TRANSMAR SRL
GEORGE ENESCU, bl. A4, sc. A, et. 1, ap. 4, Municipiul Moinești, Bacău
În 2024: cifra de afaceri 284 mii lei, profit net 5.214 lei, 5 angajați.
Despre TRANSMAR SRL
TRANSMAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 august 2001 cu numărul J04/519/2001 și codul unic de înregistrare (CUI) 14116383, cu sediul în Moinești, județul Bacău. Activitatea principală este „Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători” (cod CAEN 4931). Firma are 25 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 284 mii lei (-14% față de 2023), un profit net de 5.214 lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 199 mii lei la 284 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 14116383
- Nr. Registrul Comerțului
- J04/519/2001
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 august 2001
- EUID
- ROONRC.J04/519/2001
- Cod poștal
- 605400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Moineşti
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 284 mii lei
- Profit net
- 5.214 lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 99 mii lei
- Datorii
- 275 mii lei
- Active totale
- 375 mii lei
- Marjă netă
- 1,8%
- Cifră / angajat
- 57 mii lei
-14% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 73% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 263 mii | 131 mii | 276 mii | 297 mii | 199 mii | 239 mii | 391 mii | 330 mii | 284 mii |
| Venituri totale | 264 mii | 231 mii | 282 mii | 302 mii | 225 mii | 275 mii | 391 mii | 389 mii | 341 mii |
| Cheltuieli totale | 255 mii | 226 mii | 278 mii | 295 mii | 220 mii | 268 mii | 345 mii | 374 mii | 330 mii |
| Profit / pierdere brută | 9.058 | 4.584 | 4.389 | 7.163 | 5.237 | 7.037 | 46 mii | 15 mii | 10 mii |
| Profit / pierdere netă | 6.389 | 3.275 | 1.564 | 4.142 | 3.788 | 4.653 | 43 mii | 11 mii | 5.214 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 6 | 6 | 5 | 4 | 5 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 89 mii | 94 mii | 200 mii | 193 mii | 188 mii | 183 mii | 180 mii | 180 mii | 180 mii |
| Active circulante | 144 mii | 161 mii | 82 mii | 81 mii | 109 mii | 107 mii | 105 mii | 152 mii | 177 mii |
| din care stocuri | 116 mii | 136 mii | 55 mii | 56 mii | 83 mii | 83 mii | 83 mii | 123 mii | 167 mii |
| creanțe | 28 mii | 24 mii | 23 mii | 25 mii | 25 mii | 23 mii | 21 mii | 4.217 | 5.581 |
| casa și conturi la bănci | 324 | 610 | 4.647 | 422 | 1.429 | 699 | 918 | 26 mii | 4.521 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 18 mii |
| Datorii | 210 mii | 228 mii | 253 mii | 242 mii | 261 mii | 249 mii | 202 mii | 238 mii | 275 mii |
| Capitaluri proprii | 23 mii | 27 mii | 28 mii | 32 mii | 36 mii | 40 mii | 83 mii | 94 mii | 99 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 27 din 40 în județul Bacău și locul 750 din 1.114 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători.
Firme similare din județul Bacău
- DANBER EXIM SRL · Bacău382 mii lei · 5 ang.
- SPRINTER COM SRL · Bacău321 mii lei · 0 ang.
- VACOS TOUR S.R.L. · Bacău308 mii lei · 1 ang.
- GEO SPRINTERTRANS S.R.L. · Bacău212 mii lei · 1 ang.
- ALINTRANS SRL · Săucești207 mii lei · 2 ang.
- DANGER COM SRL · Bacău206 mii lei · 1 ang.
- PURMAR TRANS SRL · Comănești195 mii lei · 1 ang.
- HOZIT SRL · Onești194 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
- 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Întrebări frecvente despre TRANSMAR SRL
Care este CUI-ul firmei TRANSMAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TRANSMAR SRL este 14116383. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J04/519/2001, iar codul EUID este ROONRC.J04/519/2001.
Unde are sediul TRANSMAR SRL?
Sediul social al firmei TRANSMAR SRL este în GEORGE ENESCU, bl. A4, sc. A, et. 1, ap. 4, Municipiul Moinești, Bacău, județul Bacău, cod poștal 605400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TRANSMAR SRL?
Activitatea principală a firmei TRANSMAR SRL este „Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători”, cod CAEN 4931. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TRANSMAR SRL?
TRANSMAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 august 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TRANSMAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 948). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TRANSMAR SRL?
În 2024, TRANSMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 284 mii lei și un profit net de 5.214 lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TRANSMAR SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, TRANSMAR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.