TREVISO SRL
Celulozei, bl. DANUBE RESIDENCE, sc. 2, et. 1, ap. 26, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 171 mii lei, profit net 18 mii lei, 2 angajați.
Despre TREVISO SRL
TREVISO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 2004 cu numărul J2004000126098 și codul unic de înregistrare (CUI) 16133798, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Alte activități de creditare” (cod CAEN 6492). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 171 mii lei (-20% față de 2024), un profit net de 18 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 156 mii lei la 171 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 16133798
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000126098
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 februarie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000126098
- Cod poștal
- 810276
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 171 mii lei
- Profit net
- 18 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 155 mii lei
- Datorii
- 72 mii lei
- Active totale
- 227 mii lei
- Marjă netă
- 10,5%
- Cifră / angajat
- 86 mii lei
-20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 32% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 251 mii | 366 mii | 202 mii | 182 mii | 135 mii | 156 mii | 195 mii | 231 mii | 215 mii | 171 mii |
| Venituri totale | 251 mii | 366 mii | 202 mii | 182 mii | 135 mii | 156 mii | 195 mii | 231 mii | 215 mii | 171 mii |
| Cheltuieli totale | 209 mii | 174 mii | 145 mii | 131 mii | 140 mii | 167 mii | 152 mii | 117 mii | 146 mii | 150 mii |
| Profit / pierdere brută | 42 mii | 192 mii | 58 mii | 51 mii | -5.069 | -11 mii | 43 mii | 114 mii | 69 mii | 21 mii |
| Profit / pierdere netă | 39 mii | 190 mii | 56 mii | 49 mii | -5.982 | -12 mii | 41 mii | 112 mii | 58 mii | 18 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 78 mii | 31 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 986 mii | 1 mil | 419 mii | 365 mii | 337 mii | 391 mii | 227 mii |
| din care stocuri | -155 | -155 | -155 | -155 | -155 | -155 | -155 | 15 | 0 | — |
| creanțe | 637 mii | 983 mii | 1,1 mil | 643 mii | 647 mii | 225 mii | 335 mii | 291 mii | 362 mii | 192 mii |
| casa și conturi la bănci | 501 mii | 327 mii | 346 mii | 344 mii | 400 mii | 194 mii | 31 mii | 46 mii | 29 mii | 35 mii |
| Datorii | 76 mii | 9.786 | 59 mii | 0 | 67 mii | 25 mii | 8.140 | 19 mii | 15 mii | 72 mii |
| Capitaluri proprii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 986 mii | 980 mii | 394 mii | 357 mii | 318 mii | 376 mii | 155 mii |
| din care capital subscris vărsat | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 19 din 25 în județul Brăila și locul 935 din 1.343 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6492 – Alte activități de creditare.
Firme similare din județul Brăila
- AMBRAGOLD SRL · Brăila283 mii lei · 0 ang.
- IMPEX PATRICIANA SRL · Brăila257 mii lei · 1 ang.
- DANFINANCE IFN SRL · Brăila249 mii lei · 2 ang.
- KOMANTSU TRADE SRL · Brăila225 mii lei · 0 ang.
- ASERIFOU GRUP SRL · Brăila170 mii lei · 2 ang.
- LUCLAS SERV SRL · Brăila69 mii lei · 1 ang.
- ERUNA GOLD SRL · Brăila44 mii lei · 1 ang.
- LIPAMA S.R.L. · Brăila36 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 19 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1051/113/202520.06.2025
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Braila · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 4029/196/202517.03.2025
furtul calificat (art.229 NCP)
Judecătoria Braila · Revizuire - Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 38161/3/202327.02.2025
pretenţii
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât
- 438/287/202503.02.2025
Comisie rogatorie internaţională
Judecătoria Ramnicusarat · Fond · Civil · calitate: Petent
- 4734/2/202422.07.2024
conflict de competenţă
Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 312/59/202412.03.2024
alte cereri -contestatie in anulare la dos.nr.617/30/2012
Curtea de Apel Timisoara · Contestaţie în anulare - Recurs · Faliment · calitate: Intimat CREDITOR
- 38161/3/2023**29.01.2024
pretenţii Dosar electronic.
Tribunalul Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 38161/3/202318.12.2023
pretenţii
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 1554/113/202318.12.2023
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 617/30/201215.11.2023
alte cereri -lămurire dispozitiv
Curtea de Apel Timisoara · Recurs · Faliment · calitate: Intimat CREDITOR
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6492 – Alte activități de creditare
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 6492 Alte activități de creditare
Întrebări frecvente despre TREVISO SRL
Care este CUI-ul firmei TREVISO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TREVISO SRL este 16133798. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000126098, iar codul EUID este ROONRC.J2004000126098.
Unde are sediul TREVISO SRL?
Sediul social al firmei TREVISO SRL este în Celulozei, bl. DANUBE RESIDENCE, sc. 2, et. 1, ap. 26, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, cod poștal 810276, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TREVISO SRL?
Activitatea principală a firmei TREVISO SRL este „Alte activități de creditare”, cod CAEN 6492. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TREVISO SRL?
TREVISO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TREVISO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TREVISO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brăila sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TREVISO SRL?
În 2025, TREVISO SRL a raportat o cifră de afaceri de 171 mii lei și un profit net de 18 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TREVISO SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, TREVISO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.