TOOLNEX SRL
POET PANAIT CERNA, bl. M52, sc. 2, et. 5, ap. 50, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 7.260 lei, pierdere netă 5.158 lei.
Despre TOOLNEX SRL
TOOLNEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 2013 cu numărul J40/240/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 31073231, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7.260 lei (-66% față de 2024), o pierdere netă de 5.158 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 58 mii lei la 7.260 lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 martie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 31073231
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/240/2013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 ianuarie 2013
- EUID
- ROONRC.J40/240/2013
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 18.03.2013
din 18.03.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 7.260 lei
- Pierdere netă
- 5.158 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 6.352 lei
- Datorii
- 121 mii lei
- Active totale
- 128 mii lei
- Marjă netă
- -71%
-66% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 95% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 66% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 227 mii | 281 mii | 265 mii | 226 mii | 42 mii | 58 mii | 28 mii | 6.139 | 22 mii | 7.260 |
| Venituri totale | 228 mii | 281 mii | 265 mii | 226 mii | 42 mii | 59 mii | 28 mii | 6.139 | 22 mii | 7.260 |
| Cheltuieli totale | 160 mii | 214 mii | 164 mii | 133 mii | 40 mii | 49 mii | 33 mii | 5.031 | 13 mii | 12 mii |
| Profit / pierdere brută | 67 mii | 67 mii | 101 mii | 93 mii | 1.494 | 9.850 | -4.973 | 1.108 | 8.955 | -5.158 |
| Profit / pierdere netă | 61 mii | 64 mii | 99 mii | 91 mii | 357 | 8.096 | -5.789 | 910 | 7.694 | -5.158 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — |
| Active imobilizate | 5.759 | 1.479 | — | — | — | — | — | 2.452 | 817 | — |
| Active circulante | 153 mii | 231 mii | 362 mii | 196 mii | 203 mii | 231 mii | 131 mii | 121 mii | 131 mii | 127 mii |
| din care stocuri | 69 mii | 49 mii | 76 mii | 70 mii | 72 mii | 57 mii | 58 mii | 61 mii | 68 mii | 66 mii |
| creanțe | 70 mii | 180 mii | 196 mii | 117 mii | 64 mii | 105 mii | 70 mii | 56 mii | 56 mii | 56 mii |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 2.665 | 90 mii | 8.403 | 67 mii | 68 mii | 2.741 | 4.527 | 7.244 | 5.659 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 24 | 152 |
| Datorii | 98 mii | 108 mii | 138 mii | 105 mii | 112 mii | 132 mii | 128 mii | 119 mii | 120 mii | 121 mii |
| Capitaluri proprii | 61 mii | 125 mii | 223 mii | 91 mii | 91 mii | 99 mii | 2.906 | 3.816 | 12 mii | 6.352 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.410 din 1.449 în județul București și locul 5.934 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul București
- EM MAGNUM SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 38.373 lei · 0 ang.
- LACRISIO MANAGEMENT S.R.L. · București Sector 38.239 lei · 0 ang.
- CLAROX COMEX SRL · București Sector 67.767 lei · 0 ang.
- APICOLA ROTARIU S.R.L. · București Sector 37.182 lei · 0 ang.
- NAIF BRANDS S.R.L. · București Sector 17.144 lei · 0 ang.
- RC COSMETICS INTERACTIVE INDUSTRY AND TRADE S.R.L. · București Sector 36.711 lei · 0 ang.
- MOSAIC BLUE S.R.L. · București Sector 66.214 lei · 0 ang.
- NEXT ONE WORLD S.R.L. · București Sector 46.093 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4672 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Întrebări frecvente despre TOOLNEX SRL
Care este CUI-ul firmei TOOLNEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TOOLNEX SRL este 31073231, iar codul de TVA este RO31073231. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/240/2013, iar codul EUID este ROONRC.J40/240/2013.
Unde are sediul TOOLNEX SRL?
Sediul social al firmei TOOLNEX SRL este în POET PANAIT CERNA, bl. M52, sc. 2, et. 5, ap. 50, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TOOLNEX SRL?
Activitatea principală a firmei TOOLNEX SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TOOLNEX SRL?
TOOLNEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TOOLNEX SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TOOLNEX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TOOLNEX SRL?
În 2025, TOOLNEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.260 lei și o pierdere netă de 5.158 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TOOLNEX SRL plătitoare de TVA?
Da. TOOLNEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 martie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.