Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA25 ani pe piață

TRANS-LARY SRL

CUI 13548308J2000000356066

Sat Sant, Comuna Sant, Bistrița-Năsăud

În 2025: cifra de afaceri 2,7 mil lei, profit net 5.550 lei, 5 angajați.

Despre TRANS-LARY SRL

TRANS-LARY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 noiembrie 2000 cu numărul J2000000356066 și codul unic de înregistrare (CUI) 13548308, cu sediul în Sant, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Tăierea și rindeluirea lemnului” (cod CAEN 1611). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,7 mil lei (+39% față de 2024), un profit net de 5.550 lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,7 mil lei la 2,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2000.

Date de identificare

CUI
13548308
Nr. Registrul Comerțului
J2000000356066
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 noiembrie 2000
EUID
ROONRC.J2000000356066
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.2000

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,7 mil lei

+39% față de 2024

Profit net
5.550 lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
1,7 mil lei
Datorii
22 mii lei
Active totale
1,7 mil lei
Marjă netă
0,2%
Cifră / angajat
541 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 1% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 988.402 lei; profit net 20.354 lei20162017: cifra de afaceri 1.460.808 lei; profit net 55.247 lei20172018: cifra de afaceri 1.956.404 lei; profit net 186.957 lei20182019: cifra de afaceri 1.633.011 lei; profit net 245.909 lei20192020: cifra de afaceri 1.674.720 lei; profit net 217.255 lei20202022: cifra de afaceri 2.000.288 lei; profit net 444.842 lei20222023: cifra de afaceri 1.845.241 lei; profit net 170.556 lei20232024: cifra de afaceri 1.953.290 lei; profit net 559 lei20242025: cifra de afaceri 2.705.498 lei; profit net 5.550 lei2025
Indicator (lei)201620172018201920202022202320242025
Cifra de afaceri netă988 mii1,5 mil2 mil1,6 mil1,7 mil2 mil1,8 mil2 mil2,7 mil
Venituri totale982 mii1,4 mil1,8 mil1,5 mil1,6 mil1,8 mil1,8 mil2 mil2,7 mil
Cheltuieli totale957 mii1,3 mil1,6 mil1,3 mil1,3 mil1,4 mil1,7 mil2 mil2,7 mil
Profit / pierdere brută24 mii70 mii207 mii262 mii234 mii465 mii189 mii6656.607
Profit / pierdere netă20 mii55 mii187 mii246 mii217 mii445 mii171 mii5595.550
Număr mediu de angajați—————4435
Active imobilizate35 mii220 mii159 mii98 mii149 mii419 mii573 mii511 mii444 mii
Active circulante259 mii354 mii417 mii662 mii862 mii1,1 mil1,1 mil1,2 mil1,2 mil
din care stocuri121 mii311 mii247 mii198 mii199 mii79 mii210 mii445 mii552 mii
creanțe51 mii44 mii109 mii115 mii111 mii199 mii225 mii253 mii358 mii
casa și conturi la bănci88 mii3760 mii349 mii552 mii843 mii702 mii494 mii338 mii
Datorii40 mii286 mii100 mii38 mii72 mii47 mii46 mii39 mii22 mii
Capitaluri proprii254 mii289 mii476 mii722 mii939 mii1,5 mil1,7 mil1,7 mil1,7 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 14 din 67 în județul Bistrița-Năsăud și locul 354 din 1.325 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului.

Firme similare din județul Bistrița-Năsăud

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului

  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări

Întrebări frecvente despre TRANS-LARY SRL

Care este CUI-ul firmei TRANS-LARY SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TRANS-LARY SRL este 13548308, iar codul de TVA este RO13548308. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000356066, iar codul EUID este ROONRC.J2000000356066.

Unde are sediul TRANS-LARY SRL?

Sediul social al firmei TRANS-LARY SRL este în Sat Sant, Comuna Sant, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TRANS-LARY SRL?

Activitatea principală a firmei TRANS-LARY SRL este „Tăierea și rindeluirea lemnului”, cod CAEN 1611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TRANS-LARY SRL?

TRANS-LARY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 noiembrie 2000, deci are 25 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TRANS-LARY SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 874). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are TRANS-LARY SRL?

În 2025, TRANS-LARY SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,7 mil lei și un profit net de 5.550 lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TRANS-LARY SRL plătitoare de TVA?

Da. TRANS-LARY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează