Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA5 ani pe piață

TONELI HOLDING S.A.

CUI 15031021J2020001149159

București, Sat Dragodana, Comuna Dragodana, Dâmbovița

A primit finanțare publică (2 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 344 mil lei, profit net 79,1 mil lei, 461 angajați.

Despre TONELI HOLDING S.A.

TONELI HOLDING S.A. este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 noiembrie 2020 cu numărul J2020001149159 și codul unic de înregistrare (CUI) 15031021, cu sediul în Dragodana, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Creșterea păsărilor” (cod CAEN 0147). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 344 mil lei (+18% față de 2024), un profit net de 79,1 mil lei și 461 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 179 mil lei la 344 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 noiembrie 2002.

Date de identificare

CUI
15031021
Nr. Registrul Comerțului
J2020001149159
Formă juridică
SA
Data înregistrării
03 noiembrie 2020
EUID
ROONRC.J2020001149159
Cod poștal
137200

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 22.11.2002

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
344 mil lei

+18% față de 2024

Profit net
79,1 mil lei
Angajați (medie)
461
Capitaluri proprii
112 mil lei
Datorii
212 mil lei
Active totale
343 mil lei
Marjă netă
23%
Cifră / angajat
747 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 62% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mil0100 mil200 mil300 mil400 mil2016: cifra de afaceri 42.303.065 lei; pierdere netă 1.951.807 lei20162017: cifra de afaceri 67.069.084 lei; profit net 15.233.745 lei20172018: cifra de afaceri 88.949.005 lei; pierdere netă 3.839.341 lei20182019: cifra de afaceri 98.554.897 lei; profit net 660.097 lei20192020: cifra de afaceri 112.306.819 lei; pierdere netă 1.051.751 lei20202021: cifra de afaceri 178.924.671 lei; pierdere netă 1.468.425 lei20212022: cifra de afaceri 254.353.531 lei; profit net 30.218.567 lei20222023: cifra de afaceri 307.984.250 lei; profit net 61.180.136 lei20232024: cifra de afaceri 291.770.350 lei; profit net 46.716.296 lei20242025: cifra de afaceri 344.275.288 lei; profit net 79.087.347 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă42,3 mil67,1 mil88,9 mil98,6 mil112 mil179 mil254 mil308 mil292 mil344 mil
Venituri totale54,7 mil96,4 mil138 mil169 mil188 mil314 mil457 mil517 mil465 mil536 mil
Cheltuieli totale56,7 mil79,7 mil142 mil167 mil189 mil316 mil421 mil446 mil410 mil442 mil
Profit / pierdere brută-2 mil16,6 mil-3,1 mil1,9 mil-1,1 mil-1,5 mil36 mil70,4 mil54,9 mil93,6 mil
Profit / pierdere netă-2 mil15,2 mil-3,8 mil660 mii-1,1 mil-1,5 mil30,2 mil61,2 mil46,7 mil79,1 mil
Număr mediu de angajați116164292283289388403406418461
Active imobilizate36,8 mil92,6 mil140 mil139 mil175 mil170 mil168 mil176 mil203 mil237 mil
Active circulante50,3 mil51,5 mil57 mil62,6 mil53,9 mil66,6 mil94,5 mil133 mil196 mil106 mil
din care stocuri10,2 mil23,9 mil23,5 mil29,7 mil25,5 mil28,8 mil43,8 mil26,8 mil34,2 mil35,9 mil
creanțe40 mil27,6 mil33,5 mil32,9 mil28,2 mil36,5 mil47,2 mil40,5 mil117 mil59,3 mil
casa și conturi la bănci95 mii23 mii62 mii91 mii267 mii1,3 mil478 mii1,8 mil4,5 mil1,8 mil
Cheltuieli în avans54 mii65 mii76 mii186 mii316 mii224 mii193 mii217 mii424 mii505 mii
Datorii54,9 mil65,5 mil91 mil95,8 mil113 mil129 mil126 mil174 mil236 mil212 mil
Venituri în avans1,6 mil1,3 mil2,1 mil1,4 mil5,2 mil4,3 mil3,5 mil2,8 mil18,9 mil18,6 mil
Provizioane14 mii14 mii14 mii14 mii2,2 mil—0665 mii752 mii730 mii
Capitaluri proprii30,6 mil77,4 mil104 mil105 mil109 mil104 mil133 mil131 mil143 mil112 mil
din care capital subscris vărsat10,7 mil10,7 mil17,3 mil17,3 mil13,6 mil13,6 mil13,6 mil5,5 mil5,5 mil3 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 7 în județul Dâmbovița și locul 2 din 438 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0147 – Creșterea păsărilor.

Firme similare din județul Dâmbovița

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 21904/3/2018**28.07.2026

    pretenţii

    Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât

  • 21904/3/2018*05.03.2025

    pretenţii

    Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0147 – Creșterea păsărilor

  • 0147 Creșterea păsărilor
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
  • 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 8292 Activități de ambalare

Întrebări frecvente despre TONELI HOLDING S.A.

Care este CUI-ul firmei TONELI HOLDING S.A.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TONELI HOLDING S.A. este 15031021, iar codul de TVA este RO15031021. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2020001149159, iar codul EUID este ROONRC.J2020001149159.

Unde are sediul TONELI HOLDING S.A.?

Sediul social al firmei TONELI HOLDING S.A. este în București, Sat Dragodana, Comuna Dragodana, Dâmbovița, județul Dâmbovița, cod poștal 137200, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TONELI HOLDING S.A.?

Activitatea principală a firmei TONELI HOLDING S.A. este „Creșterea păsărilor”, cod CAEN 0147. În Registrul Comerțului are autorizate în total 39 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TONELI HOLDING S.A.?

TONELI HOLDING S.A. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 noiembrie 2020, deci are 5 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TONELI HOLDING S.A.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 531). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are TONELI HOLDING S.A.?

În 2025, TONELI HOLDING S.A. a raportat o cifră de afaceri de 344 mil lei și un profit net de 79,1 mil lei, cu 461 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TONELI HOLDING S.A. plătitoare de TVA?

Da. TONELI HOLDING S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 22 noiembrie 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează