TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L.
MIHAI EMINESCU, Sat Izvin, Oraș Recaș, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 98 mii lei, 6 angajați.
Despre TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L.
TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 martie 2021 cu numărul J2021001010359 și codul unic de înregistrare (CUI) 43879567, cu sediul în Sat Izvin, Oraș Recaș, județul Timiș. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (-1% față de 2024), un profit net de 98 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 403 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 43879567
- Nr. Registrul Comerțului
- J2021001010359
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 martie 2021
- EUID
- ROONRC.J2021001010359
- Cod poștal
- 307343
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.04.2021
din 01.04.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 98 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 270 mii lei
- Datorii
- 299 mii lei
- Active totale
- 569 mii lei
- Marjă netă
- 6,6%
- Cifră / angajat
- 249 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 403 mii | 513 mii | 943 mii | 1,5 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 403 mii | 513 mii | 943 mii | 1,5 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 291 mii | 461 mii | 657 mii | 882 mii | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 112 mii | 52 mii | 286 mii | 634 mii | 137 mii |
| Profit / pierdere netă | 108 mii | 48 mii | 277 mii | 589 mii | 98 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 2 | 2 | 6 |
| Active imobilizate | — | 43 mii | 48 mii | 51 mii | 249 mii |
| Active circulante | 421 mii | 256 mii | 648 mii | 690 mii | 320 mii |
| din care stocuri | 336 | — | 9.329 | 14 mii | 32 mii |
| creanțe | 104 mii | 193 mii | 553 mii | 560 mii | 179 mii |
| casa și conturi la bănci | 317 mii | 63 mii | 86 mii | 116 mii | 110 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 1.731 | — | — |
| Datorii | 313 mii | 143 mii | 265 mii | 152 mii | 299 mii |
| Capitaluri proprii | 108 mii | 156 mii | 433 mii | 589 mii | 270 mii |
| din care capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 238 din 1.042 în județul Timiș și locul 7.570 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Timiș
- BANATEXPRESS TRANSPORT GROUP S.R.L. · Giroc1,5 mil lei · 2 ang.
- POSA TRANS SRL · Otelec1,5 mil lei · 5 ang.
- ROPAB TRANS 2018 S.R.L. · Giroc1,5 mil lei · 4 ang.
- TURIN SRL · Timișoara1,5 mil lei · 2 ang.
- MYRAKOL SPEED S.R.L. · Dumbrăvița1,5 mil lei · 7 ang.
- HERTI SRL · Timișoara1,5 mil lei · 6 ang.
- TRANS MARIUS & LUMI SRL · Moravița1,5 mil lei · 4 ang.
- SRT DARTRANS S.R.L. · Cărpiniș1,5 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Întrebări frecvente despre TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L. este 43879567, iar codul de TVA este RO43879567. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2021001010359, iar codul EUID este ROONRC.J2021001010359.
Unde are sediul TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L. este în MIHAI EMINESCU, Sat Izvin, Oraș Recaș, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307343, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 36 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L.?
TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 martie 2021, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0768 *** 217). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 98 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. TOP ROMOGRUP CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.