TOURDESIGN SRL
Aleea ȘCOLII, ap. 3, Municipiul Baia Mare, Maramureș
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1,9 mil lei, profit net 5.655 lei, 3 angajați.
Despre TOURDESIGN SRL
TOURDESIGN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 octombrie 2006 cu numărul J2006001654244 și codul unic de înregistrare (CUI) 19130559, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Activități ale tur-operatorilor” (cod CAEN 7912). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,9 mil lei (-7% față de 2024), un profit net de 5.655 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 712 mii lei la 1,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 19130559
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006001654244
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 octombrie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006001654244
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.03.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,9 mil lei
- Profit net
- 5.655 lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 280 mii lei
- Datorii
- 287 mii lei
- Active totale
- 650 mii lei
- Marjă netă
- 0,3%
- Cifră / angajat
- 626 mii lei
-7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 44% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 393 mii | 712 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,9 mil |
| Venituri totale | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 430 mii | 935 mii | 1,7 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,9 mil |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 436 mii | 816 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 30 mii | 11 mii | 66 mii | 79 mii | -5.998 | 119 mii | 338 mii | 2.378 | 5.989 | 6.826 |
| Profit / pierdere netă | 23 mii | 7.472 | 53 mii | 67 mii | -7.158 | 107 mii | 283 mii | 2.036 | 4.968 | 5.655 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 2.083 | 1.528 | 972 | 3.238 | 1.729 | 19 mii | 7.664 | — | — | — |
| Active circulante | 401 mii | 338 mii | 576 mii | 430 mii | 288 mii | 620 mii | 689 mii | 635 mii | 657 mii | 644 mii |
| creanțe | 73 mii | 146 mii | 284 mii | 244 mii | 102 mii | 86 mii | 207 mii | 197 mii | 224 mii | 206 mii |
| casa și conturi la bănci | 328 mii | 192 mii | 292 mii | 186 mii | 186 mii | 534 mii | 482 mii | 438 mii | 433 mii | 438 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.676 | 3.164 | 1.916 | — | 1.462 | — | — | 5.262 | 6.106 | 5.983 |
| Datorii | 331 mii | 254 mii | 427 mii | 224 mii | 79 mii | 126 mii | 286 mii | 224 mii | 247 mii | 287 mii |
| Venituri în avans | 19 mii | 25 mii | 36 mii | 33 mii | 52 mii | 247 mii | 53 mii | 57 mii | 52 mii | 83 mii |
| Capitaluri proprii | 56 mii | 64 mii | 117 mii | 176 mii | 160 mii | 266 mii | 358 mii | 360 mii | 365 mii | 280 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 13 în județul Maramureș și locul 216 din 1.129 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7912 – Activități ale tur-operatorilor.
Firme similare din județul Maramureș
- TURISM EXPERT TRAVEL SRL · Baia Mare2,3 mil lei · 8 ang.
- KRISTAKIS EUROPE TRANS SRL · Baia Mare1,2 mil lei · 5 ang.
- DRUMEȚ ÎN MARAMUREȘ SRL · Sighetu Marmației1,1 mil lei · 2 ang.
- VACANȚE SEJURURI SRL · Baia Mare818 mii lei · 4 ang.
- EBLIS CONSULTING SRL · Baia Mare577 mii lei · 3 ang.
- TIMELI SRL · Baia Mare509 mii lei · 4 ang.
- DCR STILE SRL · Baia Mare208 mii lei · 0 ang.
- GENIAL INTERTOUR S.R.L. · Sarasau95 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7912 – Activități ale tur-operatorilor
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
Întrebări frecvente despre TOURDESIGN SRL
Care este CUI-ul firmei TOURDESIGN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TOURDESIGN SRL este 19130559, iar codul de TVA este RO19130559. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006001654244, iar codul EUID este ROONRC.J2006001654244.
Unde are sediul TOURDESIGN SRL?
Sediul social al firmei TOURDESIGN SRL este în Aleea ȘCOLII, ap. 3, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TOURDESIGN SRL?
Activitatea principală a firmei TOURDESIGN SRL este „Activități ale tur-operatorilor”, cod CAEN 7912. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TOURDESIGN SRL?
TOURDESIGN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 octombrie 2006, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TOURDESIGN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 723). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TOURDESIGN SRL?
În 2025, TOURDESIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,9 mil lei și un profit net de 5.655 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TOURDESIGN SRL plătitoare de TVA?
Da. TOURDESIGN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.