TOP CURS SOLUTION SRL
LUICA, bl. 2, et. 1, ap. 56, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 269 mii lei, profit net 46 mii lei.
Despre TOP CURS SOLUTION SRL
TOP CURS SOLUTION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 2017 cu numărul J2017013190402 și codul unic de înregistrare (CUI) 38004514, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Alte forme de învățământ n.c.a.” (cod CAEN 8559). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 269 mii lei (+2% față de 2024), un profit net de 46 mii lei. Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 11 mii lei la 269 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 38004514
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017013190402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 iulie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017013190402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
reactivat 25.11.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 269 mii lei
- Profit net
- 46 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 200 mii lei
- Datorii
- 98 mii lei
- Active totale
- 298 mii lei
- Marjă netă
- 17,3%
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 201 mii | 262 mii | 287 mii | 11 mii | — | 250 mii | 286 mii | 264 mii | 269 mii |
| Venituri totale | 201 mii | 262 mii | 287 mii | 11 mii | 4 | 250 mii | 286 mii | 264 mii | 269 mii |
| Cheltuieli totale | 117 mii | 196 mii | 98 mii | 32 mii | 6.940 | 180 mii | 279 mii | 239 mii | 215 mii |
| Profit / pierdere brută | 84 mii | 66 mii | 189 mii | -22 mii | -6.936 | 70 mii | 7.001 | 25 mii | 54 mii |
| Profit / pierdere netă | 78 mii | 64 mii | 186 mii | -22 mii | -6.936 | 67 mii | 4.135 | 21 mii | 46 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
| Active imobilizate | 875 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 81 mii | 66 mii | 254 mii | 229 mii | 221 mii | 291 mii | 290 mii | 158 mii | 298 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 13 mii | — | — |
| creanțe | — | 2.250 | 4.000 | 5.150 | 2.150 | 80 mii | 134 mii | 73 mii | 151 mii |
| casa și conturi la bănci | 81 mii | 64 mii | 249 mii | 223 mii | 219 mii | 212 mii | 144 mii | 85 mii | 148 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 48 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 4.156 | 2.470 | 4.017 | 2.040 | 854 | 3.519 | 122 mii | 4.372 | 98 mii |
| Capitaluri proprii | 78 mii | 64 mii | 250 mii | 227 mii | 220 mii | 288 mii | 168 mii | 154 mii | 200 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 833 din 2.628 în județul București și locul 2.171 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8559 – Alte forme de învățământ n.c.a..
Firme similare din județul București
- PAPION MEDIA SRL · București Sector 1270 mii lei · 1 ang.
- CONTRIBO NET S.R.L. · București Sector 1270 mii lei · 1 ang.
- AVIATION TRAINING ACADEMY S.R.L. · București Sector 3270 mii lei · 0 ang.
- PEAK TRAINING S.R.L. · București Sector 5270 mii lei · 1 ang.
- LAIKA SPIRIT S.R.L. · București Sector 3269 mii lei · 0 ang.
- MORITZ CLUB SRL · București Sector 2268 mii lei · 1 ang.
- EUROTRAINING SOLUTION SRL · București Sector 6267 mii lei · 2 ang.
- NAMARI WINGS S.R.L. · București Sector 1267 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8559 – Alte forme de învățământ n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre TOP CURS SOLUTION SRL
Care este CUI-ul firmei TOP CURS SOLUTION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TOP CURS SOLUTION SRL este 38004514. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017013190402, iar codul EUID este ROONRC.J2017013190402.
Unde are sediul TOP CURS SOLUTION SRL?
Sediul social al firmei TOP CURS SOLUTION SRL este în LUICA, bl. 2, et. 1, ap. 56, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TOP CURS SOLUTION SRL?
Activitatea principală a firmei TOP CURS SOLUTION SRL este „Alte forme de învățământ n.c.a.”, cod CAEN 8559. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TOP CURS SOLUTION SRL?
TOP CURS SOLUTION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TOP CURS SOLUTION SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TOP CURS SOLUTION SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TOP CURS SOLUTION SRL?
În 2025, TOP CURS SOLUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 269 mii lei și un profit net de 46 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TOP CURS SOLUTION SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, TOP CURS SOLUTION SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.