TRAIAN SRL
Str. ZIZINULUI, Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 181 mii lei, profit net 6.522 lei, 1 angajați.
Despre TRAIAN SRL
TRAIAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 1991 cu numărul J1991000695082 și codul unic de înregistrare (CUI) 1111031, cu sediul în Tărlungeni, județul Brașov. Activitatea principală este „Alte servicii de cazare” (cod CAEN 5590). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 181 mii lei, un profit net de 6.522 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 146 mii lei la 181 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 decembrie 1996 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 1111031
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000695082
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 iunie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000695082
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 02.12.1996
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Săcele
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 181 mii lei
- Profit net
- 6.522 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 79 mii lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 3,6%
- Cifră / angajat
- 181 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 5% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 54 mii | 77 mii | 134 mii | 145 mii | 139 mii | 146 mii | 165 mii | 161 mii | 181 mii | 181 mii |
| Venituri totale | 100 mii | 119 mii | 267 mii | 239 mii | 167 mii | 269 mii | 196 mii | 181 mii | 197 mii | 287 mii |
| Cheltuieli totale | 155 mii | 161 mii | 262 mii | 289 mii | 240 mii | 206 mii | 192 mii | 177 mii | 190 mii | 277 mii |
| Profit / pierdere brută | -55 mii | -42 mii | 4.615 | -50 mii | -73 mii | 62 mii | 4.530 | 4.481 | 7.271 | 10 mii |
| Profit / pierdere netă | -57 mii | -43 mii | 2.218 | -52 mii | -75 mii | 60 mii | 2.567 | 2.668 | 1.352 | 6.522 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 870 mii | 837 mii | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,3 mil |
| Active circulante | 657 mii | 654 mii | 409 mii | 407 mii | 389 mii | 345 mii | 290 mii | 300 mii | 280 mii | 221 mii |
| din care stocuri | 2.315 | 5.176 | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
| creanțe | 3.308 | 32 mii | 35 mii | 20 mii | 56 mii | 89 mii | 40 mii | 22 mii | 26 mii | 7.375 |
| casa și conturi la bănci | 652 mii | 617 mii | 373 mii | 387 mii | 334 mii | 256 mii | 250 mii | 278 mii | 254 mii | 213 mii |
| Datorii | 72 mii | 86 mii | 58 mii | 32 mii | 6.984 | 4.620 | 60 mii | 12 mii | 13 mii | 79 mii |
| Venituri în avans | 289 mii | 282 mii | 275 mii | 268 mii | 261 mii | 254 mii | 247 mii | 240 mii | 233 mii | 226 mii |
| Capitaluri proprii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 120 din 219 în județul Brașov și locul 846 din 1.657 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5590 – Alte servicii de cazare.
Firme similare din județul Brașov
- MILPROME SRL · Râșnov189 mii lei · 0 ang.
- CAMARO INVEST SRL · Zărnești186 mii lei · 0 ang.
- OMNIREX S.R.L. · Brașov185 mii lei · 1 ang.
- CLUB VILA BRAN SRL · Sohodol (com. Bran)180 mii lei · 1 ang.
- VALEA SIMBETEI SRL · Stațiunea Climaterică Sâmbata (com. Sâmbăta De Sus)176 mii lei · 1 ang.
- DEALUL MORII DOI S.R.L. · Brașov175 mii lei · 1 ang.
- DALGEK NATURA SRL · Bran168 mii lei · 1 ang.
- CASA CIUBĂRULUI BRAN S.R.L. · Bran166 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 985 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 26827/197/202324.10.2023
cerere de valoare redusă perimare
Judecătoria Brasov · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 15401/200/202324.10.2023
validare poprire 1341/2018
Judecătoria Buzau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Petent
- 10466/314/202324.10.2023
validare poprire
Judecătoria Suceava · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 5086/287/202324.10.2023
validare poprire
Judecătoria Ramnicusarat · Fond · Civil · calitate: Petent
- 4909/284/202324.10.2023
validare poprire
Judecătoria Racari · Fond · Civil · calitate: Petent
- 3292/277/202324.10.2023
validare poprire
Judecătoria Patarlagele · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Petent
- 22357/281/202324.10.2023
validare poprire
Judecătoria Ploiesti · Fond · Civil · calitate: Petent
- 22359/281/202324.10.2023
validare poprire
Judecătoria Ploiesti · Fond · Civil · calitate: Petent
- 9405/328/202323.10.2023
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP) 3043/P/2019
Judecătoria Turda · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 1013/100/2023/a1623.10.2023
abţinere
Tribunalul Maramures · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5590 – Alte servicii de cazare
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Întrebări frecvente despre TRAIAN SRL
Care este CUI-ul firmei TRAIAN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TRAIAN SRL este 1111031, iar codul de TVA este RO1111031. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000695082, iar codul EUID este ROONRC.J1991000695082.
Unde are sediul TRAIAN SRL?
Sediul social al firmei TRAIAN SRL este în Str. ZIZINULUI, Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TRAIAN SRL?
Activitatea principală a firmei TRAIAN SRL este „Alte servicii de cazare”, cod CAEN 5590. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TRAIAN SRL?
TRAIAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 iunie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TRAIAN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 450). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TRAIAN SRL?
În 2025, TRAIAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 181 mii lei și un profit net de 6.522 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TRAIAN SRL plătitoare de TVA?
Da. TRAIAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 decembrie 1996 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.