TRANSSAVAIELI SRL
Str. ALEXANDRU IOAN CUZA, Municipiul Turda, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 154 mii lei, 4 angajați.
Despre TRANSSAVAIELI SRL
TRANSSAVAIELI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 noiembrie 2007 cu numărul J2007005111124 și codul unic de înregistrare (CUI) 22826136, cu sediul în Turda, județul Cluj. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (+56% față de 2024), un profit net de 154 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 913 mii lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 decembrie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 22826136
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007005111124
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 noiembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007005111124
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 07.12.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 154 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 379 mii lei
- Datorii
- 764 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 11,2%
- Cifră / angajat
- 344 mii lei
+56% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 67% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 872 mii | 763 mii | 818 mii | 884 mii | 981 mii | 913 mii | 876 mii | 595 mii | 883 mii | 1,4 mil |
| Venituri totale | 872 mii | 768 mii | 828 mii | 885 mii | 983 mii | 913 mii | 897 mii | 595 mii | 888 mii | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 784 mii | 683 mii | 714 mii | 815 mii | 789 mii | 773 mii | 811 mii | 529 mii | 774 mii | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 88 mii | 86 mii | 114 mii | 70 mii | 194 mii | 141 mii | 86 mii | 66 mii | 114 mii | 196 mii |
| Profit / pierdere netă | 88 mii | 79 mii | 108 mii | 61 mii | 184 mii | 131 mii | 77 mii | 60 mii | 88 mii | 154 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | — | — | 3 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 61 mii | 117 mii | 112 mii | 105 mii | 97 mii | 90 mii | 82 mii | 79 mii | 79 mii | 79 mii |
| Active circulante | 520 mii | 468 mii | 554 mii | 575 mii | 764 mii | 674 mii | 591 mii | 682 mii | 875 mii | 1,1 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | 1.666 | -20 mii | — | — | 487 | 1.799 |
| creanțe | 435 mii | 424 mii | 517 mii | 538 mii | 581 mii | 592 mii | 536 mii | 627 mii | 810 mii | 995 mii |
| casa și conturi la bănci | 85 mii | 44 mii | 37 mii | 37 mii | 181 mii | 102 mii | 55 mii | 56 mii | 64 mii | 66 mii |
| Datorii | 632 mii | 556 mii | 529 mii | 612 mii | 676 mii | 632 mii | 597 mii | 625 mii | 729 mii | 764 mii |
| Venituri în avans | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Capitaluri proprii | -51 mii | 29 mii | 137 mii | 68 mii | 184 mii | 132 mii | 77 mii | 137 mii | 225 mii | 379 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 381 din 1.588 în județul Cluj și locul 8.024 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Cluj
- RODILEV SRL · Cămărașu1,4 mil lei · 4 ang.
- JULEXIAS S.R.L. · Cluj-Napoca1,4 mil lei · 4 ang.
- VDA SPEED SRL · Cluj-Napoca1,4 mil lei · 3 ang.
- NTA TRANS SPEEDITION SRL · Luna De Sus (com. Florești)1,4 mil lei · 3 ang.
- ANDREISTEFAN AUTO TRANS S.R.L. · Cluj-Napoca1,4 mil lei · 3 ang.
- GOSEN TRUCKS S.R.L. · Câmpenești (com. Apahida)1,4 mil lei · 0 ang.
- RAUL & VLAD SPEED S.R.L. · Turda1,4 mil lei · 2 ang.
- PORTANTO TEAM TRANSPORT SRL · Cluj-Napoca1,4 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre TRANSSAVAIELI SRL
Care este CUI-ul firmei TRANSSAVAIELI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TRANSSAVAIELI SRL este 22826136, iar codul de TVA este RO22826136. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007005111124, iar codul EUID este ROONRC.J2007005111124.
Unde are sediul TRANSSAVAIELI SRL?
Sediul social al firmei TRANSSAVAIELI SRL este în Str. ALEXANDRU IOAN CUZA, Municipiul Turda, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TRANSSAVAIELI SRL?
Activitatea principală a firmei TRANSSAVAIELI SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată TRANSSAVAIELI SRL?
TRANSSAVAIELI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 noiembrie 2007, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TRANSSAVAIELI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0728 *** 581). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TRANSSAVAIELI SRL?
În 2025, TRANSSAVAIELI SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 154 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TRANSSAVAIELI SRL plătitoare de TVA?
Da. TRANSSAVAIELI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 decembrie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.