TRANS TIBAMAR SRL
Str. ULMETUM, Sat Pantelimon, Comuna Pantelimon, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 159 mii lei, profit net 17 mii lei, 1 angajați.
Despre TRANS TIBAMAR SRL
TRANS TIBAMAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iulie 2007 cu numărul J2007002223136 și codul unic de înregistrare (CUI) 22046750, cu sediul în Pantelimon, județul Constanța. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 159 mii lei (+12% față de 2024), un profit net de 17 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 370 mii lei la 159 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 iulie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 22046750
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007002223136
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 iulie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007002223136
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 06.07.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Hârşova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 159 mii lei
- Profit net
- 17 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -55 mii lei
- Datorii
- 62 mii lei
- Active totale
- 6.402 lei
- Marjă netă
- 10,7%
- Cifră / angajat
- 159 mii lei
+12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (967%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 523 mii | 529 mii | 405 mii | 363 mii | 322 mii | 370 mii | 380 mii | 435 mii | 142 mii | 159 mii |
| Venituri totale | 533 mii | 559 mii | 405 mii | 363 mii | 419 mii | 370 mii | 380 mii | 435 mii | 190 mii | 161 mii |
| Cheltuieli totale | 439 mii | 483 mii | 420 mii | 344 mii | 361 mii | 293 mii | 301 mii | 307 mii | 293 mii | 142 mii |
| Profit / pierdere brută | 93 mii | 76 mii | -15 mii | 19 mii | 58 mii | 76 mii | 80 mii | 129 mii | -102 mii | 19 mii |
| Profit / pierdere netă | 77 mii | 71 mii | -19 mii | 15 mii | 53 mii | 73 mii | 76 mii | 124 mii | -104 mii | 17 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 31 mii | 81 mii | 66 mii | 51 mii | 124 mii | 85 mii | 46 mii | 102 mii | 0 | — |
| Active circulante | 126 mii | 83 mii | 41 mii | 40 mii | 84 mii | 174 mii | 130 mii | 123 mii | 33 mii | 6.402 |
| din care stocuri | 3.317 | 2.637 | 1.909 | 1.978 | 1.852 | 987 | 2.031 | 351 | 186 | 186 |
| creanțe | 28 mii | 27 mii | 39 mii | 22 mii | 28 mii | 8.514 | 34 mii | 59 mii | 6.322 | 6.388 |
| casa și conturi la bănci | 94 mii | 54 mii | -44 | 16 mii | 54 mii | 164 mii | 95 mii | 64 mii | 27 mii | -172 |
| Datorii | 47 mii | 63 mii | 94 mii | 62 mii | 126 mii | 154 mii | 68 mii | 69 mii | 106 mii | 62 mii |
| Capitaluri proprii | 109 mii | 102 mii | 13 mii | 28 mii | 82 mii | 104 mii | 108 mii | 156 mii | -73 mii | -55 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 931 din 1.236 în județul Constanța și locul 26.296 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Constanța
- ATY MIN TRANS SRL · Constanța162 mii lei · 1 ang.
- MM ARIGAB SPED S.R.L. · Dorobanțu (com. Nicolae Bălcescu)162 mii lei · 4 ang.
- ESO DIRECT EXPRES S.R.L. · Medgidia160 mii lei · 0 ang.
- EDYMAR&IONUT TRANSPORT S.R.L. · Constanța160 mii lei · 0 ang.
- MARIMARI ACTUAL TRANS S.R.L. · Băneasa159 mii lei · 1 ang.
- RXD MOTORS INVESTMENT S.R.L. · Lazu (com. Agigea)158 mii lei · 1 ang.
- EKA TRANS S.R.L. · Mircea Vodă157 mii lei · 1 ang.
- GMD TRANS INVEST SRL · Constanța157 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre TRANS TIBAMAR SRL
Care este CUI-ul firmei TRANS TIBAMAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TRANS TIBAMAR SRL este 22046750, iar codul de TVA este RO22046750. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007002223136, iar codul EUID este ROONRC.J2007002223136.
Unde are sediul TRANS TIBAMAR SRL?
Sediul social al firmei TRANS TIBAMAR SRL este în Str. ULMETUM, Sat Pantelimon, Comuna Pantelimon, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TRANS TIBAMAR SRL?
Activitatea principală a firmei TRANS TIBAMAR SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată TRANS TIBAMAR SRL?
TRANS TIBAMAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iulie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TRANS TIBAMAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0241 *** 556). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TRANS TIBAMAR SRL?
În 2025, TRANS TIBAMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 159 mii lei și un profit net de 17 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TRANS TIBAMAR SRL plătitoare de TVA?
Da. TRANS TIBAMAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 iulie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.