TRANSILVER ONLY ROUTE SRL
24 IANUARIE, Municipiul Reșița, Caraș-Severin
În 2025: cifra de afaceri 308 mii lei, profit net 385 lei, 1 angajați.
Despre TRANSILVER ONLY ROUTE SRL
TRANSILVER ONLY ROUTE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 aprilie 2015 cu numărul J2015000185118 și codul unic de înregistrare (CUI) 34421080, cu sediul în Reșița, județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 308 mii lei (-19% față de 2024), un profit net de 385 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 781 mii lei la 308 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iulie 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 34421080
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000185118
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 aprilie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000185118
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 13.10.2026
din 10.07.2015
din 01.02.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 308 mii lei
- Profit net
- 385 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 153 mii lei
- Datorii
- 107 mii lei
- Active totale
- 261 mii lei
- Marjă netă
- 0,1%
- Cifră / angajat
- 308 mii lei
-19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 41% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 199 mii | 526 mii | 763 mii | 1 mil | 956 mii | 781 mii | 589 mii | 471 mii | 378 mii | 308 mii |
| Venituri totale | 199 mii | 548 mii | 763 mii | 1 mil | 956 mii | 817 mii | 587 mii | 481 mii | 421 mii | 310 mii |
| Cheltuieli totale | 137 mii | 477 mii | 663 mii | 956 mii | 920 mii | 797 mii | 661 mii | 507 mii | 347 mii | 305 mii |
| Profit / pierdere brută | 62 mii | 71 mii | 100 mii | 68 mii | 36 mii | 20 mii | -74 mii | -26 mii | 74 mii | 4.516 |
| Profit / pierdere netă | 56 mii | 65 mii | 93 mii | 58 mii | 27 mii | 12 mii | -80 mii | -31 mii | 66 mii | 385 |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 56 mii | 81 mii | 58 mii | 80 mii | 67 mii | 134 mii | 109 mii | 87 mii | 65 mii | 34 mii |
| Active circulante | 91 mii | 156 mii | 240 mii | 508 mii | 433 mii | 425 mii | 206 mii | 217 mii | 220 mii | 227 mii |
| creanțe | 82 mii | 86 mii | 186 mii | 434 mii | 295 mii | 322 mii | 94 mii | 176 mii | 216 mii | 192 mii |
| casa și conturi la bănci | 9.163 | 70 mii | 54 mii | 73 mii | 139 mii | 103 mii | 112 mii | 41 mii | 3.800 | 35 mii |
| Cheltuieli în avans | 285 | — | — | — | 366 | 373 | — | — | — | — |
| Datorii | 90 mii | 171 mii | 139 mii | 372 mii | 258 mii | 331 mii | 197 mii | 217 mii | 131 mii | 107 mii |
| Capitaluri proprii | 57 mii | 65 mii | 158 mii | 216 mii | 243 mii | 228 mii | 118 mii | 87 mii | 153 mii | 153 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 134 din 249 în județul Caraș-Severin și locul 20.527 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Caraș-Severin
- WEIDENTALER TRANS SRL · Brebu Nou332 mii lei · 1 ang.
- MEDIA LAND INVESTMENT S.R.L. · Oravița326 mii lei · 7 ang.
- GHEORGHEONI TRANS S.R.L. · Băuțar318 mii lei · 1 ang.
- LUPSA TRANS INTERNATIONAL SRL · Reșița300 mii lei · 1 ang.
- FIR NED DARY TRANS SRL · Băuțar298 mii lei · 0 ang.
- TABOS EXPEDIȚII LOGISTIC S.R.L. · Bocșa296 mii lei · 2 ang.
- EWALD ALINA SRL · Anina294 mii lei · 1 ang.
- VANY & CORY LUK SRL · Reșița291 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2628/115/202315.12.2023
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Carasseverin · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre TRANSILVER ONLY ROUTE SRL
Care este CUI-ul firmei TRANSILVER ONLY ROUTE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TRANSILVER ONLY ROUTE SRL este 34421080, iar codul de TVA este RO34421080. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000185118, iar codul EUID este ROONRC.J2015000185118.
Unde are sediul TRANSILVER ONLY ROUTE SRL?
Sediul social al firmei TRANSILVER ONLY ROUTE SRL este în 24 IANUARIE, Municipiul Reșița, Caraș-Severin, județul Caraș-Severin, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TRANSILVER ONLY ROUTE SRL?
Activitatea principală a firmei TRANSILVER ONLY ROUTE SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată TRANSILVER ONLY ROUTE SRL?
TRANSILVER ONLY ROUTE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 aprilie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TRANSILVER ONLY ROUTE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 666). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TRANSILVER ONLY ROUTE SRL?
În 2025, TRANSILVER ONLY ROUTE SRL a raportat o cifră de afaceri de 308 mii lei și un profit net de 385 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TRANSILVER ONLY ROUTE SRL plătitoare de TVA?
Da. TRANSILVER ONLY ROUTE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 iulie 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.