mil | 2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | -1.183 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 3,9 mil | 3,9 mil | 3,9 mil | 3,7 mil | 3,8 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,4 mil |
| Capitaluri proprii | 2 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 2,5 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 999 mii | 951 mii |
| din care capital subscris vărsat | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii | 90 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 9 în județul Caraș-Severin și locul 434 din 1.059 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2553 – Operațiuni de mecanică generală.
Firme similare din județul Caraș-Severin
- RF OLARUTECH S.R.L. · Bocșa8,7 mil lei · 47 ang.
- PRAZITEC INTERNAȚIONAL SRL · Caransebeș3,7 mil lei · 11 ang.
- BRENNPUNKT STEEL S.R.L. · Slatina-Timiș2,6 mil lei · 8 ang.
- R.D.IMEX SRL · Reșița676 mii lei · 2 ang.
- SERVICE UTILAJE SRL · Oțelu Roșu509 mii lei · 8 ang.
- MFC STAR MITRIX S.R.L. · Reșița108 mii lei · 2 ang.
- TNL AMYFAB LUMCULT S.R.L. · Câlnic (mun. Reșița)105 mii lei · 0 ang.
- AMD DANY POWER SRL · Păltiniș8.940 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2553 – Operațiuni de mecanică generală
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre TRIMETAL SRL
Care este CUI-ul firmei TRIMETAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TRIMETAL SRL este 6229276, iar codul de TVA este RO6229276. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994000737116, iar codul EUID este ROONRC.J1994000737116.
Unde are sediul TRIMETAL SRL?
Sediul social al firmei TRIMETAL SRL este în Str. FAGARASULUI (PLATFORMA CALNICEL), Municipiul Reșița, Caraș-Severin, județul Caraș-Severin, cod poștal 320116, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TRIMETAL SRL?
Activitatea principală a firmei TRIMETAL SRL este „Operațiuni de mecanică generală”, cod CAEN 2553.
Când a fost înființată TRIMETAL SRL?
TRIMETAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TRIMETAL SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TRIMETAL SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Reșița sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TRIMETAL SRL?
În 2025, TRIMETAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și o pierdere netă de 184 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TRIMETAL SRL plătitoare de TVA?
Da. TRIMETAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.