TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A.
Str. Stejarilor, Sat Cristian, Comuna Cristian, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 506 mil lei, profit net 28 mil lei, 158 angajați.
Despre TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A.
TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A. este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 martie 2005 cu numărul J2005000721089 și codul unic de înregistrare (CUI) 17379570, cu sediul în Cristian, județul Brașov. Activitatea principală este „Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului” (cod CAEN 1920). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 506 mil lei (-15% față de 2024), un profit net de 28 mil lei și 158 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 508 mil lei la 506 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 17379570
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005000721089
- Formă juridică
- SA
- Data înregistrării
- 18 martie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005000721089
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 22.03.2005
Organ fiscal competent: Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 506 mil lei
- Profit net
- 28 mil lei
- Angajați (medie)
- 158
- Capitaluri proprii
- 68,5 mil lei
- Datorii
- 113 mil lei
- Active totale
- 183 mil lei
- Marjă netă
- 5,5%
- Cifră / angajat
- 3,2 mil lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 62% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 303 mil | 344 mil | 455 mil | 471 mil | 451 mil | 508 mil | 597 mil | 589 mil | 595 mil | 506 mil |
| Venituri totale | 305 mil | 352 mil | 454 mil | 475 mil | 453 mil | 522 mil | 618 mil | 574 mil | 597 mil | 510 mil |
| Cheltuieli totale | 290 mil | 334 mil | 437 mil | 445 mil | 417 mil | 486 mil | 597 mil | 550 mil | 563 mil | 474 mil |
| Profit / pierdere brută | 15,1 mil | 18,1 mil | 17,7 mil | 29,5 mil | 35,5 mil | 35,9 mil | 21,2 mil | 24 mil | 34 mil | 36 mil |
| Profit / pierdere netă | 12,3 mil | 15,2 mil | 14,5 mil | 25,3 mil | 30,8 mil | 30,4 mil | 17,2 mil | 20,6 mil | 25,8 mil | 28 mil |
| Număr mediu de angajați | 118 | 110 | 118 | 145 | 157 | 166 | 174 | 160 | 162 | 158 |
| Active imobilizate | 40,9 mil | 36 mil | 37,3 mil | 41,1 mil | 43,8 mil | 44,5 mil | 44,4 mil | 45,4 mil | 46 mil | 43,3 mil |
| Active circulante | 81,9 mil | 116 mil | 133 mil | 136 mil | 118 mil | 154 mil | 180 mil | 165 mil | 146 mil | 139 mil |
| din care stocuri | 36,8 mil | 49,4 mil | 56,8 mil | 51,8 mil | 47,5 mil | 83 mil | 110 mil | 72,8 mil | 69,3 mil | 72,3 mil |
| creanțe | 41,4 mil | 52,3 mil | 64,6 mil | 67,3 mil | 53,1 mil | 55,3 mil | 66,8 mil | 72,8 mil | 61,1 mil | 56,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 3,7 mil | 14 mil | 11,5 mil | 16,5 mil | 17,6 mil | 15,9 mil | 3,3 mil | 19,7 mil | 15,9 mil | 9,6 mil |
| Cheltuieli în avans | 111 mii | 121 mii | 450 mii | 86 mii | 236 mii | 595 mii | 1,2 mil | 976 mii | 708 mii | 876 mii |
| Datorii | 66,7 mil | 96,1 mil | 118 mil | 112 mil | 91,5 mil | 128 mil | 166 mil | 149 mil | 125 mil | 113 mil |
| Venituri în avans | 10 mii | 44 mii | 124 mii | 310 mii | -71 mii | -523 mii | 1.078 | 0 | 467 mii | — |
| Provizioane | 600 mii | 457 mii | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 1,4 mil |
| Capitaluri proprii | 55,6 mil | 55,2 mil | 50,5 mil | 62,2 mil | 69,2 mil | 70,6 mil | 57,7 mil | 61,1 mil | 66,3 mil | 68,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 33,8 mil | 33,8 mil | 33,8 mil | 33,8 mil | 33,8 mil | 33,8 mil | 33,8 mil | 33,8 mil | 33,8 mil | 33,8 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 3 în județul Brașov și locul 2 din 22 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1920 – Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului.
Firme similare din județul Brașov
- MG EKO GRANULA S.R.L. · Cristian147 mii lei · 0 ang.
- ROMIS TL 2004 SRL · Brașov129 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 01.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1920 – Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
- 1920 Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
- 2059 Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6492 Alte activități de creditare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A.
Care este CUI-ul firmei TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A. este 17379570, iar codul de TVA este RO17379570. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000721089, iar codul EUID este ROONRC.J2005000721089.
Unde are sediul TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A.?
Sediul social al firmei TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A. este în Str. Stejarilor, Sat Cristian, Comuna Cristian, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A.?
Activitatea principală a firmei TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A. este „Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului”, cod CAEN 1920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A.?
TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 martie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0268 *** 720). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A.?
În 2025, TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A. a raportat o cifră de afaceri de 506 mil lei și un profit net de 28 mil lei, cu 158 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A. plătitoare de TVA?
Da. TOTALENERGIES MARKETING ROMANIA S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.