TRANSFOREST SG '94 SRL
Str. SG. NIȚU VASILE, bl. 3, sc. 2, et. 3, ap. 33, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 479 mii lei, profit net 17 mii lei, 2 angajați.
Despre TRANSFOREST SG '94 SRL
TRANSFOREST SG '94 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 1994 cu numărul J1994002681408 și codul unic de înregistrare (CUI) 5282263, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 479 mii lei (-9% față de 2024), un profit net de 17 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 679 mii lei la 479 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1997 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 5282263
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994002681408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 februarie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994002681408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.03.1997
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 479 mii lei
- Profit net
- 17 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 20 mii lei
- Datorii
- 25 mii lei
- Active totale
- 45 mii lei
- Marjă netă
- 3,5%
- Cifră / angajat
- 239 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 56% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 425 mii | 531 mii | 581 mii | 708 mii | 608 mii | 679 mii | 768 mii | 594 mii | 525 mii | 479 mii |
| Venituri totale | 425 mii | 536 mii | 581 mii | 750 mii | 626 mii | 679 mii | 795 mii | 594 mii | 525 mii | 483 mii |
| Cheltuieli totale | 384 mii | 426 mii | 516 mii | 596 mii | 509 mii | 597 mii | 625 mii | 461 mii | 394 mii | 461 mii |
| Profit / pierdere brută | 41 mii | 110 mii | 65 mii | 153 mii | 117 mii | 82 mii | 171 mii | 133 mii | 131 mii | 22 mii |
| Profit / pierdere netă | 37 mii | 104 mii | 60 mii | 146 mii | 111 mii | 75 mii | 163 mii | 127 mii | 126 mii | 17 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | — | 3 | 2 | 3 | — | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | 94 mii | 59 mii | 76 mii | 120 mii | 48 mii | 17 mii | — | — | — |
| Active circulante | 50 mii | 52 mii | 42 mii | 122 mii | 92 mii | 68 mii | 158 mii | 138 mii | 138 mii | 45 mii |
| creanțe | 13 mii | 44 mii | 23 mii | 52 mii | 60 mii | — | 4.796 | 20 mii | 15 mii | 17 mii |
| casa și conturi la bănci | 37 mii | 7.862 | 19 mii | 70 mii | 32 mii | 68 mii | 153 mii | 119 mii | 124 mii | 28 mii |
| Datorii | 203 mii | 195 mii | 90 mii | 49 mii | 98 mii | 37 mii | 8.643 | 8.433 | 9.725 | 25 mii |
| Capitaluri proprii | -153 mii | -49 mii | 11 mii | 149 mii | 113 mii | 78 mii | 166 mii | 130 mii | 129 mii | 20 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 271 din 380 în județul București și locul 2.724 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul București
- MOISE CONSTRUCT SRL · București Sector 3499 mii lei · 1 ang.
- VOPSESCU TRADE DISTRIBUTION S.R.L. · București Sector 4489 mii lei · 0 ang.
- VALACHIA C B IMPEX SRL · București Sector 3486 mii lei · 2 ang.
- G&G IMPEX CONSTRUCT SRL · București Sector 6486 mii lei · 4 ang.
- BUSINESS 2 BUSINESS SRL · București Sector 3478 mii lei · 1 ang.
- MSQP GL AMX S.R.L. · București Sector 6475 mii lei · 1 ang.
- ANTONIO DESIGN CONCEPT SRL · București Sector 3473 mii lei · 0 ang.
- TOP CONVERTOR RECYCLE S.R.L. · București Sector 6466 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
Întrebări frecvente despre TRANSFOREST SG '94 SRL
Care este CUI-ul firmei TRANSFOREST SG '94 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TRANSFOREST SG '94 SRL este 5282263, iar codul de TVA este RO5282263. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994002681408, iar codul EUID este ROONRC.J1994002681408.
Unde are sediul TRANSFOREST SG '94 SRL?
Sediul social al firmei TRANSFOREST SG '94 SRL este în Str. SG. NIȚU VASILE, bl. 3, sc. 2, et. 3, ap. 33, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TRANSFOREST SG '94 SRL?
Activitatea principală a firmei TRANSFOREST SG '94 SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TRANSFOREST SG '94 SRL?
TRANSFOREST SG '94 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TRANSFOREST SG '94 SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 967). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TRANSFOREST SG '94 SRL?
În 2025, TRANSFOREST SG '94 SRL a raportat o cifră de afaceri de 479 mii lei și un profit net de 17 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TRANSFOREST SG '94 SRL plătitoare de TVA?
Da. TRANSFOREST SG '94 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1997 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 4
- Firme cu CAEN 4683 din județul București
- CAEN 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4683
- Firme noi din județul București
- Compară TRANSFOREST SG '94 SRL cu alte firme